مدیران باشگاه پرسپولیس در پرونده مربوط به مطالبات برانکو تصمیم خطرناکی گرفته‌اند که ممکن است به ضرر این تیم تمام شود.

به نقل از تسنیم، باشگاه پرسپولیس در روزهای حساس نقل‌وانتقالاتی با مشکلات شدید مالی مواجه است. پرداختن مطالبات باقیمانده بازیکنان، جذب بازیکن جدید و همچنین نزدیک شدن به پایان مهلت پرداخت مطالبات برانکو از جمله مسائلی است که مدیران این باشگاه را در شرایط سختی قرار داده است.

رسول‌پناه که پس از شکست در دربی به شدت از سوی گل‌محمدی و کادر فنی پرسپولیس برای جذب بازیکنان جدید و تمدید قرارداد برخی بازیکنان تحت فشار قرار گرفته بود، روز دوشنبه در محل تمرین شاگردان گل‌محمدی حاضر شد تا جلسات کوتاهی را با بازیکنان و همچنین گل‌محمدی و افشین پیروانی برگزار کند، جلساتی که ظاهراً خروجی مثبتی داشت و باعث شد گل‌محمدی روز گذشته با انتشار پستی در فضای مجازی اعلام کند که به‌زودی چند بازیکن جدید به پرسپولیس خواهند پیوست و این تیم آماده حضور در لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد. اتفاقی که از روز گذشته نیز استارت آن زده شد و سرخپوشان در گام اول، سه بازیکن جدید مدنظر گل‌محمدی (سعید آقایی، حامد لک و عیسی آل‌کثیر) را جذب کردند و امروز نیز به سراغ چند بازیکن دیگر خواهند رفت. اما باشگاه پرسپولیس که تا چند روز پیش برای مذاکره با بازیکنان جدید آهی در بساط نداشت، چطور به یکباره با چند بازیکن جدید قرارداد بست و قرار است به زودی نیز مطالبات بازیکنان خود را پرداخت کند؟

برای پاسخ به این سؤال باید همه چیز را در جلسه رسول‌پناه و کادر فنی پرسپولیس در تمرین این تیم جست‌وجو کرد. جایی که ظاهراً رسول‌پناه پس از حضور در جمع سرخپوشان و صحبت با کادر فنی و بازیکنان تصمیم گرفته است فعلاً پرداخت کامل مطالبات برانکو را از اولویت خارج کند و به فکر جذب بازیکنان جدید و پرداخت مطالبات بازیکنان فعلی پرسپولیس باشد و در صورت امکان فقط بخش کوچک دیگری از مطالبات برانکو را پرداخت کند.

باشگاه پرسپولیس که فقط تا ۱۱ سپتامبر (۲۱ شهریور) برای پرداخت مطالبات برانکو فرصت دارد، تصمیم گرفته اولویت خود را بستن تیم قدرتمند برای فصل آینده قرار دهد تا در صورت بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی مشکلی برای فصل بعد نداشته باشد و در فرصت بعدی مطالبات برانکو را پرداخت کند. اتفاقی که در صحبت‌های روز گذشته رسول‌پناه نیز به آن اشاره شد شد و احتمالاً با این وضعیت باید منتظر جریمه باشگاه پرسپولیس و بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی این تیم در روزهای آینده باشیم. البته مدیران باشگاه پرسپولیس امیدوارند با توجه به شرایط کرونایی موجود، فیفا کمترین جریمه را برای این باشگاه در نظر بگیرد و آنها بتوانند در فرصت دیگری مابقی پول برانکو را نیز به حساب این مربی واریز کنند.

هرچند جذب بازیکن جدید و پرداخت مطالبات بازیکنان در مقطع کنونی برای باشگاه پرسپولیس از اهمیت فراوانی برخوردار است، اما پرداخت مطالبات برانکو نیز موضوعی است که نباید به راحتی از کنار آن گذشت و ممکن است عواقب سنگینی را برای باشگاه در محاکم بین‌المللی داشته باشد. رسول‌پناه که بارها در چند ماه اخیر قول پرداخت مطالبات برانکو را داده و صحبت از حفظ احترام این مربی به دلیل کسب چندین عنوان قهرمانی کرده است، اکنون با عدم پرداخت مطالبات برانکو، رفتاری مشابه مدیران قبلی باشگاه پرسپولیس با این مربی دارد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)