پرسپولیس نیوز :هافبک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: هدف اصلی ما در این فصل قهرمانی در آسیاست و برای رسیدن به آن نهایت تلاش‌مان را به کار می‌گیریم.

محسن ربیع‌خواه بدون شک یکی از بهترین‌های پرسپولیس در فصل جاری بوده است، آنهم به خاطر اینکه در پست هافبک دفاعی (پست تخصصی خود) بازی می‌کند. هافبک خوش‌اخلاق سرخپوشان یکی از بازیکنان محبوب برانکوست تا حدی که سرمربی کروات سرخپوشان مصدومیت این بازیکن را یک خبر بسیار بد برای تیمش می‌داند.

محسن ربیع‌خواه در مورد آخرین وضعیت خودش، شروع خوب پرسپولیس در لیگ، هدف اصلی این تیم و … صحبت‌هایی شنیدنی را مطرح کرد که مشروح آن در زیر می‌آید:

 ابتدا از وضعیت خودت بگو که حتی برانکو را هم نگران کرده است؟
وضعیتم تعریفی ندارد. فعلاً سبک تمرین کرده و فیزیوتراپی می‌کنم تا ببینم چه پیش می‌آید.

با این شرایط می‌توانی مقابل نفت به میدان بروی؟
هنوز هیچ چیز مشخص نیست. کادر پزشکی تیم فعلاً اجازه شرکت در تمرینات گروهی را به من نداده‌اند و باید انفرادی تمرین کنم.

اینکه در اوج آمادگی مصدوم شوی یعنی نهایت بدشانسی، این‌طور نیست؟
به‌هر حال مصدومیت در فوتبال امری طبیعی است و من بابت این موضع ناراحت نیستم. ان‌شاءالله که خیری در این مصدومیت است.

در مورد بازی با تراکتورسازی و حواشی آن صحبتی نداری؟
بازی خیلی خوبی بود و خوشبختانه توانستیم سه امتیاز آن را به دست بیاوریم. باید تلاش کنیم این روند را ادامه داده و هواداران خود را همچنان راضی نگه داریم. در مورد مسائل حاشیه‌ای این بازی هم صحبتی نکنم بهتر است.

 اینکه ۱۷ دوره از لیگ برتر ما سپری می‌شود و هنوز مشکل فوتبال ما فحاشی تماشاگرانش است، خجالت‌آور نیست؟
بله خب مسلماً این فحاشی‌ها قشنگ نیست. مخصوصاً وقتی به مرحوم هادی نوروزی هم توهین می‌شود. متأسفانه در فرودگاه تبریز به افردای توهین شد که اسطوره‌های ما هستند. از هادی نوروزی مرحوم گرفته تا محمود خوردبین که از قدیمی‌ترین‌های فوتبال کشورمان است. خیلی بد است که در فرودگاه‌ها و ورزشگاه‌ها حرمت پیشکسوتان نگه داشته نمی‌شود. واقعاً این حرکت‌ها قشنگ نیست. ورزش ذات پاکی دارد و این مسائل جایی در آن ندارد. امیدوارم روزی بیاید که دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.

برانکو و مطمئناً هواداران بابت اینکه ممکن است بازی با نفت را از دست بدهی ناراحتند؟
مشکلی خاصی نیست. پرسپولیس تیم بزرگی است و با مصدومیت یکی دو بازیکن خللی در روند روبه‌رشد تیم به وجود نخواهد آمد. باید ببینیم چه پیش می‌آید.

فصل را خیلی خوب شروع کردی و نشان دادی یک هافبک دفاعی ایده‌آل هستی …
لطف  دارید. من سعی می‌کنم در هر پستی که به میدان می‌روم بازیکن مؤثری برای تیم باشم و جای خوشحالی دارد که اعضای کادرفنی از عملکردم رضایت دارند.

 این هفته هم با نفتی بازی دارید که اوضاع مساعدی ندارد.
نه این نظر شماست. برای ما حتی ضعیف‌ترین تیم‌های لیگ هم خطرناک هستند. از این جهت که هر تیمی در هر شرایطی مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرد بازیکنانش سرشار از انگیزه هستند و بهترین عملکرد فصل خود را مقابل ما ارائه می‌دهند. مشکلات مالی هم که نفت دچار آن شده مختص این تیم نیست و اکثر تیم‌های لیگ اگر وضعیت‌شان بدتر از نفت نباشد، بهتر از این تیم هم نیست.

قبول داری پرسپولیس آن قدر خوب شده که حریفانش حتی اگر تراکتورسازی باشد در زمین خود با ترس به میدان می‌آید و به بازی دفاعی روی می‌آورد؟
بله قبول دارم. خدا را شکر پرسپولیس در این دو فصل اخیر روند روبه رشدی داشته و چه در مسابقات داخلی و چه لیگ قهرمانان آسیا عملکرد خیلی خوبی داشته است. همین قدرت بالای پرسپولیس است که باعث می‌شود تیم‌ها انگیزه بسیار زیادی برای توقف ما داشته باشند. به خاطر همین هم در زمین اول به دفاع کردن فکر می‌کنند و بعد ضدحمله که این مسئله کار ما را به مراتب سخت‌تر می‌کند.

 قدیمی‌های پرسپولیس اعتقاد دارند تیم فعلی همان تیمی است که ترس و وحشت به جان حریفان می‌اندازد و باب میل هواداران بازی می‌کند. نظر تو چیست؟
باید خدا را شکر کنیم که چنین تیمی داریم. اوج گرفتن پرسپولیس حاصل زحمات کل مجموعه است و همه در این موفقیت‌ها نقش داشته‌اند. اگر تلاش همه نبود این اتفاق رخ نمی‌داد و در این بین نقش بازیکنان قابل توجه است.

آیا این تیم می‌تواند قهرمان آسیا شود؟
این همان چیزی است که ما به آن فکر می‌کنیم. یکی از اهداف اصلی ما در این فصل قهرمانی در آسیاست که مطمئناً تلاش زیادی را می‌طلبد. رسیدن به قهرمانی کار سختی است و باید پله به پله حرکت کنیم. فعلاً حریف قدرتمندی مانند الاهلی را پیش‌رو داریم که ان‌شالله آنها را از پیش رو برداشته و راهی مرحله نیمه نهایی خواهیم شد.

خرید‌های گران قیمت الاهلی چقدر فکر شما را مشغول کرده است؟
الاهلی هر چقدر می‌خواهد، خرید کند. ما کاری به آنها نداریم. پرسپولیس آن قدر تیم بزرگ و باکیفیتی است که ترسی از الاهلی نداشته باشد. آنها پول دارند و برای برطرف کردن ضعف‌های خود مدام خرید می‌کنند، اما ما روی تمرینات و بالا بردن کیفیت خود تمرکز کرده‌ایم و ان‌شاءالله به هدف‌مان خواهیم رسید.

مشکلات مالی فکر بازیکنان پرسپولیس را مشغول کرده است، قبول داری؟
من اصلاً راجع به این مسائل صحبتی نمی‌کنم.