براساس بودجه فصل آینده باشگاه های لیگ برتر تیم استقلال صدرنشین بود که بودجه اش رد شد، پس از آن تیم تراکتور تبریز صدرنشین است و پرسپولیس در رده دوم قرار دارد. باشگاهی مثل سپاهان رقم بودجه اش را اعلام نکرده است.

به جز باشگاه سپاهان اصفهان 15 باشگاه لیگ برتری رقم بودجه فصل آینده خود را به صورت رسمی به سازمان لیگ فوتبال اعلام کردند. جدول رده بندی لیگ برتر فصل 1403-1402 براساس میزان بودجه باشگاه ها به شرح زیر است. البته در این جدول استقلال صدرنشین بود که بودجه اش تایید نشد و کنار رفت اما تراکتور تبریز صدرنشین شد و پرسپولیس در رده دوم قرار گرفته ولی باشگاه سپاهان و مس رفسنجان هم بودجه شان به سازمان لیگ هنوز اعلام نکرده اند. سپاهان یکی از باشگاه هایی بود که مخالف سقف بودجه بود و حتی شب گذشته اعلام شد پیشنهاد افزایش سقف بودجه که از سوی این باشگاه ارایه شده مورد پذیرش قرار نگرفته است.

استقلال پیشنهاد 330 میلیارد تومانی داده بود و با این اعلام از طرف خودش پرهزینه ترین تیم شد اما این پیشنهاد از سوی سازمان لیگ مورد پذیرش قرار نگرفت و فقط با بودجه 300 میلیارد تومانی این باشگاه موافقت شده است.

* تراکتور تبریز 329 میلیارد و 250 میلیون تومان

* پرسپولیس 325 میلیارد تومان

* استقلال 300میلیارد تومان

فولاد خوزستان 300 میلیارد تومان

* گل گهرسیرجان 282 میلیارد و چهارصد و شصت و یک میلیون تومان

* نساجی مازندران 184 میلیارد و سیصد میلیون تومان

* ذوب آهن اصفهان 180 میلیارد تومان

* صنعت نفت آبادان 130 میلیارد تومان

* آلومینیوم اراک 120 میلیارد تومان

* شمس اذر قزوین 90 میلیارد تومان

* استقلال خوزستان 90 میلیارد تومان

* هوادار تهران 72 میلیارد و ششصد میلیون تومان

* پیکان تهران کمتر از 70 میلیارد تومان!

باشگاه پیکان هم که یکی از جوان ترین تیم های این فصل لیگ برتر است با بودجه ای در حدود 70 میلیارد تومان وارد رقابت ها خواهد شد.

*ملوان ارزان ترین تیم لیگ

ملوان انزلی ارزان ترین تیم لیگ در فصل گذشته بود و بعید است این فصل هم جهشی قابل توجه در بودجه اش داشته باشد مدیرعامل جدید این باشگاه در مصاحبه‌اش اعلام کرده بود دستمزد 4 بازیکن سرخابی برابر با بودجه کل فصل ملوان خواهد بود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)