سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت که تاکنون موفق شده‌ ۶۰ درصد مطالبات برانکو ایوانکوویچ را پرداخت کند.

مهدی رسول‌پناه در گفتگوی زنده با شبکه ورزش در خصوص آخرین وضعیت پرونده‌های شکایت از باشگاه پرسپولیس در فیفا به خصوص پرونده برانکو ایوانکوویچ، اظهار داشت: برانکو یکی از مربیان بزرگ پرسپولیس بوده و از حمات ایشان تشکر می‌کنیم. برانکو به خاطر پرداخت نشدن مطالبات‌ به فیفا شکایت کرده‌ است و ما محکوم به پرداخت شده‌ایم. ما ۴ پرونده شکایت به نام‌های برانکو، ایگور، زلاتکو و مارکو را داریم. طلب برانکو یک میلیون و ۵۰ هزار یورو به اضافه ۵ درصد سالیانه است که به پرداخت آن محکوم شدیم. طلب زلاتکو ۲۵۰ هزار یورو به اضافه ۵ درصد دیرکرد سالیانه، ایگور ۱۶۲ هزار به اضافه ۵ درصد دیرکرد سالیانه و طلب مارکو نیز ۱۲۰ هزار یورو است.

وی افزود: ما مطالباتی در حدود ۴۳۰ هزار یورو در فیفا داشتیم که ما پرونده زلاتکو و ایگور را از این طریق پرداخت کردیم. این مسئله روند خاصی دارد و فیفا نیز امروز آن را تأیید کرد. طلب نیلسون و گابریل را از این طریق پرداخت کردیم و زمان‌بر بود. از طرفی، چون در فیفا پولی نداشتیم، از طریق انتقال علیرضا بیرانوند به آنتروپ بلژیک مبلغ ۵۱۵ هزار دلار چهارشنبه به حساب باشگاه پرسپولیس نشست و بعدازظهر همان روز نیز سریعا انتقال پول به حساب برانکو در عمان را شروع کردیم. ما نیز جداگانه ۲۳۰ هزار یورو روز سه‌شنبه پرداخت کردیم. در مجموع ۸۵۰ هزار یورو درباره برانکو و دستیارانش را در حدود ۶۰ درصد پرداخت کنیم.

ما از طریق عمان پول برانکو را دادیم که برخی از این مبالغ شنبه به حساب او نشسته و مابقی نیز حتما فردا به حساب او می‌نشیند. حسابداری فیفا نیز آن را تأیید کرده است. با توجه به حرف و حدیث‌های بوجود آمده در صفحات مجازی، متن نامه فیفا را می‌خوانم که اشاره می‌کند نامه‌ای در ۵ آگوست از سوی بدهکار یعنی پرسپولیس واصل شد و همچنین دریافت دوم آگوست یعنی نماینده برانکو را تأیید می‌کنیم. در مکاتبات متوجه شده‌ایم که بدهکار به ما اطلاع داده است که در ظاهر در پرداخت‌های مکرر سعی در اجرای تعهداتش مطابق با رأی کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان اقدام کرده است. از طرف دیگر از مکاتبات طلبکار متوجه شده‌ایم که دریافت مبلغ کل یعنی ۷۷۳۸۸ هزار ریال عمان یعنی ۱۳۷ هزار یورو به تایید ایشان رسیده است اما اختلاف طرفین حل نشده است، چرا که رقم کلی را پوشش نمی‌دهد. ما روند کمیته انضباطی را برای طلبکار ادامه می‌دهیم و از طلبکار درخواست می‌کنیم فیفا را در جریان پرداختی‌ها قرار دهد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که آیا با پرداخت این مبلغ، پرسپولیس در خطر بسته شدن پنجره نقل و انتقالات قرار نمی‌گیرد، گفت: نمی‌توانیم بگوییم صد درصد این اتفاق نمی‌افتد اما حسن نیت‌مان را به فیفا و برانکو نشان دادیم که می‌خواهیم پولش را پرداخت کنیم. باشگاه پرسپولیس به غیر از پرداختی به برانکو، مشکلات دیگری دارد. روز گذشته پول خارجی‌ها را پرداخت کردیم. بحث تقویت تیم را داریم و بودجه‌ای نیز برای جذب بازیکنان جدید اختصاص دادیم و طبیعی بود که پرداخت کامل پول برانکو به ما فشار زیادی وارد می‌کرد. در چند روز آینده با تأمین منابع پول برانکو را پرداخت خواهیم کرد.

رسول‌پناه در مورد اینکه آیا یحیی گل‌محمدی لیست خروج تیمش را داده است یا نه، تصریح کرد: هنوز لیست خروج را نداده‌اند و منتظر نظر سرمربی و سرپرست تیم هستیم.

وی در خصوص اینکه آیا از گل‌محمدی حمایت می‌کند یا نه، یادآور شد: صد درصد از او حمایت می‌کنیم. گل‌محمدی مربی با اخلاق و فنی در این کشور است. افتخار می‌کنیم که گل‌محمدی از خانواده پرسپولیس توانست این تیم را به قهرمانی برسد و همه جوره او را حمایت می‌کنیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در رابطه با وضعیت تمدید قرارداد بشار رسن، هافبک عراقی سرخ‌پوشان گفت: بشار یکی از بازیکنان با اخلاق پرسپولیس است. متأسفانه در دوره مدیریت قبلی دچار بدعهدی و بی‌مهری شد و مطالباتش را دیر پرداخت کردند و آنچه در شأن و حق او بوده، برخورد نشد. اولین کاری که کردیم مطالبات ایشان را به ۹۹ درصد رساندیم و سعی می‌کنیم با او همکاری کنیم و قطعا این اتفاق می‌افتد.

رسول‌پناه در واکنش به درخواست باشگاه پرسپولیس از رسن برای پایین آوردن مبلغ قراردادش گفت: چنین مسئله‌ای وجود ندارد. شایعاتی است که در فضای مجازی ایجاد شده است و نه ما چنین پیشنهادی داده‌ایم، نه او.

وی که با شبکه ورزش گفت‌وگو می‌کرد، در خصوص ادامه همکاری کریم باقری با پرسپولیس خاطرنشان کرد: باقری یکی از مربیان با ارزش و با اخلاق پرسپولیس است و اجازه نمی‌دهیم به تیم ملی برود. در این زمینه هیئت مدیره نظرش را خواهد داد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص برنامه‌های باشگاه برای حضور سرخ‌پوشان در لیگ قهرمانان آسیا تصریح کرد: بیشتر تمرکز ما روی قهرمانی در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا است. با برنامه‌ریزی صحیح دنبال تقویت تیم هستیم. ما در اوج قهرمانی قرار داریم اما مهمترین دغدغه ما تقویت پرسپولیس است. ادامه بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در دوحه قطر برگزار می‌شود و AFC از ۴ تیم ایرانی خواسته است که در یکی از هتل‌های قطر اسکان پیدا کنند.

رسول‌پناه در واکنش به درخواست او از سیدجلال حسینی برای بالا بردن جام قهرمانی گفت: حسینی به من محبت دارد و لازم است از او تشکر کنم. ایشان به رسم ادب گفت که باید من جام را بدهم. این اتفاق را به فال نیک می‌گیرم.

وی در پایان یادآور شد: باید از بازیکن عزیزمان یعنی علیرضا بیرانوند تشکر کنیم و ما پیراهن و مدال قهرمانی تیم را برای او کنار گذاشته‌ایم و برایش ارسال می‌کنیم. باید یادی از جعفر کاشانی، هادی نوروزی و مهرداد اولادی کنیم که جای‌شان در جشن قهرمانی خالی بود. تشکر ویژه از افشین پیروانی، سرپرست تیم و یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم و کادر مربیان و بازیکنان داشته باشم. از دست اندارکاران و کارمندان باشگاه برای قهرمانی پرسپولیس زحمت کشیدند، تشکر می‌کنم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)