در ماجرای جذب مهاجم خارجی برای پرسپولیس اتفاق جالبی رخ داده و رد پای سرمربی بلژیکی پیشین تیم ملی فوتبال ایران در این میان دیده می‌شود.

بحث جذب مهاجم خارجی همچنان اصلی‌ترین دغدغه کادرفنی پرسپولیس است؛ موضوعی که صدای یحیی گل‌محمدی را هم درآورده است. در بین اسامی مطرح شده، نام استفان یووتیچ مهاجم مونته‌نگرویی سابق تیم‌های منچسترسیتی و فیورنتینا نیز به گوش می‌رسید. رسانه‌های خارجی از احتمال حضور او در پرسپولیس خبر داده بودند اما مشکل عجیبی در این را وجود دارد.

باشگاه پرسپولیس که بودجه ای برای خرید مهاجم خارجی در نظر گرفته، در روزهای گذشته علاقه خود به جذب یووتیچ را اعلام کرده اما شنیده می‌شود آژانسی که این بازیکن با او همکاری داشته همان آژانسی است که مارک ویلموتس سرمربی پیشین تیم ملی با آن قرارداد دارد و به همین دلیل امکان مذاکره با یووتیچ وجود نداشته است!

آژانس «لیان اسپورت» که در ماجرای حضور ویلموتس در تیم ملی با فدراسیون فوتبال وارد دعوای حقوقی شده بود مانع عقد قرارداد بازیکنان تحت قراردادش با باشگاه‌های ایرانی شده است و به جز یووتیچ، در چندین نوبت دیگر نیز از مذاکره بازیکنان خود با باشگاه‌های ایرانی جلوگیری کرده است. شنیده می‌شود باشگاه تراکتور نیز در مقطعی با آرماندو سادیکو مهاجم آلبانیایی وارد مذاکره شده بود که این بازیکن هم به دلیل کار با آژانس مورد اشاره نتوانست به تیم تبریزی ملحق شود.

ویلموتس به دلیل عدم دریافت مطالباتش از فدراسیون فوتبال به فیفا شکایت کرد و پس از اینکه فدراسیون جهانی فوتبال ایران را محکوم کرد، فدراسیون کشورمان پرونده را به دادگاه حکمیت ورزش (CAS) برد. این دعوای حقوقی مدت زیادی به طول انجامید و در نهایت فدراسیون ایران به پرداخت پول به این مربی بلژیکی محکوم شد.

با توجه به این موضوع باشگاه پرسپولیس و کادرفنی این تیم چند گزینه دیگر خارجی را مدنظر قرار داده‌اند که تاکنون مذاکره با هیچ کدام از آنها وارد مرحله جدی نشده است. یکی، دو بازیکن به دلیل اینکه با باشگاه‌های خود قرارداد داشتند و باید برای جذب آنها پول رضایت‌نامه پرداخت می‌شد از بین گزینه‌های پرسپولیس خارج شدند و دو گزینه دیگر نیز تمایلی برای حضور در ایران نداشتند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)