کاپیتان سابق پرسپولیس گفت: اگر صادقی یک بازیکن معمولی است، چرا خودشان را کشتند تا او را جذب کنند. ۱۰۰ بار به طرف زنگ زدند، پیغام دادند که به تیم ما بیا، حالا که سعید پرسپولیس را انتخاب کرد، بازیکن معمولی شد؟

شیث رضایی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص شرایط این تیم در نقل و انتقالات و البته خداحافظی همبازی سابقش یعنی سیدجلال حسینی گفت‌وگویی انجام داد که در ادامه می‌خوانید:

نقل و انتقالات پرسپولیس را تا اینجا چطور دیدی؟

اول باید بگویم که من پیش بینی این نقل و انتقالات را برای پرسپولیس می‌کردم. تیم ما در اکثر پست‌ها در فصل قبل مشکل داشت و با شناختی که از کادرفنی داشتم، حدش می‌زدم شاهد یک خانه تکانی اساسی در تیم باشیم. شرایط امروز پرسپولیس را بخواهیم نسبت به موقعیت مشابه سال گذشته در نظر بگیریم خیلی خوب است و به مراتب از آن شرایط جلوتر هستیم. خریدهای انجام شده خریدهای خوبی هستند و مشخص است با برنامه و استراتژی وارد بازار شده است و به رفع نقاط ضعفش می‌پردازد.

 

در فصل قبل گلر و خط دفاعی پرسپولیس به شدت شکننده بود. با توجه به خریدهای انجام شده در عقب زمین، به نظرت این مشکل برطرف خواهد شد؟

در اینکه نفرات جدید بسیار خوب هستند، شکی نیست. ولی من فکر می‌کنم به جای صحبت از نفرات بهتر است در مورد ساختار تدافعی تیم‌ صحبت کنیم که من هم موافقم فصل گذشته دچار اشکال بود. نفراتی که حضور داشتند شاید هرکدام به تنهایی در یک ساختار دیگر قابلیت‌های بالایی داشته باشند ولی در این سیستم و کنار هم نتوانستند ساختار دفاعی منسجمی‌برای پرسپولیس ایجاد کنند. نفرات جدید هم افراد توانمندی هستند و فکر می‌کنم بتوانند نیاز پرسپولیس را در دفاع تیمی‌برآورده کنند.

حتما در جریان صحبت‌های یکی دو عضو هیئت مدیره استقلال در خصوص سعید صادقی قرار گرفتی، که او را یک بازیکن معمولی خواندند. نظرت در مورد این صحبت‌ها چیست؟

اگر صادقی یک بازیکن معمولی است، چرا خودشان را کشتند تا او را جذب کنند. ۱۰۰ بار به طرف زنگ زدند، پیغام دادند که به تیم ما بیا، حالا که سعید پرسپولیس را انتخاب کرد، بازیکن معمولی شد؟ نمی‌دانم این آدم‌ها دنبال چه چیزی هستند و هدفشان از این صحبت‌ها چیست. مرد باشید و بگویید که در جذب این بازیکن شکست خوردیم و صادقی علاقه داشت در پرسپولیس بازی کند. یعنی هر کاری می‌کنند تا نگویند ما در یک موضوع بد عمل کردیم و یا موفق نشدیم.

 

حتی مومنی (عضو هیئت مدیره استقلال) مدعی شد، پرسپولیس به صادقی قول ملی پوش شدن داده است.

آدم این حرف‌ها را می‌شنود، مخش سوت می‌کشد. اصلا مطرح کردن این حرف‌ها به نظرم بیخود است. هر آدمی‌که ذره ای فوتبال بفهمد، می‌داند که نفرات تیم ملی را سرمربی تیم ملی انتخاب می‌کند و یک باشگاه نمی‌تواند به یک بازیکن قول ملی پوش شدن را بدهد. این صحبت‌ها من را یاد حرف‌های همین استقلالی در خصوص رسیدن پرسپولیس به فینال آسیا انداخت که معتقد بودند وزیر پرسپولیس را به فینال برد.

تو ارتباط خوبی با رامین داری. به نظرت چرا او نتوانست در پرسپولیس دوام بیاورد و بعد از چند ماه باشگاه او را نخواست؟

در مورد رامین رضاییان این را بگویم که من خودم با او صحبت کردم و قانعش کردم در نیم فصل به پرسپولیس برگردد و کمک کند. توانایی و کیفیت یک بازیکن یک طرف موضوع است و زمان اضافه شدنش به تیم و شرایط وقت تیم و هماهنگی‌اش با یک سری مسائل درون تیم هم موضوع دیگری است که ممکن است باعث شود آن بازیکن فرد مناسبی برای آن مقطع نباشد. رامین بازیکن با کیفیتی است و کیفیت خودش را هم بارها نشان داده ولی در کل این کادرفنی است که نظر نهایی را می‌دهد که چه کسی برود و چه کسی بماند چرا که کادرفنی مسئولیت تیم را بر عهده دارد و نسبت به آن پاسخگو است. برای رامین هم فصل بعد در هر تیمی‌که هست آرزوی موفقیت دارم.

 

به نظرت پرسپولیس می‌تواند فصل آینده دوباره قهرمان شود؟

از نظر من و با شرایط فعلی که من از تیم‌های مختلف سراغ دارم، پرسپولیس مدعی اصلی قهرمانی خواهد بود. فصل قبل هم شرایط خاصی ایجاد شد و قهرمانی به نظرم حق پرسپولیس بود. پرسپولیس کادرفنی و بازیکنان باتجربه ای دارد و اصلا به سایر تیم‌ها فکر نمی‌کند. امیدوارم پرسپولیس بتواند لیگ را با قدرت شروع کند و در پایان فصل هم قهرمان شود.

سید جلال همبازی سابق تو در ۴۰ سالگی از فوتبال خداحافظی کرد.نظرت در این خصوص چیست؟

من در تیم ملی با سید همبازی بودم و خاطرات خوبی کنار او دارم. دستاورد سید جلال در طول دوران فوتبالش بینظیر است و واقعا او یکی از نوادر فوتبال ایران به حساب می‌آید. من به عنوان یک دوست به او خسته نباشید می‌گویم و در سمت جدید هم برایش آرزوی موفقیت دارم. من فکر می‌کنم سید جلال می‌تواند به کادرفنی پرسپولیس کمک کند و تجربیاتش را در اختیار جوان‌ترها قرار دهد. حسینی زمانی هم که در زمین بود یک وزنه به حساب می‌آمد و تیم را از درون کنترل می‌کرد و کاریزمای مربیگری را دارد.

 

در مورد سقف قرارداد که دوباره قرار است اجرا شود، چه نظری داری؟

من معتقدم هر تیمی‌با توجه به بودجه خودش خرید می‌کند. مثلا بودجه یک تیم در نقل و انتقالات ۱۰۰ میلیارد است و با نظر سرمربی و باشگاه، می‌خواهد این پول را صرف خرید یک بازیکن کند. این موضوع اصلا به کسی ربطی ندارد. سقف قرارداد بی معنی است چون خیلی‌ها به راحتی آن را دور می‌زنند. من هم موافقم که قیمت بعضی از بازیکنان الکی بالا رفته است. با این حال شما نمی‌توانید برای ستاره‌های ملی پوش و یا بازیکنان خارجی سقف بگذارید.

در زمانی که بازی می‌کردی هم این سقف قرارداد وجود داشت. آن موقع وضعیت چطور بود؟

من واقعیت را می‌گویم و همه می‌دانند که اهل دروغ نیستم. در آن زمان حبیب کاشانی اجازه دور زدن سقف قرارداد را تحت هیچ شرایطی نمی‌داد. با این حال همان موقع هم خیلی از تیم‌ها میله گرد، ماشین یا خانه می‌دادند. من به عنوان یکی از کاپیتان‌های تیم یادم می‌آید که سقف را گرفتم که حدود ۴۰۰ میلیون بود. از این پول هم نصفش را ندادند. هیچ وقت هم دنبال گرفتن پولم از پرسپولیس نبودم و نخواهم بود. هرچه دارم در زندگی را مدیون پرسپولیس هستم و قسم خوردم که تحت هیچ شرایطی از تیمم شکایت نخواهم کرد. شاید باورتان نشود، ولی هرپولی که از پرسپولیس گرفتم، یک شکل عجیبی پربرکت بود و معجزه می‌کرد.

 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)