باشگاه پرسپولیس که مبلغی را از یک بانک وام گرفته، حالا با به تعویق افتادن اقساطش، سند یکی از ورزشگاه‌های متعلق به خود را نزد بانک وثیقه کرده است.

بعد از فروش ۱۰ درصد از سهام باشگاه پرسپولیس در بورس، ۳۵۰ میلیارد تومان نقدا به حساب این باشگاه واریز شد و در ادامه بعد از صرف ۸۰ میلیارد تومان از این پول، ۲۷۰ میلیارد تومان در یکی از بانک‌ها سپرده‌گذاری شد و به پشوانه این پول، پرسپولیس ۱۴۳ میلیارد تومان وام گرفت. در ادامه باشگاه پرسپولیس برای پرداخت هزینه‌های ارزی خود حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار هم به صورت ارزی از بانک مذکور وام گرفت و قرار بود به صورت اقساطی این پول بازپرداخت شود که تا امروز انجام نشده است.

بر اساس اطلاعاتی که از منابعی در باشگاه پرسپولیس در اختیار ایسنا قرار گرفته است، از ۲۷۰ میلیارد سپرده شده، در چند نوبت مبالغی برای هزینه‌های جاری باشگاه نظیر پرداخت مطالبات بازیکنان هزینه شده و در حال حاضر چیزی حدود ۱۸۰ میلیارد تومان در حساب باشگاه موجود است. این در حالی است که مدیران باشگاه پرسپولیس قصد دارند حدود ۱۲۰ میلیارد تومان از این پول را بابت بدهی ریالی خود به بانک بپردازند و باقی‌مانده را هم صرف پرداخت آپشن‌های قرارداد بازیکنان مربوط به فصل گذشته کنند.

باشگاه پرسپولیس بابت وام ارزی خود به بانک تا به حال قسطی پرداخت نکرده و سررسید قسط پایانی هم پایان مرداد ۱۴۰۲ تعیین شده است. به همین خاطر پرسپولیس در هفته‌های اخیر سند ورزشگاه شهدای گمنام را نزد بانک به عنوان وثیقه قرار داده تا بعد از تامین منابع مالی لازم بتواند سند خود را آزاد کند. البته در این میان بانک طبق قرارداد خود، جرایمی بابت دیرکرد پرداخت قسط وام ارزی در نظر می‌گیرد که قطعا هرچه بازپرداخت پول به تعویق بیفتد، پرسپولیس باید پول بیشتری پرداخت کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)