پرسپولیس نیوز: رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال رای بازی سپاهان و پرسپولیس را قطعی و غیر قابل اعتراض دانست.

علیرضا صالحی در گفت‌و‌گو با برنامه « ورزش تعطیل نیست» در شبکه ورزش درباره پرونده مسابقه پرسپولیس و سپاهان اظهار داشت: پس از شیوع بیماری کرونا در ایران تصمیماتی از طرف وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با ویروس کرونا و به تبع آنها سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و بخش‌های مختلف از جمله فدراسیون فوتبال گرفته شد که مسابقات فوتبال بدون تماشاگر برگزار شود. در تاریخ چهارم اسفند ۱۳۹۸ مسابقه بین پرسپولیس تهران و سپاهان هم از این قاعده مستثنی نبود.

وی افزود: مسابقه قرار بود از ساعت ۱۶:۱۵ همان روز برگزار شود، منتها به دلیل تاخیری که در حضور تیم سپاهان در ورزشگاه پیش آمد و سپاهانی‌ها علت آن را ازدحام بیش از حد تماشاگران در جلوی هتل محل اقامت خودشان اعلام کردند، مسئولین برگزارکننده مسابقه بر اساس آیین‌نامه مسابقات اعلام کردند مسابقه با نیم ساعت تأخیر برگزار می‌‌شود. اما بر اساس فیلم‌هایی که ما بررسی کردیم ازدحام به گونه‌ای نبود که قابل کنترل نباشد. کما اینکه نیروی انتظامی و گارد ویژه در محل وجود داشتند و به راحتی می‌توانستند مسیر را باز کنند که اعضای تیم وارد اتوبوس شوند که این کار را هم کرده بودند.

رئیس کمیته استیناف تاکید کرد: آنچه که در گزارش‌‌ها و بالاخص گزارش نماینده فدراسیون وجود دارد، حاکی از تعلل تیم سپاهان برای اعلام و عزیمت به سمت ورزشگاه است. به هر حال این تاخیر حادث می‌شود. زمانی هم که سپاهانی‌ها وارد ورزشگاه می‌شوند و از آنها خواسته می‌شود که بازیکن‌ها اقدام به گرم کردن بکنند، آنها مبادرت به انجام این کار نمی‌ورزند و در زمین مسابقه هم حاضر نمی‌شوند.

صالحی افزود: نهایتا پرونده‌ای برای این مسابقه تشکیل می‌شود و کمیته انضباطی نتیجه بازی را سه بر صفر به نفع پرسپولیس اعلام می‌کند و ۱۵۰ میلیون تومان جریمه هم برای سپاهان در نظر می‌گیرد. ضمن اینکه کمیته انضباطی، سپاهان را از بلیت‌فروشی پنجاه درصدی در اولین میزبانی خود پس از آن مسابقه محروم کرده بود، اما طی جلسه‌ای که ما در کمیته استیناف داشتیم آن قسمت مربوط به محرومیت سپاهان از بلیت‌فروشی پنجاه درصدی را از محرومیت‌های این تیم حذف کردیم. اما بقیه محرومیت‌ها به قوت خود باقی است.

رئیس کمیته استیناف تاکید کرد: با حکم کمیته استیناف، تیم سپاهان با نتیجه سه بر صفر بازنده اعلام شد و ۱۵۰ میلیون تومان هم باید به‌عنوان جریمه پرداخت کند. این رأی قطعی و اعلام شده است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)