وزیر ورزش و جوانان بعد از جشن قهرمانی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت : بعد از ۴۲ سال دولتی بودن، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس وارد بازار سرمایه و بورس خواهند شد.

مسعود سلطانی فر با قدردانی از عوامل برگزاری دیدار پایانی جام حذفی در مشهد مقدس، در خصوص برنامه های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای ورود به بازار سرمایه گفت: از تاریخ ۱۸ فروردین سال ۹۹ کار کارشناسی در ارتباط با خصوصی سازی سرخابی های پایتخت انجام شده و اسناد و مدارک دو باشگاه مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به بررسی دارایی‌های دو باشگاه بزرگ ‌پایتخت در نخستین گام برای سرعت بخشیدن به روندخصوصی سازی آنها گفت: برای تیم استقلال ورزشگاه مرغوبکار و کمپ حجازی را در نظر گرفتیم که هفته آینده سند کمپ حجازی به نام این باشگاه صادر می شود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: همچنین برای پرسپولیس هم دو باشگاه درفشی فرو استادیوم شهدای گمنام رااسناد مالکیتشان قطعی کردیم.

او با اشاره به بررسی صورت‌های مالی پرسپولیس تا آخر خرداد ۹۹ و استقلال تا آخر تیر ماه از برگزاری مجامع آنها خبر داد.

مسعود سلطانی فر این نکته را مورد توجه قرارداد که بعد از ۴۲ سال دولتی بودن، این دو باشگاه وارد بازار سرمایه و بورس خواهند شد. در تلاش هستیم با تهیه اسناد و مدارک مورد نیاز شرایط را برای ورود سرخابی های پایتخت به بازار سرمایه مهیا کنیم.

وزیر ورزش و جوانان با اعلام خبر حل و فصل شدن بخش قابل توجهی از بدهی‌های مالی استقلال و پرسپولیس گفت : انشالله در آینده بخش دیگری از مشکلات مالی این دوباشگاه مرتفع خواهد شد.

وی ادامه داد: مطمءن هستم در آینده نزدیک این دو باشگاه مردمی و پرطرفدار از فرایند دولتی بودن خارج می شوند و با این تغییرات فوتبال کشور در شرایط بهتر برای توسعه قرار خواهد گرفت.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)