پرسپولیس به جای آن که خود را در بازار تابستانی تقویت کند، چند مهره اصلی اش را از دست داده!

به نقل از قرمزآنلاین، در حالیکه اغلب تیم های لیگ برتری مشغول یارگیری و تمدید با نفرات اصلی خود هستند، قهرمان لیگ، یک به یک در حال از دست دادن ستاره های خود است و مدیران این باشگاه هم با بی تفاوتی و خونسردی عجیبی معتقدند پرسپولیس آنقدر بزرگ است که با جدایی چند بازیکن لطمه نخورد! انگار نه انگار که این تیم از چند ماه دیگر باید در لیگ نخبگان با تیم های متمول و پرستاره آسیایی رقابت کند.

الاهلی و الهلال برای جذب ویکتور اوسیمن، ستاره نیجریه‌ای تیم فوتبال ناپولی رقابت می کنند و پرسپولیس هم به جای تقویت خود، دو ملی پوش(ترابی و بیرانوند) و یک ستاره اش(اسماعیلی فر) را از دست داده و اینطور که مدیران باشگاه در حال مذاکره با سایر نفرات هستند، هیچ بعید نیست نفراتی چون گولسیانی، آل کثیر و نعمتی هم جدا شوند. گاریدو هم قرار است با دست خالی، با ستاره های مطرحی چون رونالدو،نیمار، بنزما، لاپورت، کانته، بروزویچ، فیرمینیو و … رقابت کرده و گمشده‌ پرسپولیس به زعم درویش که قهرمانی آسیاست را به دست بیاورد!

پرسپولیس یکبار در زمان برانکو و یکبار با گل محمدی تا یکقدمی قهرمانی در آسیا پیش رفت و هر دو بار به دلیل کمبود بازیکن، جام را به تیم های شرق آسیا واگذار کرد. ظاهرا اما این اتفاقات درس عبرت نشده و در حالیکه تیم های آسیایی به نسبت قبل قوی تر شده اند، مدیران پرسپولیس با همان شیوه و افکار قدیمی در حال تیم بستن هستند و به جای پاسخگویی درباره عملکرد ضعیف خود، برای هواداران قصه می بافند که وقتی امثال بهزادی، پروین، عابدزاده، مهدوی کیا، دایی و…جدا شدند پرسپولیس به راهش ادامه داد و باز هم بازیکنانی که به پرسپولیس علاقه‌مند هستند می‌آیند و این تیم به راهش داده و قهرمان می شود!

شاید پرسپولیس بعد از جدایی نفراتی که نام برده شد سرپا ماند، اما اینطور هم نبود که لطمه ندیده باشد و با همین طرز فکر سالهاست نتوانسته فراتر از مرزهای ایران، جام و افتخاری بدست بیاورد. ضمن اینکه وقتی پرسپولیس هنوز نتوانسته بازیکنی را جایگزین نفرات جدا شده کند و دو ستاره خود را هم به یکی از رقبا تقدیم کرده یعنی به نسبت قبل تضعیف شده و چه بسا موفقیت اش در مسابقات داخلی هم به خطر بیفتد. در این شرایط آیا بهتر نیست مدیران باشگاه به جای رویا فروشی، با هواداران صادق بوده و واقع بینانه صحبت کنند؟ ترابی و اسماعیلی فر که از دست پرسپولیس رفتند، دستکم، یکنفر مسوولیت فاجعه ای که به بار آمده را بر عهده بگیرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)