پرسپولیس نیوز: مدیرعامل اسبق پرسپولیس گفت: اخیرا فیلمی از رضا چلنگر در شبکه‌های اجتماعی دیدم که آنجا گفت برانکو فقط از الان ناراحت نیست بلکه از مدیر گذشته پرسپولیس ناراحت است.

علی اکبر طاهری مدیرعامل سابق پرسپولیس امروز صبح میهمان برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم سیما بود و درباره اتفاقات رخ داده در باشگاه پرسپولیس توضیحاتی داد.

طاهری در این برنامه تلویزیونی اعلام کرد یکی از مشکلاتی که باعث جدایی برانکو شد، تبدیل قرارداد دلاری این مربی به یورو بود. مدیرعامل اسبق پرسپولیس در این باره گفت: من برای دو فصل ۷۳۰ هزار دلار بدون افزایش قیمت با برانکو بستم. البته آپشن هم در قراردادش بود؛ مثلا اینکه قهرمان شویم یا از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بالا برویم. منتهی باشگاه قراردادی بعدی را با او به یورو بست. بر اساس اعلام پرسپولیس بدهی این باشگاه به برانکو ۷۵۰ هزار یورو بوده است. جالب است که می گویند این مربی ۱۰ ماه حقوق نگرفته بود. خب معلوم است ناراضی می شود. وقتی مربی خوبی مثل برانکو می آید و زحمت می کشد توقع دارد پولش را بگیرد.

طاهری در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره برانکو و دورانی که با او همکاری می‌کرد به تعریف و تمجید از شخصیت برانکو پرداخت و گفت: در دوران مدیریت من هیچگاه این مربی تهدید به جدایی نکرد. در آن دوره همواره احترام و اعتماد خوبی بین ما برقرار بود و او هیچ‌گاه از شرایط کاری ناراحت نبود.

وی در باره اینکه آیا برانکو بندی را برای فسخ قرارداد با پرسپولیس در نظر گرفته بود یا نه گفت: نه او بندی برای فسخ قرارداد در آن قرارداد اولیه‌ای که با ما بسته بود نداشت. قبل از ملحق شدن ما به کادر مدیریتی پرسپولیس او قرارداد بسته بود. البته او از شرایط ناراضی بود و به کرواسی برگشت اما وقتی آمدیم با رضا چلنگر در این خصوص صحبت کردم و از او خواستم تا برانکو را مجاب به ادامه همکاری کند. به مرور اعتمادی به وجود آمد. بعد از آن ما با او ۲ ساله تمدید کردیم. ضمن اینکه توالی پرداخت به گونه‌ای بود که او ناراضی نبود. گاهی پرداخت‌های ما ۲ ماهه بود اما این طور نبود که او ناراحت باشد.

طاهری درباره ۳ نامه‌ای که برانکو برای فسخ قرارداد به باشگاه پرسپولیس فرستاده بود افزود: من اخیرا فیلمی از رضا چلنگر در شبکه‌های اجتماعی دیدم که آنجا گفت برانکو فقط از الان ناراحت نیست بلکه از مدیر گذشته پرسپولیس ناراحت است. او به صراحت گفت که قرارداد برانکو زمان مدیر بعدی من تمدید نشد بلکه در روز بازی با الجزیره این قرارداد امضا شد. البته بندهایی از قرارداد برانکو کم شده بود و این موضوع او را ناراحت کرده بود.

وی در پاسخ به این سوال که پس رفتن برانکو از زمان آقای گرشاسبی استارت خورده بود ادامه داد: آقای چلنگر که به من این طور گفت! قول‌هایی به او داده شده بود اما اجرا نشد و این موضوع بی اعتمادی را به وجود آورد. این مسائل نشان می‌دهد که او از زمان مدیریت قبلی ناراحت بود.

مدیرعامل اسبق پرسپولیس درباره آینده نیمکت این باشگاه هم گفت:به نظر من همین حالا برای انتخاب مربی دیر است. من فکر نمی‌کنم با قطبی و دایی صحبت کرده باشند. یحیی هم گفته نمی آید. حالا خبرهایی هست که با مربی برزیلی در حال مذاکره هستند. (در این لحظه مجری اشاره کرد ظاهرا مربی مورد نظر روجریو میکیل سرمربی سابق تیم زیر ۲۳ سال برزیل است که این تیم را قهرمان المپیک ریو کرد)

طاهری حمایت وزارت ورزش از پرسپولیس یا استقلال را رد کرد و گفت: «من این مسئله را به شدت رد می‌کنم. با صراحت می‌گویم نه گودرزی و نه سلطانی فر در دوره ای که من بودم حمایت خاصی از باشگاهی نمی‌کردند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)