مرجع خبری پرسپولیس : مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به حضورش در این باشگاه گفت: به هر حال پرسپولیس یک مدیرعامل کج و معوج داشته باشد بهتر از آن است که بدون مدیرعامل باشد.

 

محمد رویانیان با حضور در برنامه ورزش و مردم گفت: همه تیم‌های ورزشی را دوست دارم، به خصوص تیم ملی را. برد مقتدرانه‌ برابر بحرین را تبریک می‌گویم و از سرمربی عزیز و بازیکنان غیرتمند تشکر می‌کنم. همچنین درگذشت مادر دادکان را تسلیت می‌گویم.

وی در مورد اینکه چرا مدیرعاملی پرسپولیس را قبول کرد، گفت: در ۳۳ سال خدمتم هرجا به من گفتند رفته‌ام و هیچ جا خودم نخواستم که بروم. عرصه ورزش نیاز به تحول مدیریت دارد و من از گذشته درمورد ورزش نظر داشتم. مدیریت ورزش، راهبرد ورزش و چشم‌انداز ورزشی باید متحول شود. برنامه‌های ورزشی را هم نگاه می‌کنم. اینکه در چند ماه گذشته صحبت از اقتصاد درونی باشگاه‌ها و اینکه باشگاه‌ها بر اساس اقتصاد خودکفا بتوانند توسعه پیدا کنند را مدنظر داشتم و برنامه‌های ورزشی را با شور و شوق از قبل نگاه می‌کردم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ادامه داد: زمانی که وزیر ورزش تصمیم خود را به من گفت ۴۸ ساعت آن را قبول نکردم. سعیدلو نیز قصد داشت از من به عنوان قائم مقام سازمان تربیت بدنی استفاده کند که به دلیل طرح یارانه‌های ریاست جمهوری موافقت نکردم. اولین نامزد ریاست سازمان تربیت بدنی در دولت نهم بودم و از من برای تحول این سازمان برنامه خواستند. من خیلی از چرخه ورزش دور نبودم.

رویانیان تأکید کرد: ۴۸ ساعت مدیرعاملی پرسپولیس را نپذیرفتم اما وزیر ورزش که سابقه مدیریت من را می‌دانست و از نگاه من به جامعه و مردم مطلع بود مزایای این مسئله را به من گفت. می‌خواستم بروم و شرایط سخت بگویم تا این بار از دوش من برداشته شود اما وقتی رفتم پروین و پنجعلی، فروزنده و نژادفلاح را دیدم، شوخی شوخی مدیریت من در پرسپولیس جدی شد و هیئت مدیره من را به عنوان مدیرعامل انتخاب کرد و من هم شانه خالی نکردم.

وی افزود: به هر حال پرسپولیس یک مدیرعامل کج و معوج داشته باشد بهتر از آن است که بدون مدیرعامل باشد. من به عشق ورزش آمدم و سابقه مدیریتم شاید مؤثر باشد. آیا اشتباه کردم؟

رویانیان در مورد وضعیت داوری در فوتبال گفت: داوران ما خوب و خیرالموجودین هستند؛ نه خیلی در اوج هستند و نه خیلی ضعیف اما تحت فشار هستند. به دلیل رویکرد اشتباه در برخی برنامه‌ها داوران زیاد نقد می‌شوند و برخی افراد و بازیکنان در مورد داور صحبت می‌کنند. باید این رویکرد تغییر کند.

وی گفت: داور نظم دهنده، تصمیم ‌گیرنده و مدیریت کننده زمین بازی است و باید حرمتش حفظ شود وگرنه با شور و شوقی که در زمین مسابقه وجود دارد خیلی سریع همه چیز در میدان قفل می‌شود و خرابکاری به وجود می‌آید. داور باید عزت و برش داشته باشد. هیچ داوری نمی‌خواهد در دیدگاه مردم و تلویزیون خودش را ضعیف جلوه دهد ولی به هر حال داوران اشتباه می‌کنند.

مدیرعامل پرسپولیس تصریح کرد: باید به داوران کمک و برای آنها کلاس فنی و آموزشی برگزار و حرمت آنها را در مجامع عمومی حفظ کنیم. همیشه باید به داوران احترام گذاشت. این از مسائل مدیریت فوتبال است. برخی از داوران ما در سطح بین‌المللی مطرح هستند.

وی در مورد حضور قائم مقام باشگاه پرسپولیس گفت: زارع مدیری توانمند و بابرنامه است که ۳۰ سال با هم کار کردیم. من و ایشان تقسیم کاری کردیم و زارع باشگاه را مدیریت می‌کند.

رویانیان در مورد اینکه در بولتن ناجا گفته بود استقلالی هستم اظهار داشت: من آن موقع مدیرعامل پرسپولیس نبودم. با خیلی از فوتبالی‌ها مانند قلعه نویی رفیق بودم که ایشان اکنون سرمربی تراکتورسازی است. من استقلالی نبودم و هیچ آدم عاقلی نمی‌گوید خون من آبی است. این حرف غلطی است؛ خون آبی نمی‌شود قرمز است. استقلالی‌ها هم آزمایش بدهند متوجه می‌شوند که خونشان قرمز است.

وی افزود: من رئیس راهنمایی و رانندگی کشور بودم و همیشه در مورد قرمز و سبز و زرد از من سؤال می‌شد. یک روز خبرنگاری از من پرسید چه رنگی را دوست داری؟ من گفتم آبی، سفید و زرد. نیازی هم به خلاف واقع گفتن نیست من این رنگ‌ها را دوست دارم. بعد خبرنگار پرسید کدام تیم ورزشی را دوست داری؟ من گفتم: استقلال، پرسپولیس و شموشک نوشهر و شیرین فراز. من بچه نوشهرم و عاشق شموشک بودم. مدیرعامل شموشک فامیل من بود.

رویانیان تصریح کرد: زمانی من فرماندار مازندران بودم که سردار انصاری با من تماس گرفت و گفت پاس با شموشک بازی دارد تیم ما را تحویل بگیرد. من به او گفتم سردار به اوت زدی من طرفدار شموشک هستم. من اکنون طرفدار پرسپولیس سفت و سختم چون مدیرعامل این باشگاه هستم.

وی در مورد اینکه کارت سوخت به بازیکنان پرسپولیس داده گفت: خداوکیلی دو سال است که خودم بنزین آزاد ۴۰۰ و ۷۰۰ تومانی می‌زنم. من تولیدکننده کارت سوخت نیستم. شرکت نفت تولیدکننده کارت سوخت است و پست آن را به در خانه مردم می‌برد.

مدیرعامل پرسپولیس در مورد کارنامه گذشته خود و اینکه در پرسپولیس موفق بوده یا نه گفت: خوب نیست آدم ادعا کند. من ادعایی ندارم اما با تمام توان در پرسپولیس کار می‌کنم و آبرو و اعتبارم را برای پرسپولیس می‌گذارم. شک نکنید با تمام توان برای این تیم کار می‌کنم. به لطف خدا در بخش‌های اجتماعی و فرهنگی موفق عمل کردم. این ادعا برابر ملت ایران ادعای بزرگی است اما من خودم را نوکر مردم می‌دانم و قلبا نوکر مردم هستم. من تمام استعداد، توانایی و تجارب مدیریت خود را برای پرسپولیس می‌گذارم.

وی تأکید کرد: من پلیسی بودم که ۱۰ میلیون همیار پلیس در مدارس راه‌اندازی کردم. پلیس ۱۱۰ را طراحی و اجرا کردم با نام امیرالمؤمنین و با وضو. در راهنمایی و رانندگی نیز برای مردم کار کردم. پلیس ۱۱۰ را هم برای مردم درست کردم. من کارم فرهنگ سازی و ایجاد شادابی و نشاط در جامعه تخصص من است. همه توانم را برای پرسپولیس می گذارم. در ۲۰ روز گذشته که به پرسپولیس آمدم شب و روز خواب نداشتم و با کمک زارع و همکارانم برای باشگاه تلاش کردم.

مدیرعامل پرسپولیس با اشاره به مدیران قبلی این باشگاه عنوان کرد: من باشگاه را از برادر ارزشی کاشانی تحویل گرفتم که بسیار زحمت کشید و موفق عمل کرد. همه مدیران باشگاه پرسپولیس نیز به باشگاه کمک کردند. هیچ مدیری برای ضربه زدن به پرسپولیس نیامد. مصطفوی، انصاری‌فرد، عابدینی، حبیب کاشانی؛ همه کار کردند.

وی افزود: مدیریت مانند برنامه‌های تلویزیونی نیست که یک مدیر ۱۰ سال یک برنامه را اجرا کند. هر سه سال یک بار یک مدیر عوض می‌شود. در باشگاه‌ها زودتر این اتفاق می‌افتد. برای رئیس جمهور نیز هر چهار سال یک بار رأی‌گیری می گذارند. کاشانی مدیر خوبی بوده اما قرار نیست تا ابد در پرسپولیس بماند و یکی مانند من به جای ایشان آمد.

وی افزود: با کاشانی هنگام رفتن از پرسپولیس برخورد خوبی نشد و با من هنگام آمدن به پرسپولیس برخورد خوبی صورت نگرفت. ببینید هنگام رفتنم من چه خواهد شد. من برای خدا و مردم کار می‌کنم. وظیفه شما مجری نیز این است که به من کنایه بزنید زیرا شما از طرف مردم صحبت می‌کنید.

مدیرعامل پرسپولیس در مورد میزان بدهی‌های این باشگاه گفت: ۸ میلیارد بدهی داریم و پنج، شش میلیارد هم چک به دست به دنبال پولشان هستند. من مدیر اقتصادی هستم و ۴ هزار میلیارد فاینانس برای مترو باز کرده‌ام. نمی‌خواهم از این پول برای باشگاه هزینه کنم بلکه از این دانش اقتصادی استفاده می‌کنم تا به پرسپولیس کمک شود.


رویانیان تصریح کرد: در مجلس نگاه مثبت و خوبی حاکم است و مجلسی‌ها وقتی من و فتح‌الله‌زاده را در کنار هم دیدند گفتند مگر شما رقیب هم نیستید که من گفتم ما در سال یکی دو بار با هم رقیبیم و خودم هم می‌خواهم به فتح ‌الله زاده گل بزنم ولی رفیق هم هستیم و درد مشترک هم داریم. به مجلس گفتیم که ما حرفه‌ای نیستیم و آنها گفتند با این همه قدمت چطور حرفه‌ای نیستید که گفتم حرفه‌ای‌گری شاخص‌هایی دارد که ما آنها را نداریم. همه چیز حل و درست می‌شود.

مدیرعامل پرسپولیس در مورد وضعیت کادر فنی تیم فوتبال این باشگاه گفت: من به سرمربی واحد اعتقاد ندارم و به یک نظام مربیگری معتقدم که شما آن را خواهید دید.

وی ادامه داد: بزرگترین مشکل این است که مجلس، تحریم و ممنوع کرده که دولت به باشگا‌ه‌ها کمک مالی کند. دولت هم با این قانون نمی‌تواند به باشگاه‌ها کمک کند. هفته گذشته به همراه فتح‌الله زاده نزد رسولی نژاد معاونت محترم وزارت ورزش رفتیم و نامه‌ مشترکی هم برای رئیس جمهور و مجلس نوشتیم. هفته گذشته هم به اتفاق فتح‌الله‌زاده به مجلس رفتیم. اتفاقا ایشان مریض بودند و پنج شش آمپول زده بود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)