سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: اگر مشکل مهدی ترابی حل شود، قول داده است که در پرسپولیس بماند.

مهدی رسول پناه با حضور در برنامه فوتبال برتر با تاکید بر حفظ کادر فنی فعلی پرسپولیس گفت: از یحیی گل‌محمدی، کادر فنی و بازیکنان حمایت می‌کنیم. ایشان به ما لیست داده‌ و زمان نقل و انتقال بعد از ششم شهریور بود. با بازیکنان مدنظر گل‌محمدی تماس گرفتیم و بعد از تاسوعا و عاشورا وارد مذاکره شدیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: با همراهی کارگزار به درآمد پایداری رسیدیم و بیشتر تعهدات خود را عملی کردیم. کارگزار تا پایان تیر ماه ۴۰ میلیارد پرداخت کرد تا بتوانیم بخشی از بدهی‌ها را بپردازیم. پس از ۵۰ سال سند ورزشگاه درفشی فر به نام پرسپولیس شد و ورزشگاه شهدای گمنام هم به ما رسید. املاکی هم در چیذر داشتیم که مربوط به دوران مدیریت رویانیان بود. این موضوع را هم حل کردیم و در روزهای آینده مالکیت این بخش هم به پرسپولیس می‌رسد.

وی با اشاره به اقدام مهدی ترابی برای فسخ قراردادش با پرسپولیس، عنوان کرد: قرارداد ترابی در گذشته امضا شده و متاسفانه بندی در قرارداد او وجود دارد که ما را در شرایط خاص قرار داده است. اگر ۹۰ درصد مبلغ قرارداد تا یک بازی قبل از پایان لیگ به ترابی پرداخت نشود او حق فسخ دارد. با این حال ما توانستیم ۸۰ درصد این قرارداد را پرداخت کنیم.

رسول‌پناه افزود: ۵ بازیکن ما بندی در قراردادشان دارند که در صورت داشتن پیشنهاد خارجی با پرداخت عدد یا درصدی، پرسپولیس را ترک کنند. بند دیگری هم وجود دارد که اگر دریافتی‌شان به درصد خاصی نرسد، می‌توانند فسخ کنند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس ادامه داد: پرسپولیس باشگاهی است که بالاترین پرداختی را داشته و پاداش‌ها و معوقات هم پرداخت شده است. پرداختی به برخی بازیکنان بیشتر هم بوده است؛ مثلاً به بشار رسن برای این فصل ٩٢ درصد پرداخت شده است.

رسول‌پناه درباره احتمال جدایی ترابی یادآور شد: مشکل اصلی او خانوادگی بوده و قول داده اگر مشکلش برطرف شود به پرسپولیس برگردد. او گفت اگر مشکلم در یکی دو روز آینده حل شود قطعا در پرسپولیس خواهم ماند. ترابی شاید به قطر برود اما هنوز قراردادش را فسخ نکرده و فعلاً درخواست فسخ را در سازمان لیگ ثبت کرده است. مثل این است شما از یکی شکایت داشته باشید، اول شکایت را ثبت می‌کنید و بعد باید دید این شکایت وارد است یا خیر.

وی درباره نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس گفت: در حال رایزنی با ۵ بازیکن مد نظر یحیی هستیم. درباره دروازه‌بان هم چیزی قطعی نشده و امروز (سه شنبه) روز مذاکره با بازیکنان است.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره اتمام قرارداد بشار رسن، تصریح کرد: بشار یکی از بازیکنان با غیرت پرسپولیس و باعث افتخار تیم است. با مدیر برنامه‌های ایشان توافق اولیه انجام دادیم. مطالبات سال گذشته او را باید پرداخت کنیم و می‌توانیم تمدید کنیم. مشکلی هم از بابت قانون عدم جذب بازیکن و مربی خارجی هم نداریم، چون او بازیکن ما بوده است.

رسول پناه عنوان کرد: یکی از بحث‌های اصلی ما علیپور است، چون قراردادش تمام شده و امیدوارم او زودتر بیاید و با توافق منطقی ادامه دهیم. فقط بشار و علیپور قرارداد ندارند ولی ۵ بازیکن بند جدایی در قراردادشان هست و می‌توانند جدا شوند.

وی درباره عدم پرداخت یک و نیم میلیارد تومان به علیرضا بیرانوند، گفت: او متممی را با انصاری‌فرد امضا کرده بود که ثبت رسمی نشده بود. من هم به او گفتم بابت این ۱.۵ میلیارد شکایت کن و اگر حرفت قبول شد، ما این پول را بدهیم. من باید پاسخگوی سازمان بازرسی باشم و نمی‌توانم پول به قراردادی بدهم که ثبت رسمی نیست. حتی هیات‌مدیره در جریان این متمم نبوده و من نمی‌توانم آن را به همین شکل پرداخت کنم.

رسول‌پناه راجع به بدهی‌های پرسپولیس یادآور شد: پول گابریل و نیلسون و دستیاران برانکو را پرداخت کردیم. به برانکو هم ۳۰ درصد تاکنون پرداخت شده و سعی می‌کنیم ۶۰۰ هزار یورو دیگر هم تا مدتی دیگر به وی پرداخت کنیم.

وی گفت: از منابع مختلفی به دنبال تهیه پول هستیم تا طلب برانکو را پرداخت کنیم. ترانسفر کردن پول خیلی برای ما مشکل دارد و نمی‌توانیم یورو به حساب برانکو واریز کنیم. حساب ریال عمان را گرفتیم که گفتند باید کارمزد تبدیل به یورو را هم بدهیم و این ‌موضوع هزینه جداگانه‌ای را برای ما داشته است. تا ٢٢ شهریور ماه فرصت داریم.

رسول پناه درخصوص وضعیت اوساگونا و رادوشویچ عنوان کرد: درباره این بازیکن منتظر نظر سرمربی هستیم تا تکلیفش را مشخص کنیم. رادوشویچ هم با ما قرارداد دارد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس راجع به پرونده استوکس تصریح کرد: از استوکس به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت و این شکایت را ترجمه کردیم و احتمالا فردا به فیفا ارسال می‌کنیم. الان اولویت پرداخت ما برانکو است چون موضوع خیلی حساس است.

رسول‌پناه در واکنش به اینکه گفته می‌شود دندانپزشک وزیر ورزش است، عنوان کرد: من هیچ مطبی ندارم و فقط در ورامین در درمانگاه مشغول بودم. سال‌هاست که کار طبابت نمی‌کنم و دندانپزشک آقای وزیر نیستیم. حتی یکبار آقای وزیر به شوخی گفت حالا که می‌گویند شما دندانپزشک ما هستید حداقل یک بار دندان‌های ما را درست کنید که این حرف درست از آب در بیاید (با خنده). من به واسطه آشنایی با مرحوم جعفر کاشانی به باشگاه پرسپولیس آمدم و سابقه حضور در تیم شاهین را در کنار ایشان داشتم و کارشناس فوتبال هم هستم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره اینکه آیا از قرارداد بیرانوند یک میلیارد و پانصد میلیون تومان کم شده است، گفت: قرارداد وی یک متمم داشت که توسط آقای انصاری‌فرد نوشته شده است. این متمم باید در سازمان لیگ ثبت شود که بیرانوند گفت خودم می‌روم و ثبت می‌کنم و بعد متوجه شدند که دیگر نمی‌توان ثبت کرد. در اصل قرارداد آمده هر متممی باید در سازمان لیگ ثبت شود. این متمم هم باید در همان موقع ثبت می‌شد. هیئت مدیره در آن زمان در جریان ماجرای متمم نبود. من به بازرسی کل کشور هم نامه زدم که هیئت مدیره در جریان نبود. ما اصلا این متمم را ندیده بودیم. این متمم اگر ثبت می‌شد، ما وظیفه داشتیم پرداخت کنیم.

رسول‌پناه بعد از اینکه علیرضا بیرانوند روی خط برنامه آمد و درباره مطالباتش صحبت کرد، توضیح داد: در زمان اضافه شدن این متمم هیئت مدیره در جریان نبود و مسؤل اجرایی باشگاه آقای انصاری‌فرد بوده است. این متمم داستان خودش را دارد و این موضوع را به هیئت مدیره نچسبانید. ما تابع قانون هستیم.

وی ادامه داد: ما به بیرانوند اصرار کردیم که تا پایان فصل در کنار تیم باشد ولی او خارج از عرف به باشگاه پیشنهاداتی داد. باشگاه بلژیکی به ما نامه زد که چرا ایجنت این بازیکن عوض شده است. حتی ایشان (بیرانوند) گفته بود مبلغی به من بیشتر بدهید، من همین امروز می‌آیم. وقتی به او گفتیم تا آخر فصل بمان گفت نمی‌خواهم بمانم. گفتند باشگاه بلژیکی گفته اگر قرار است تا آخر مسابقات و لیگ قهرمانان آسیا علیرضا در پرسپولیس بماند باید ماهیانه ۵۰ هزار یورو به او حقوق بدهید.

سرپرست باشگاه پرسپولیس راجع به خروج بیرانوند و ترک تیم یادآور شد: همه این کارها از جانب خودش بود و از طریق باشگاه کاری انجام نمی‌شد. سه بار باشگاه به باشگاه بلژیکی نامه زد و به بیرانوند گفتیم برو تست پزشکی بده و برگرد ولی وقتی او رفت دیگر خبری از بازگشت نشد. او گفت اگر بخواهم برای پرسپولیس بازی کنم ۵۰ هزار یورو ماهیانه پول می‌گیرم.

«علاوه بر یک و نیم میلیارد تومان، باشگاه پرسپولیس ٢۵ درصد از مبلغ قراردادم را کم کرده است» رسول‌پناه در واکنش به این جمله بیرانوند خاطرنشان کرد: غیبت بیرانوند در ۸-۷ بازی انتهایی لیگ باعث شد این مسئله را به هیئت مدیره بیاوریم تا روال قانونی طی شود. ما باید مقابل هواداران پاسخگو باشیم.

رسول‌پناه در واکنش به اینکه بیرانوند اعلام کرد باشگاه پرسپولیس برای دریافت کل پول انتقال از باشگاه آنتورپ با ماندنش در تیم تا آخر فصل مخالفت کرد، گفت: نامه‌ای به فیفا زدیم و استعلام کردیم. اینکه از تاریخ ١١ تیر قرارداد بیرانوند آغاز خواهد شد برای قبل از کرونا بوده و بعد از کرونا بحث توافق بین دو باشگاه پیش آمده بود. ما گفتیم بیرانوند تا پایان لیگ باشد ولی آنها گفتند توافق باید طبق نظر طرفین باشد. بحث انتقال بیرانوند و پولی که بابت این انتقال وارد باشگاه شد به درد ما خورد و ما از او ممنون هستیم ولی بیشتر از پول به حضورش احتیاج داشتیم.

وی اضافه کرد: مکاتبات را با باشگاه بلژیکی انجام دادیم ولی دیدیم آنتورپ زاویه می‌گیرد. ترسیدیم که محکوم شویم و به جای اینکه پولی از این انتقال بگیریم، پولی هم پرداخت کنیم. باید شکل قانونی را رعایت می‌کردیم. باشگاه آنتورپ گفت تا ١١ تیر علیرضا دیگر بازیکن شما نیست و گفتیم اگر توافقی در کار باشد بهانه‌ای پیش می‌آید و ممکن است پرونده‌ای جدید برای ما باز شود.

رسول‌پناه تأکید کرد: چرا باید برای یک انتقال، یک میلیارد و نیم پاداش جداگانه در نظر گرفته شود آن هم این متمم که روی یک تکه کاغذ نوشته شده و روند قانونی‌اش طی نشده است. الان زمان مدیریت آقای انصاری‌فرد و عرب نیست و بیرانوند احساسی صحبت می‌کند ولی من قانون را رعایت می‌کنم. دیناروند (معاون مالی باشگاه) هم محاسبه کرد و این قرارداد «اِنقلت‌های» زیادی داشت و شکل قرارداد ایراد دارد. من گفتم باید چارچوب قانونی رعایت شود. ما به خطر اینکه باشگاه خسارت نبیند شکل قانونی را ادامه می‌دهیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)