سپهر حیدری کاپیتان سابق پرسپولیس می‌گوید علیرضا بیرانوند پس از دربی کاری نکرده که مستحق محرومیت باشد.

پرسپولیس دربی حساس پایتخت را با تک گل عیسی آل کثیر برد و با توجه به توقف سپاهان مقابل ملوان، حالا این پرسپولیس است که دست بالاتر را دارد و معادلات قهرمانی به نتایج این تیم بستگی دارد. دربی که گذشت اتفاقات حاشیه‌ای زیادی هم داشت. از همین رو سپهر حیدری کاپیتان سابق پرسپولیس گفت و گویی انجام داد که در ادامه می‌خوانید:

دربی را چطور دیدی؟

من قبل از بازی هم گفتم که پرسپولیس اگر خودش باشد، یک سر و گردن از حریف بالاتر است و در روز بازی هم این موضوع ثابت شد. خط دفاعی و دروازه بان پرسپولیس یک روز بدون اشتباه و فوق العاده را پشت سر گذاشتند. موقعیتی به استقلال ندادیم و با تعویض‌های به موقعی که گل محمدی انجام داد، به گل هم رسیدیم. بعد از گل هم خیلی خوب بازی را مدیریت کردیم و توانستیم به یک برد مهم برسیم. من فکر می‌کنم تفاوت‌های دو مربی در دربی کاملا مشخص شد و موقعی که ساپینتو مشغول داد و بیداد و پرت کردن بطری بود، یحیی روی تیمش تمرکز کرد و توانست به بهترین شکل ممکن تیمش را هدایت کند و به پیروزی برسد.

با توجه به توقف سپاهان حالا همه چیز دست پرسپولیس است. چقدر امیدواری این تیم امسال قهرمان شود؟

اول باید به تیم خوی ملوان و مازیار زارع تبریک بگویم که با تمام وجود مقابل سپاهان بازی کردند. پرسپولیس اگر ۷۰ درصد خودش هم باشد قهرمان خواهد شد. تیم ما بهترین تیم ایران است و حالا همه چیز دوباره دست خود ماست. پرسپولیس ۳ فینال پیش رو دارد که به نظرم این بازی‌ها از دربی هم سخت تر است. بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس خیلی باتجربه هستند و این فرصت طلایی را از دست نخواهند داد. بچه‌ها خیلی باید باهوش عمل کنند و کوچکترین اشتباه ممکن است به قیمت از دست رفتن قهرمانی تمام شود. با این حال پرسپولیس مدعی اصلی قهرمانی است و من دلم روشن است که این تیم در هفته آخر جام را بالای سر خواهد برد.

استقلالی‌ها خیلی به داوری دربی معترض بودند و ساپینتو هم که مشخص شد چه حرف‌هایی را به داور مسابقه زد. به نظرت داوری مشکلی داشت؟

قوانین داوری مشخص است و کارشناسان هم در موردش حرف زدند. به نظرم داوری مشکلی نداشت ولی خب چیز طبیعی است که استقلالی‌ها شلوغ می‌کنند. چون آن‌ها سلطان بی چون و چرای شلوغ کاری هستند. قطعا باید جام شلوغ کاری را به آن‌ها بدهند چون شایستگی کامل آن را دارند. قبل از بازی ، وسط بازی و بعد از بازی حاشیه درست می‌کنند و کلا عادتشان است. بهتر است استقلالی‌ها تمرکزشان را روی بازی و مسائل فنی بگذارند و کمی از پرسپولیس الگوبرداری کنند. کلا در سال‌های اخیر این تیم قهرمان شلوغ کاری بوده و امسال هم یک مربی آورده که او هم یکی از سلاطین این کار است. آن‌ها همیشه شلوغ کاری می‌کنند چون ضعیف تر هستند و چیزی در چنته ندارند. عادت به این کارها دارند و در خیلی مواقع هم نتیجه گرفتند. حتی بعضی اوقات داور را تحت تاثیر قرار دادند و سهوا اشتباهات داوری به نفع تیمشان بود. پارسال فرهاد مجیدی شلوغ کاری می‌کرد ولی محروم نمی‌شد. امسال هم ساپینتو این کارها را چند برابر انجام می‌دهد ولی باز هم با او برخورد نمی‌شود.

شادی بعد از بازی بیرانوند هم باعث شد تا باشگاه استقلال از او شکایت کند. نظرت در این خصوص چیست؟

گفتم که آن‌ها شلوغ کاری می‌کنند و حالا که بازی را در زمین باختند می‌خواهند وارد حاشیه شوند. اولا که من علیرضا را سال‌ها می‌شناسم قطعا شادی که انجام داده دلی بوده و تحت تاثیر بازی این کار را کرده است. شک نکنید بیرانوند هیچ قصد بدی نداشته چون آنقدر دل بزرگی دارد که نمی‌خواهد کسی را ناراحت کند. علیرضا یکی از خوش قلب ترین انسان‌هایی است که می‌شناسم. از نظر فنی هم که دیگر نیازی به تعریف ندارد و بهترین گلر آسیاست. من شنیدیم قبل از شروع بازی هواداران استقلال به بازیکنان پرسپولیس بطری زدند و به سمتشان آشغال پرت کردند. مدیران استقلال بهتر است به جای شلوغ کاری پاسخ این حرکت تماشاگرانشان را بدهند. ساپینتو انواع و اقسام کارها را انجام داد و توهین کرد. با این حال هیچ اتفاقی نیفتاد و کسی هم صحبتی نکرد. بیرانوند اگر خوشحالی کرد، مشابه اش را بارها قبلا دیده بودیم و شما حتم داشته باشید که نیت بدی پشتش نبوده است چون علیرضا انسان با اخلاقی است.

استوری‌های تو بعد از بازی استقلال و هوادار هم حسابی حاشیه ساز شد و حتی واکنش بازیکن هوادار را هم در پی داشت.

ببینید من فوتبال بازی کردم و خارج از این فوتبال نیستم که متوجه مسائل نشوم. کاپیتان بزرگترین باشگاه ایران بودم و در تیم ملی حضور داشتم. من هیچوقت به بازیکنان هوادار و تیمشان اتهام تبانی نزدم ولی بعضی از حرکات خب مشکوک بود و منظور من این بود که باید مورد بررسی قرار بگیرد. خودم مدافع بودم و می‌دانم رفتار و حرکات مدافع هوادار طبیعی نبود. یا اینکه مربی شان ناگهان به گلر سوم بازی می‌دهد و چند بازیکن دیگر را نیمکت نشین می‌کند. من گفتم باید یکسری مسائل بررسی شود و هیچوقت اتهام تبانی نزدم. اینکه یکسری بازیکن که تا به حال اسمشان را هم کسی نشنیده می‌خواهند از آوردن اسم من و باشگاه پرسپولیس فاللور بگیرند و دیده شوند، چیز خوبی نیست. من همیشه خودم را هوادار پرسپولیس می‌دانم و همین که یک جای کوچک در قلب پرسپولیسی‌ها دارم ، برای من کافی است. دنبال دیده شدن نیستم چون نیازی ندارم. با این حال همیشه رک و کامل حرفم را زدم و در مورد پرسپولیس نه کوتاه می‌آیم و نه با کسی تعارف دارم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)