خبرگزاری پرسپولیس : نخستین بار که خبر پیشنهادهای اروپایی برای کریم انصاری‌‌فرد رسید حدود یک سال پیش بود.

درست در روزهایی که کریم مدام برای سایپا گل می‌زد خبر پیشنهاد آلمانی برای بازیکن جوانی که در پرسپولیس یا استقلال حضور نداشت جالب توجه به نظر می‌رسید. البته انصاری‌فرد خیلی زود جهش بزرگ خود را انجام داده و از تیم المپیک به تیم ملی رسیده بود و حتی با گلزنی در جام ملت‌های ۲۰۱۱ اسم و رسمی پیدا کرده بود.

یک سال پیش بود که در سایت‌های فوتبالی خبر رسید از باشگاه قهرمان آلمان، بوروسیا دورتموند برای انصاری‌فرد پیشنهادی رسیده اما جدی نشد. در ادامه نام باشگاه ثروتمند روسی روبین‌کازان به گوش رسید اما به جای انصاری‌فرد این علیرضا حقیقی بود که سر از روسیه درآورد و لژیونر شد.

مهاجم جوان سایپا به جای رفتن به اروپا حضور در پرسپولیس را برگزید و البته با انتقالی پر سر و صدا و پرهزینه شماره ۹ پرسپولیس را پوشید. البته در زمان عقد قرارداد انصاری‌فرد هم اعلام شد وی با این شرط قرارداد بسته که هر وقت پیشنهاد خوب اروپایی برسد از پرسپولیس جدا شود.

انصاری‌فرد برای هفته‌ها در پرسپولیس و تیم ملی دچار رخوت شد تا جایی که نیمکت‌نشین شد اما با شروع گلزنی‌های او و روشن شدن موتور گلزنی‌اش دوباره اخبار و شایعاتی درخصوص پیشنهادهای اروپایی به او رسید.

طی یکی دو روز گذشته در رسانه‌ها از پیشنهاد باشگاه موناکو صحبت شده که البته در دسته دوم لوشامپیونا حضور دارد. موناکو قهرمان سابق فرانسه و البته نایب قهرمان اروپا در سال ۲۰۰۴ دو فصل اخیر را در دسته دوم گذرانده و شاید اگر قرار باشد انصاری‌فرد به این تیم برود در کنار ابراهیم توره مهاجم فعلی پرنس‌نشین‌های موناکو بازی خواهد کرد.

دیروز اما اخبار تازه‌ای درخصوص پیشنهادهای خارجی انصاری‌فرد به رسانه‌ها رسید؛ اینکه گلزن پرسپولیسی‌ها از یک تیم بسیار نامدارتر و بزرگتر از موناکو پیشنهاد دارد اما نه خود این بازیکن، نه باشگاه حاضر به لو دادن نام باشگاه مورد نظر نیستند.

از طرفی گفته می‌شود هم پولادی، هم انصاری‌فرد که این روزها بحث پیشنهادهای خارجی‌شان مطرح شده منتظر تعیین تکلیف تیم ملی هستند تا چنانچه تیم ملی به جام جهانی صعود کرد با پیشنهادی به مراتب بهتر و دهان پرکن‌تر مواجه شوند.

البته از آنجایی که وسوسه حضور در اروپا در هر مقطعی می‌تواند برای بازیکنان ایرانی جالب توجه باشد، با در نظر گرفتن فقدان ترانسفرهای اروپایی طی سال‌های اخیر ممکن است پولادی و انصاری‌فرد برای ترک پرسپولیس در نیم‌فصل ترغیب شوند که این مساله هم به شرایط خودشان در تیم و البته نتایج پرسپولیس بستگی فراوانی دارد. البته از سوی باشگاه پرسپولیس هیچ خبری در این خصوص بیرون نیامده و فعلا مخالفت ژوزه تنها نکته‌ای است که حضور پولادی در اروپا را منتفی جلوه می‌دهد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)