فرضیه غیر منطقی یک روزنامه ورزشی

مرجع خبری پرسپولیس : هواداران تراکتورسازی که از تبریز خود را به استادیوم آزادی رسانده بودند تا مشوق تیم محبوبشان در هفته اول لیگ برابر پرسپولیس باشند، از همان شروع بازی نگاه‌ها را به سمت خود معطوف کردند.

 

 البته این بار بحث پرشورها و شعارهایی که آنها سر می‌دادند مطرح نبود و مساله‌ای که تعجب‌برانگیز بود پرتاب بطری آب و ساندیس به داخل زمین بود. در این بین تعداد ساندیس‌های پرتاب شده توسط هواداران تبریزی آنقدر زیاد بود که باعث تعجب طرفداران پرسپولیس شده و آنها از هم سوال می‌کردند برای این کار چقدر هزینه کرده‌اند؟

این سوال از محدوده هواداران پرسپولیس خارج شده و خیلی‌ها به دنبال یافتن چگونگی رسیدن ساندیس‌ها به دست هواداران تیم تبریزی بودند. نکته جالب در این میان اینکه به نظر می‌رسید ساندیس‌ها تنها در اختیار تبریزی‌ها قرار گرفته است.

 

در این شرایط مطلع شدیم هواداران تراکتور برای به دست آوردن ساندیس‌ها نه تنها هزینه‌ای متقبل نشده‌اند بلکه این آبمیوه‌ها در تعداد بسیار زیاد به راحتی در اختیار آنها قرار گرفته است.

 

موضوع از این قرار بوده که شرکت سایپا با هماهنگی ضیاآذری، مدیر مجموعه ورزشی آزادی به مناسبت عید نیمه‌شعبان غرفه‌ای برپا کرده بود و از طریق این غرفه آبمیوه‌ها را در اختیار هوادارانی که قصد ورود به استادیوم را داشتند، قرار می‌داده است.

 
نکته حائز اهمیت اینکه گفته می‌شود این غرفه در محلی برپا شده بود که اکثرا هواداران تبریزی تردد داشتند و جالب اینکه به گفته شاهدان عینی ساندیس‌ها آنقدر گرم بوده که اصلا قابل استفاده نبوده است. از طرفی هیچ محدودیتی برای ارائه ساندیس‌ها وجود نداشته و هرکس به هر تعدادی که دوست داشته می‌توانسته آبمیوه‌ها را از غرفه تحویل بگیرد.

  

در این شرایط شائبه‌ای به وجود آمده مبنی بر اینکه توزیع ساندیس‌ها آن هم به مقدار زیاد بین یک طیف از هواداران حاضر در استادیوم آزادی، برنامه‌ریزی شده بوده است. متوجه باشید که بازی بعد پرسپولیس در خانه مقابل همین سایپاست. گرچه این مساله چندان منطقی به نظر نمی‌رسد و مدیر مجموعه ورزشی آزادی این نظریه را با قاطعیت رد می‌کند.

 

آذری: غرفه پذیرایی تنها برای هواداران تبریزی نبود
ضیاآذری تاکید کرده پذیرایی از هواداران در روز بازی پرسپولیس و تراکتورسازی به دنبال مکاتبه‌ای بوده که چند روز پیش عزیزمحمدی رییس سازمان لیگ داشته بود. مدیر مجموعه ورزشی آزادی عنوان کرده پیرو این نامه با نیروی انتظامی هم هماهنگی‌هایی صورت گرفته بود: «از آنجایی که اولین روز بازی‌های لیگ در مجموعه آزادی مصادف شد با نیمه شعبان، عزیزمحمدی نامه‌ای نوشت که از هواداران پذیرایی صورت گیرد. در روز بازی متوجه شدیم قرار است شرکت سایپا این کار را انجام دهد.»

 

ضیاآذری تاکید کرده غرفه پذیرایی از هواداران تنها در مسیر تردد هواداران تراکتورسازی نبوده است: «من قبول ندارم که این غرفه دقیقا در مسیر ورود هواداران تبریزی بوده است. این غرفه در غرب مجموعه آزادی آن هم در محدوده حدود ۴۰ متری برپا شده بود و هرکسی که از این سمت وارد استادیوم می‌شد می‌توانست مورد پذیرایی قرار بگیرد. بالغ بر چند هزار آبمیوه بین هواداران توزیع شد در این بین اکثرا از آن استفاده و تعداد محدودی هم از آن سوءاستفاده کردند. در کل باید بگویم این غرفه مختص هواداران تراکتورسازی نبود و همه می‌توانستند از آن بهره ببرند.»

 

سایپا، پرسپولیس را خلع‌سلاح کرد
آیا این نکته اتفاقی است؟ سایپا که ساندیس‌ها را به مناسبت عید در اختیار تماشاگران قرار داده بود در بازی بعدی خانگی پرسپولیس که این تیم از حضور تماشاگر محروم شد مقابل این تیم قرار خواهد گرفت. آیا سایپا می‌دانست که نتیجه توزیع ساندیس‌ها اینچنین دو هفته دیگر پرسپولیس را مقابل آنها خلع‌سلاح خواهد کرد؟

 منبع: روزنامه گل

 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)