مرجع خبری پرسپولیس : اولین بار حمید استیلی بود که شماره های عجیب را در فوتبال ما رواج داد و حالا این شماره ها به موضوعی عادی تبدیل می شوند .

استفاده از شماره‌های عجیب روی پیراهن‌‌ها در فوتبال کشورمان با حرکت استیلی آغاز شد.
سرمربی فعلی استیل‌آذین که علاقه بسیاری به پوشیدن شماره ۷ داشت با حضور در پرسپولیس و به دلیل احترامی که برای پروین قائل بود از شماره ۲۵ استفاده کرد البته با یک به علاوه در میان ۲ و ۵.
استیلی این رویه را از ایوان زامورانوی شیلیایی برداشت کرد. جایی که این مهاجم عاشق شماره ۹ با حضور رونالدو در اینتر مجبور شد پیراهن شماره ۱۸ البته به این شکل ۸+۱ را به تن کند. این نوع لباس پوشیدن را استیلی باب کرد و بازیکنان دیگر هم این رویه دنبال کردند.
یکی از این بازیکنان پژمان جمشیدی بود. سال ۸۲ و درست زمانی که پرسپولیس تیم رویایی خود را تشکیل داد علی دایی به جمع سرخپوشان اضافه شد. تا آن زمان جمشیدی پیراهن شماره ۱۰ را می‌پوشید اما با حضور دایی، پژمان این شماره را تقدیم کاپیتان تیم ملی کرد تا با توجه به علاقه بالایش به این شماره از ترکیب ۹+۱ روی پیراهن خود استفاده کند. البته استفاده از این شماره دردسرهای فراوانی برای جمشیدی به‌وجود آورده بود. به گفته خودش یک روز علامت به علاوه (+) توسط تولیدی مورد نظر روی پیراهن حک می‌شد و روز دیگر نه. جمشیدی اما با این شماره و شرایط موجود یک سال در پرسپولیس بازی کرد و پس از آن راهی پاس شد. از بحث به علاوه موجود بین دو شماره که خارج شویم استفاده از شماره‌های عجیب روی پیراهن بین ستاره‌های طراز اول فوتبال دنیا هم مرسوم است. یکی به خاطر تاریخ تولد و دیگری به دلایل شخصی. سال‌ها پیش زمانی که آنجلو پروتزی روزهای اوج خود را در باشگاه رم و لاتزیو پشت سر می‌گذاشت شماره ۷۰ می‌پوشید.

عددی که دقیقا نشانگر تاریخ تولد این دروازه‌بان ملی‌پوش بود. دیگر بازیکنی که طی یکی دو سال اخیر از شماره‌ای عجیب روی پیراهن خود استفاده کرده کسی نیست جز رونالدینیو. هدف مرد سال فوتبال جهان از انتخاب این شماره چیزی نبود جز سال تاریخ تولد. حالا این رویه کم کم در فوتبال ما هم جا می‌افتد به‌خصوص که حالا فصل نقل و انتقالات تمام شده و بازیکنان جدید به دنبال شماره جدید می‌گردند. عادل کلاه‌کج به‌عنوان بازیکن تازه وارد پرسپولیس گفته که دوست دارد شماره ۱۰ بپوشد اما حالا که این شماره در پرسپولیس به میثم بائو رسیده، کلاه‌کج شماره ۹۹ را برای خود کنار گذاشته تا با شماره‌ای متفاوت وارد بازی‌ها شود. پس از کلاه‌کج علیرضا حقیقی دومین بازیکنی است که علاقه دارد تا با بقیه بازیکنان یک‌جورهایی فرق داشته باشد. گلر جوان پرسپولیس اما می‌خواهد با شماره ۹۰ لیگ نهم را شروع کند. شماره‌ای که تا به حال هیچ بازیکنی در ایران از آن استفاده نکرده و قطعا می‌تواند راهکار تبلیغاتی خوبی برای مطرح شدن حقیقی باشد. حالا باید دید آیا با اجازه سازمان لیگ و پوشیدن شماره‌های عجیب و غریب توسط کلاه‌کج و حقیقی آیا این رسم عجیب در فوتبال ما و بین بازیکنان باب می‌شود یا نه. نظر شما چیست؟

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)