جریمه در نظر گرفته شده آنقدر برای بازیکنان سنگین آمده که آنها نه تنها تمرین تیم‌شان را تعطیل کردند بلکه پس از تعطیلی تمرین تصمیم گرفتند با انتشار این نامه مدیرعامل را وارد چالش کنند.

نامه تند بازیکنان پرسپولیس خطاب به مدیریت باشگاه‌شان نوشته شد و شخص رضا درویش را نشانه رفت. با این نامه اتفاقات تیم پرسپولیس بعد از اعلام جریمه ده درصدی کسر قرارداد وارد فاز تازه‌ای می‌شود. البته که از ابتدا مشخص بود با این تصمیم شتابزده تیم احتمالا بهم خواهد ریخت اما خیلی زود و در فاصله ۲۴ ساعت بعد از تائید این جریمه بازیکنان صراحتا رودرروی مدیریت باشگاه قرار گرفتند.اتفاقی که تا کنون در پرسپولیس حداقل در این حجم و با این صراحت سابقه نداشته است.

تحلیل این نامه و مسائلی که بازیکنان مطرح کرده‌اند می تواند فضای اتفاقات بین تیم و باشگاه را بیشتر شفاف کند:

کنار کشیدن یحیی : تا الان اینطور تصور می‌شد که یحیی گل محمدی رودرروی رضا درویش و مدیریت باشگاهش قرار گرفته اما ظاهرا خروجی جلسه سه ساعته بازیکنان و گل محمدی اینگونه بوده که یحیی دیگر از خودش مایه نگذارد.پیشتر گل محمدی از این مساله ابراز ناراحتی کرده بود که در این ماجرا با دفاع از حق بازیکنانش از اعتبار خود مایه گذاشته و اینطوری خیلی‌ها علیه او جبهه گرفته‌اند.به نظر می‌رسد این بار گل محمدی از بازیکنان خواسته خودشان مستقیما شکایت‌شان علیه مدیریت باشگاه را مطرح کنند و به نوعی خودش را کنار کشیده است. به نظر می‌رسد تغییر تصمیم یحیی برای مصاحبه نکردن پس از آن جلسه طولانی و رویکرد بازیکنان به نوشته یک نامه مفصل نیز در همین راستا اتخاذ شده است.

جریمه غیرقانونی: بازیکنان پرسپولیس صراحتا جریمه ده درصدی را غیرقانونی دانسته و با مطرح کردن مسائل مهمی مثل قطع شدن پاداش بردها و تعویق در دریافت آپشن که همان پاداش قهرمانی‌های فصل قبل بوده این جریمه را قبول ندارند.آنها به این جریمه که به خاطر اولین باخت بعد از ۲۰ بازی در مسابقات داخلی به آنها تعلق گرفته معترضند و به نظر می‌رسد هیچ جوره آن را بر نمی‌تابند.جریمه در نظر گرفته شده آنقدر برای بازیکنان سنگین آمده که آنها نه تنها تمرین تیم‌شان را تعطیل کردند بلکه پس از تعطیلی تمرین تصمیم گرفتند با انتشار این نامه مدیرعامل را هدف گرفته و هر آنچه تا الان نگفته بودند را یکجا مطرح کنند.

مساله احترام:بازیکنان پرسپولیس صراحتا از عدم احترام مدیریت به این مجموعه شکایت و گله دارند و ای مساله برایشان سنگین آمده است.آنها توقع داشتند مدیرعامل باشگاه بعد از آن قهرمانی‌ها در مراسمی از آنها تقدیر می‌کرد.آنها می گویند هیچ تقدری از کار بزرگ آنها در فصل گذشته صورت نگرفته و به گفته آنها درویش حتی حضور در تمرین و تشکر از بازیکنان را هم از این تیم دریغ کرده است که اگر اینگونه باشد نکته عجیبی است.

کمبودها: بازیکنان پرسپولیس فرصت را غنیمت شمردند تا کمبودهایشان در ماه‌های اخیر را در این نامه ذکر کنند.این برای نخستین بار است که آنها به مساله قطع شدن وعده غذایی و ناراحتی‌شان از این مساله اشاره می‌کنند.همچنین آنها برای نخستین بار به موضوع ساعت نامناسب پرواز چارتر از ازبکستان اشاره کرده‌اند.موضوعی که در نتیجه نگرفتن بازی‌های بعد از آن هم به زعم بازیکنان تاثیر داشته چرا که آنها استراحت و خواب درستی به خاطر ساعت نامناسب پرواز نداشته‌اند.بازیکنان همچنین در این نامه به موضوع برگزار نشدن اردوی خارجی در زمان تمرینات پیش فصل اشاره کرده‌اند.اتفاقی که هم تابستان امسال هم تابستان سال قبل رخ داد در حالی که سایر باشگاه‌های حتی کوچکتر به اردوی خارجی رفتند.موضوعی که می‌تواند در بحث فنی و آماده سازی مورد توجه قرار بگیرد و بخشی از ضعف تیم را توجیه کند.موارد دیگری مثل کمبود لباس و نداشتن زمین تمرین دوم هم به کمبودهای دیگر اضافه و اشاره شده که قبل‌تر درباره‌شان کمتر صحبت شده بود.

اتهام بزرگ: یکی دو بند نامه بازیکنان پرسپولیس حاوی نکاتی است که رضا درویش را به نوعی متهم می‌کند.در یک بند آنها به این حرف درویش که او چند بار گفته بود «کاش قهرمان نمی‌شدیم» استناد کرده‌اند و این گفته را مخالف خواسته های میلیون‌ها پرسپولیسی می‌دانند. درویش یکی دوبار این جمله را به زبان آورد که به خاطر قهرمانی‌های لیگ و حذفی هیچ پاداشی از طرف فدراسیون وسازمان لیگ به باشگاه تعلق نگرفت اما باشگاه پرسپولیس مجبور بود به خاطر تعهدی که در قرارداد زیرمجموعه‌اش گردن گرفته پاداش قهرمانی را به بازیکنان و مربیان پرداخت کند.
نکته دوم به موضوع باخت ۲۰ اسفند سال قبل مقابل سپاهان برمی‌گردد.بازیکنان صراحتا به این نکته اشاره کرده‌اند که مدیریت باشگاه بعد از آن باخت، اعضای تیم را جریمه نکرده چون می‌دانسته که بعید است این تیم قهرمان شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)