مدیر اجرایی سابق باشگاه پرسپولیس گفت: ما هم دوست داشتیم قرارداد بازیکنان را تمدید کنیم یا خریدهای خوبی داشته باشیم اما برخی خواسته‌ها از بیرون بود که اجازه این اقدامات را به ما نمی‌داد.

ابراهیم شکوری در گفت‌وگویی تلویزیونی در خصوص اجرایی کردن خواسته‌های یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس، اظهار داشت: طبق لیست، نزدیک به هفتاد درصد فهرست درخواستی گل‌محمدی را جذب کردیم اما برای مثال بازیکنی کاپیتان رقیب ما بود و قرارداد داشت و نمی‌توانست به تیم ما بیاید. این طبیعی است که آن باشگاه حاضر نمی‌شود آن بازیکن را بفروشد.

وی ادامه داد: ما محمدرضا اخباری را می‌خواستیم که کاپیتان تراکتور و نفر اول لیست گل‌محمدی بود. یک بازیکن هم از سپاهان خواستیم که آن‌ها در عوض او کمال کامیابی‌نیا، مهدی ترابی و وحید امیری را از ما درخواست کردند و این نشدنی بود. یک لیست اولیه ۱۰ نفره از آقای گل محمدی داشتیم که فکر می کنم ۵ یا ۶ نفر آن جذب شدند.

شکوری در خصوص جدایی جدایی شهریار مغانلو گفت: پرداخت ۷۵۰ هزار یورو برای یک بازیکن در آن شرایط پرسپولیس یک رقم بسیار سنگین بود. مکاتبات ما موجود و دقیق است. این رقم آخرین رقمی بود که باشگاه پرتغالی به ما اعلام کرد. مغانلو بازیکن بزرگی است اما نباید فراموش کنیم که پرسپولیس این بازیکن را به اینجا رساند. هواداران باید بدانند نهادهای نظارتی، سازمان بازرسی و وزارت ورزش مکاتباتی با باشگاه داشت که این نامه‌ها دست و پای ما را می‌بست. اگر من و مدیرعامل بر خلاف آیین‌نامه بازیکن جذب کنیم، باید پاسخگو می‌شدیم.

مدیر اجرایی سابق باشگاه پرسپولیس افزود: شاید یکی از دلایل جدا شدن امثال ما و مدیران‌عامل‌ قبلی همین موضوع بود. قطعا من دوست دارم به احمد نوراللهی ۱۵ میلیارد بدهم چون بازیکن بسیار خوبی است اما برای مثال ما نامه‌ای داشتیم که اگر برای مثال قرارداد یک بازیکن ۳ میلیارد بود حق نداشتیم بیشتر از ۵ میلیارد با او قرارداد ببندیم. خب چگونه می شود این قرارداد را بست؟ دوست داشتیم احمد بماند اما با توجه به قوانین و ضوابطی که وجود داشت نمی‌توانستیم این کار را انجام دهیم. اگر این قرارداد را می بستیم فردا باید پاسخگو می شدیم.

وی در مورد بسته شدن پنجره پرسپولیس برای پرونده استوکس، عنوان کرد: بارها در این خصوص صحبت کردیم. در همه جای دنیا پستی به عنوان معاون ورزشی وجود دارد که قراردادها زیر نظر او بسته می‌شود. او باید کسی باشد که به موضوعات فوتبالی و قراردادها اشراف داشته باشد اما متاسفانه در ایران این موضوع رعایت نمی‌شود. استوکس یک بازیکن حرفه‌ای بوده و از این شرایط استفاده کرده و توانست شکایت کند. این ایراد ساختار باشگاه‌ها است. افراد متخصص و فوتبالی در باشگاه‌ها نیستند و اگر کسی که فوتبالی باشد و به جایگاهی هم می‌رسد، شانسی رسیده است. این بستر برای ورود فوتبالی‌ها آماده نیست.

شکوری در مورد دلیل جدایی جعفر سمیعی مدیرعامل اسبق پرسپولیس و خود او از این باشگاه اظهار داشت: قبل از سمیعی جدا شدم. شرایط نابرابری بین باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال و دیگر باشگاه‌ها وجود دارد. این دو باشگاه نه خصوص هستند و نه دولتی. زمان جذب بازیکن می‌شویم دولتی و زمانی که می‌خواهد بودجه به آن‌ها تعلق بگیرد، می‌شوند خصوصی. باشگاه‌های صنعتی این شرایط را ندارند. برای مثال ما مغانلو را نمی‌توانستیم نگه داریم اما در طرف دیگر این اتفاق رخ نمی‌دهد.

مدیر اجرایی سابق باشگاه پرسپولیس در مورد نقش وزیر ورزش در جدایی او از باشگاه عنوان کرد: هر مدیری مختار است که با نفرات خودش کار کند. نمی‌دانیم این موضوع در مورد سمیعی وجود داشت یا نه.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با گل‌محمدی مشکل داشت یا نه، اظهار داشت: هیچ وقت با یحیی مشکلی نداشتیم و حتی رفت و آمد خانوادگی با هم داشتیم و داریم اما زمانی که من طرف باشگاه قرار می‌گیرم و او طرف تیم، خواسته‌ها متفاوت می‌شود. ما بر اساس برنامه بلند مدت و خواسته هواداران هدفمان قهرمانی در آسیا بود اما در سمت دیگر گل‌محمدی با توجه به شرایط و نامه‌های ارگان‌ها دیگر که دست و پای مدیران باشگاه را می‌بندد، این کار را نشدنی دانست.

شکوری تصریح کرد: وقتی نمی‌توانیم کارهایی که می‌خواهیم را انجام دهیم پس بهترین کار این است که کنار بکشیم. بعد از ما مجید صدری به راس کار آمد که از دوستانمان بود. یک فشار زیادی بود که چرا از شکوری استفاده نمی‌کند اما من خودم رفته بودم.

مدیر اجرایی سابق باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس شرایط خاصی را دارند اما با توجه به ارتباطاتی که به وجود می‌آید، برخی مدیران می‌توانند آن نامه‌ها را نادیده بگیرند اما اگر من نادیده می‌گرفتم، بدون شک برای من مشکل به وجود می‌آمد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)