بشار رسن با گلزنی مقابل استقلال تبدیل به نخستین بازیکن خارجی شد که در ۲ دربی گل می‌زند.

بشار رسن هافبک عراقی پرسپولیس که در نیمه نخست دربی جام‌حذفی مقابل استقلال عملکردی دور از انتظار داشت و یکی از مقصرهای گلی بود که سرخ‌پوشان از مهدی قایدی دریافت کردند، در نیمه دوم جبران کرد و گل هم زد.

پس از چند پاس متوالی علی علیپور دقیقه ۴۹ توپ را در شرایطی عالی برای بشار رسن کاشت و این بازیکن هم با شوتی محکم گلی زیبا به ثمر رساند. این گل برای بشار ارزش خاصی داشت، چرا که او تبدیل به نخستین بازیکن خارجی شد که در ۲ دربی گلزنی می‌کند. او در دربی قبلی هم در واپسین دقایق بازی موفق شد گل تساوی سرخ‌پوشان را وارد دروازه استقلال کند.

نکته جالب اینکه تمامی گلزن‌های خارجی دربی پرسپولیسی هستند. ایمون زاید ۳ مرتبه، عیسی ترائوره و جری بنسون هرکدام یک مرتبه دروازه استقلال را باز کرده‌اند.

همچنین دیگر رکورد پرسپولیسی ها در این بازی را علیپور زد که موفق شد چهارمین گل خود را برای پرسپولیس بزند. علیپور که اولین بار در هفته پایان لیگ چهاردهم موفق شد تک گل پرسپولیس را مقابل استقلال بزند و پرسپولیس تیم قلعه نویی را در بازی رفت و برگشت شکست دهد یک گل سه امتیازی هم در زمان شفر به حسینی زد، یک گل هم در در دربی قبلی زده بود که به تساوی دو بر دو منجر شد و دیروز هم در تساوی دو بر دو تیمها یک گل زد و تعداد گلهای زده اش در دربی را به عدد ۴ رساند. این چهارمین گل مهاجم شماره ۷۰ سرخ ها در دربی بود که او را در کنار همایون بهزادی، مهدی هاشمی نسب و فرهاد مجیدی قرار داد. گلی که او با ضربه سر ضرب وارد دروازه سیدحسین کرد، هفتاد و دومین گل ستاره خط حمله سرخ ها بود که او را بالاتر از حسین کلانی تبدیل به چهارمین گلزن تاریخ باشگاه پرسپولیس کرد و باعث شد تا وی نامش را بیش از پیش در تاریخ پرسپولیسی ها ثبت کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)