۱۱ بازی متوالی بدون شکست؛ پرسپولیس در تاریخ دربی از این حیث رکورددار شده است.

هم پرسپولیس و هم استقلال رکورد ۱۰ دربی متوالی بدون باختن را در گذشته به ثبت رسانده و این عدد بیشترین رکورد شکست ناپذیری دو تیم بزرگ پایتخت در تاریخ دربی بوده است. استقلال از چهارم خرداد سال ۱۳۶۹ و پیروزی ۱-۲ در فینال لیگ قدس برابر پرسپولیس تا ۲۷ مهر ۱۳۷۵ و شکست با گل دقایق پایانی ادموند بزیک، برابر پرسپولیس هرگز شکستی را در تقابل با رقیب دیرینه تجربه نکرد.

اما ۱۵ سال بعد این بار پرسپولیس بود که ۱۰ دربی در مقابل استقلال بی شکست ماند. از ۱۳ بهمن ۹۰ و برد تاریخی پرسپولیس این تیم با هت تریک ایمون زائد تا شکست مقابل استقلال تحت هدایت علیرضا منصوریت در ۲۴ بهمن ۹۵، پرسپولیس ۱۰ بار برابر رقیب دیرینه شکست نخورد و دقیقا به رکورد استقلال رسید.

اما با تساوی در مسابقه دیروز، حالا پرسپولیس در دیدارهای رسمی در ۱۱ دربی اخیر برابر استقلال مغلوب نشده و از این حیث رکوردی تاریخی را به نام خود ثبت کرده است. آخرین شکست قرمزپوشان در دربی به اسفند سال ۹۶ و با گل وریا غفوری باز می‌گردد. البته در این مدت پرسپولیس در دو دربی با ضربات پنالتی مغلوب شده که طبق قوانین فیفا شکست محسوب نمی شود و مساوی است. همچنین یک پیروزی در سوپرجام سال ۹۷ نیز با حکم کمیته انضباطی در کارنامه این تیم به ثبت رسیده است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)