پیشکسوت پرسپولیس گفت: پرسپولیس باید از دقیقه یک بازی مقابل سپاهان فوتبال خودش را به این حریف دیکته کند چون مساوی در این بازی برای پرسپولیس حکم باخت و پایان فصل را دارد.

رحیم یوسفی بازیکن اسبق پرسپولیس در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره دیدار حساس این تیم مقابل سپاهان و بدون تماشاگر شدن این دیدار حساس اظهاراتی را مطرح کرد.

پرسپولیس در شرایطی باید به مصاف سپاهان برود که وحید امیری را هم ندارد. قبول دارید کارش سخت شد؟

البته وحید امیری خیلی وقت است، نیست و دیدیم که اگر بود هم با این شرایط بدنی فایده ای برای پرسپولیس نداشت.

بازی را چطور پیش بینی می‌کنید؟

سپاهان در طول برگزاری مسابقات لیگ همواره جزو مدعیان کسب عنوان قهرمانی بوده است. گرچه در سال‌های گذشته پرسپولیس همواره اول شد ولی سپاهان به همراه پرسپولیس از پرافتخارترین تیمهای لیگ برتر محسوب می‌شود و همیشه جزو مدعیان اصلی بوده. آنها تیم خوبی هستند و در این فصل هم شرایط خوبی دارند. نکته مهم این تیم این است که باشگاه پولدار است و هر بازیکنی را بخواهند روی آن دست میگذارند. نمونه آخرش شهریار مغانلو بود که از نوک خط حمله پرسپولیس بیرون کشیدند و تیم ما را تضعیف کردند.

این بازی تا چه اندازه برای دو تیم اهمیت دارد؟

این مسابقه، یک فوتبال تعیین کننده است. یک دیدار تقریباً نهایی. پرسپولیس به هر قیمتی شده باید این بازی را ببرد تا امیدهایش برای قهرمانی زنده بماند. ما می‌دانیم در فوتبال سه امتیازی، مساوی حکم باخت خفیف را دارد، بنابراین پرسپولیس به هیچ وجه نباید مساوی کند.

نظرتان درباره خط دفاعی پرسپولیس چیست؟ به ویژه بعد از اشتباهاتی که در بازی با ذوب‌آهن داشت؟

متاسفانه در این فصل خط دفاعی پرسپولیس استحکام خط دفاعی تیم‌هایی که مدعی عنوان قهرمانی هستند را نداشت. در واقع فوتبال به اندازه‌ای پیشرفت کرده که مدافعان باید سرعتشان بیشتر از مهاجمان باشد. اگر یک فوروارد با سرعت توپ را کنار مدافع بیندازد و برود مدافع باید بتواند به او برسد و یا از او رد شود تا توپ را دفع کند. مدافعی که عقب بماند و کُند باشد به درد پرسپولیس نمی‌خورد.

به نظر شما سید جلال حسینی مانند سال‌های گذشته در شرایط خوب بدنی به سر می‌برد؟

بطور کلی فوتبال دنیا رو به جوانترها آورده و این برای امروز و دیروز نیست و چند سال است که میانگین سنی در تیم‌های پایین است. سید جلال حسینی همواره در سال‌های اخیر از ارکان اصلی قهرمانی پرسپولیس بود و کسی منکرش نیست، اما به هر حال جایگاه بازیکنان باتجربه ای مانند سیدجلال نزد هواداران تیم گاهی به گونه ای می‌شود که اگر یک توپ از او رد بشود و مهاجم گل بزند همه او را مقصر می‌دانند اما اگر یک مدافع جوان به جای سید جلال باشد و توپ از کنارش رد شود همه می‌گویند مدافع جوان بوده و بی تجربه. بنابراین شرایط سید جلال به گونه ای است که از این به بعد کار برایش سخت تر می‌شود.

بازی پرسپولیس در سیرجان بدون تماشاگر شد. نظرتان چیست؟

نمی‌دانم دلیل این موضوع چه بوده، ولی به طور کلی پرسپولیس است و طرفدارانش. تیمی‌که در همه شهرهای ایران بیشترین طرفدار را دارد قطعاً در بازی سیرجان هم می‌توانست هوادارانش را به عنوان یار دوازدهم کنار خودش داشته باشد. حضور هوادار در بازی‌های پرسپولیس روی نتایج کلی این تاثیر دارد. مطمئنم بازی بدون تماشاگر به ضرر پرسپولیس است.

شکل این بازی و وضعیت دو تیم در مسابقه را چطور پیش بینی می‌کنید؟

با توجه به اینکه تیم سپاهان یک مقدار تهاجمی‌فوتبال بازی می‌کند اگر پرسپولیس بخواهد عقب بنشیند کار برایش سخت می‌شود. بنابراین پرسپولیس هم باید از دقیقه ۳۰ رو به حمله و بازی رو به جلو بیاورد تا لااقل از این طریق سپاهان را عقب نگه دارد. سپاهان این روزها و بعد از استعفای نویدکیا خیلی بهتر کار می‌کند. شاید اگر نویدکیا کمی‌زودتر از اینها استعفا می‌کرد حالا تیمش شرایط بهتری از این داشت.

حرف باقیمانده؟

با اینکه وضعیت پرسپولیس به لحاظ امتیازی در جدول نسبت به سپاهان بهتر است اما اگر بچه‌های تیم بخواهند مسابقه با سپاهان را سَرسَری بگیرند و اصطلاحاً به حریف باج بدهند ممکن است برد سپاهان در این بازی حتی در ادامه منجر به گرفتن جایگاه پرسپولیس هم بشود. پس پرسپولیس محکوم به برد است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)