مرجع خبری پرسپولیس(۱۶:۴۰) / چهارشنبه ۱۱ دی 

قهرمانی پرسپولیس از مهمترین رخدادهای ورزشی سال ۲۰۰۸ آسیا

سایت فوتبال گل در گزارشی با موضوع بررسی مهمترین رخدادهای فوتبال آسیا در سال ۲۰۰۸، قهرمانی پرسپولیس در فصل گذشته رقابتهای لیگ برتر باشگاههای ایران را به عنوان یکی از این رویدادهای مهم نام برده است

به نوشته این سایت، قهرمانی های انگشت شماری هستند که می توانند به اندازه قهرمانی پرسپولیس در فصل قبل، مهیج و نفسگیر باشند.
تیم پرسپولیس در حالی که در بیشتر فصل صدرنشین بود، ناگهان دچار افت عملکرد شد و این اتفاق با کسر شش امتیاز موجب گردید تا سرخ پوشان با دو امتیاز کمتر از سپاهان قدم به آخرین بازی فصل بگذارند.
سپاهان در آخرین بازی در ورزشگاه آزادی تهران مهمان پرسپولیس بود و علاوه بر آنها، یکصد هزار تماشاگر نیز شاهد آخرین نبرد بودند تا در دقیقه نود و ششم، سپهر حیدری تیم میزبان را صاحب برتری و جام قهرمانی کند.
سایت گل از قهرمانی مالدیو در جام جنوب آسیا به عنوان نهمین رویداد مهم قاره نام برده است. مالدیو، کشوری با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت موفق شد همسایه یک میلیارد نفری خود یعنی هند را در فینال جام قهرمانی کشورهای جنوب آسیا شکست دهد.
حضور ریوالدو و زیکو در فوتبال ازبکستان و البته شایعه پیوستن “ساموئل اتوئو” به آنها، هشتمین اتفاق مهم سال است.
ازبکستان در سالهای اخیر تلاش زیادی برای تثبیت خود به عنوان یکی از مدعیان فوتبال آسیا انجام داده است، عکس اتوئو هنگام حضور در این کشور منتشر شد واگرچه این انتقال اتفاق نیفتاد اما اندکی بعد ریوالدو و زیکو به ازبکستان رفتند.
قهرمانی ویتنام در رقابتهای جنوب و شرق آسیا و تمرین تیم ملی فوتبال عراق در بغداد بعد از پنج سال که از سقوط رژیم صدام حسین می گذرد، قهرمانی گامبا اوزاکا در جام قهرمانان باشگاههای آسیا، ناکامی تیم های آسیایی در المپیک ۲۰۰۸ پکن و تولد دوباره فوتبال با صدور مجوز جابجایی بازیکنان آسیایی در داخل قاره از دیگر اتفاقات مهم است.
طبق قانون تازه تصویب شده، باشگاههای آسیایی می توانند علاوه بر سه سهمیه معمول بازیکنان خارجی، بازیکنانی از کشورهای عضو ای.اف.سی را به عضویت بگیرند.
دومین رویداد مهم سال به انتخاب سایت گل، پیشنهاد جابجایی مقر کنفدراسیون فوتبال آسیاست.
اختلاف میان سران ای.اف.سی و دولت مالزی موجب شد “محمد بن همام” رییس این کنفدراسیون از ۴۶ کشور عضو بخواهد پیشنهادهای خود را برای میزبانی مقر ای.اف.سی به جای کوالالامپور ارایه کنند.
تاکنون کشورهای امارات، قطر و سنگاپور اعلام آمادگی کرده اند.
مهمترین رویداد قاره آسیا در سالی که گذشت، استفاده غیرقانونی از یک بازیکن در دیدار مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ برابر عراق توسط قطر بود، عراق تلاش زیادی کرد تا نتیجه را تغییر دهد اما به نتیجه ای نرسید چون فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و دادگاه داوری ورزش اعلام کردنداین کشور بسیار دیر برای اعلام شکایت و پرداخت هزینه ها اقدام کرده است

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)