مدافع تیم فوتبال پرسپولیس درباره آخرین وضعیت خودش و این تیم صحبت کرد.

مهدی شیری، مدافع تیم فوتبال پرسپولیس این روزها توانسته بار دیگر اعتماد یحیی گل‌محمدی را برای حضور در ترکیب اصلی سرخپوشان بدست بیاورد. جدیدترین صحبت‌های او را در زیر بخوانید:

 پرسپولیس این فصل را مثل همیشه خوب شروع نکرد. دلیلش را در چه می‌بینی؟

دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد ولی یکی از آنها که مهمترینش محسوب می‌شود این است که ما تغییرات زیادی در پست‌های کلیدی داشتیم و بازیکنان مهمی از ما جدا شدند که نقش محوری در تیم داشتند. اگرچه نفرات خوبی جایگزین شدند ولی خب آداپته شدنشان با ترکیب و رسیدن به آن هماهنگی لازم کمی زمان می‌برد و فکر می‌کنم به همین دلیل در شروع فصل آن پرسپولیس همیشگی که از ما انتظار می‌رود نبودیم.

در لیگ قهرمانان آسیا هم با وجود امید زیادی که برای صعود به مراحل بالاتر داشتید مقابل الهلال تن به شکست دادید و حذف شدید.

بازی با الهلال بازی سخت و سنگینی بود و آنها تیم تا بن دندان مسلح بودند. البته به خاطر برنامه بازی‌های لیگشان برخلاف ما در شرایط بازی قرار داشتند و در دوره بدنسازی نبودند. از طرفی ما هیچ وقت قدرت لابی‌گری فوتبال عربستان را نداریم و از همین رو خیلی جاها حق‌مان خورده می‌شود که نمونه‌اش را این بار در بحث میزبانی دیدیم که آنها به راحتی توانستند امتیاز میزبانی بگیرند و از این جهت هم بازی با ما به سودشان بود.

 مقابل صنعت نفت در حالی به پیروزی رسیدید که سه بازی پیاپی نتایج لازم را نمی‌گرفتید. نظرت در مورد این بازی چیست؟

خدا را شکر بعد از هفته‌هایی که پشت سر گذاشتیم توانستیم بازی را ببریم. امسال شرایط لیگ از هرسال متفاوت است و تیم‌ها از لحاظ قدرت به هم نزدیک شدند و تیم آسان و بازی راحت نداریم و همه بازی‌ها به نوعی سخت و سنگین هستند. همه تیم‌ها با انگیزه مقابل ما قرار می‌گیرند و تلاش دارند بهترین عملکردشان جلوی پرسپولیس باشد و همین موضوع کار ما را سخت کرد و باعث شد چند هفته نتایج مطلوب را نتوانیم بگیریم ولی مقابل صنعت نفت موفق شدیم به چیزی که می‌خواستیم دست پیدا کنیم. امیدوارم این شروع روند پیروزی‌های آتی ما باشد.

بحث حضور عزیزی خادم و مسئولان فدراسیون فوتبال در اردوی صنعت نفت هم حسابی سر و صدا بپا کرد. نظرت در این مورد چیست؟

آقای عزیزی خادم به واسطه مسئولیتی که دارند وظیفه‌شان رسیدگی به مشکلات تیم ها است و این حق را دارند که به مشکلات تیم‌ها رسیدگی کنند و آن را برطرف کنند ولی امیدوارم این اتفاق برای تیم ما هم رخ دهد و کمی هم به پرسپولیس توجه کنند و بیایند ببینند ما با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنیم. در کل حضور ایشان در اردوی صنعت نفت شب قبل از بازی اقدامی حرفه‌ای نبود.

این بازی یک اتفاق ویژه برای شما داشت و آنهم بازگشت تماشاگران به ورزشگاه بود.

بزگترین لذت فوتبال این است که هواداران در ورزشگاه حضور داشته باشند و بازی‌ها را از نزدیک ببینند و تیم را تشویق کنند. این اتفاق خیلی خوبی بود که در بازی با صنعت نفت برای ما رخ داد. واقعاً جای هواداران عزیزمان در ورزشگاه خالی بود. واقعاً از دیدن آنها در بازی خوشحال شدم. امیدوارم مشکلات برطرف شود و به زودی بتوانیم بدون محدودیت پذیرای تماشاگران در تمام ورزشگاه‌ها باشیم.

 در بازی با صنعت نفت عملکرد خودت هم خوب بود و یک پاس گل دادی. از خودت راضی بودی؟

خدا را شکر می‌کنم که توانستم عملکرد قابل قبولی در بازی با صنعت نفت داشته باشم و برای تیم مثمر ثمر باشم ولی این چیزی نیست که از خودم انتظار دارم. انتظارم از خودم خیلی بیشتر است و برای همین سعی دارم بیشتر تمرین کنم و تلاش کنم تا بتوانم عملکرد کیفی خودم را در ترکیب پرسپولیس بهبود ببخشم و بازیکن مفیدتری برای تیم باشم.

 چند وقتی است که رو به کری خوانی در فضای مجازی برای تیم رقیب کرده‌ای که برای هواداران پرسپولیس اتفاق جالبی است.

کری خوانی در فوتبال مختص هواداران است و بازیکن نباید وارد این حیطه شود. من هم اصلا از این کار خوشم نمی‌آید. در این بین اگر حرفی زده شده حتما از سمت مقابل نکته ای مطرح شده و من هم به عنوان بازیکن یک تیم پرطرفدار و بزرگ مثل پرسپولیس با توجه به اینکه هواداران از من انتظار دارند واکنش نشان دهم این کار را انجام می‌دهم. اگر هم حرفی زدم سعی کردم حرف دل هواداران باشد.

 بازی هفته بعد با نفت مسجد سلیمان را چطور می‌بینید؟

همانطور که گفتم امسال اصلاً چیزی به اسم بازی آسان نداریم و تمام بازی‌ها از نظر من دشوار هستند. بازی با نفت مسجد سلیمان هم به نظر من یک بازی سخت و سنگین است و کار راحتی مقابل این تیم نخواهیم داشت. سعی داریم روندی که شروعش با بازی صنعت نفت بود را ادامه دهیم و هر بازی حداکثر امتیاز را کسب کنیم.

 یک اتفاق جالب در جدول این است که با وجود امتیازاتی که از دست دادید هنوز فاصله‌تان با صدر جدول ۲ امتیاز است.

این هم دلیلش به همان توضیحی برمی‌گردد که عرض کردم. امسال قدرت تیم‌ها پخش شده و تیم آسان و از پیش باخته در لیگ نداریم. همین افزایش و نزدیکی و بالانس شدن کیفیت تیم ها باعث شده امتیازات نزدیک به هم باشد. امیدوارم روند بردهایمان را ادامه دهیم و به زودی به جایگاه اصلی مان صدر جدول برگردیم.

و حرف پایانی؟

از هواداران بابت حمایت‌هایشان از تیم ممنونم و امیدوارم هر چه زودتر با نتایج خوب صدر جدول را پس بگیریم و تا قهرمانی پیش برویم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)