پرسپولیس نیوز: رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: سه دولت در ایران می‌خواستند استقلال و پرسپولیس را خصوصی کنند ولی اراده پولادین برای واگذاری این دو باشگاه وجود نداشت.

امیر عابدینی درباره تصمیم وزارت ورزش برای واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس گفت: سه دولت در ایران از زمان آقای خاتمی و احمدی نژاد گرفته تا دولت آقای روحانی می‌خواستند استقلال و پرسپولیس را خصوصی کنند ولی اراده پولادین که بداند معنای خصوصی سازی چیست، وجود نداشته است.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال که با «رادیو تهران» گفتگو می‌کرد ادامه داد: آیا آنها فکر می‌کنند واگذاری این دو باشگاه مثل خصوصی سازی شرکت‌های دیگر از جمله شرکت هفت تپه و … است؟ خیر. اینجا یک برند معنوی است و برند مادی ارزش ندارد. برند مادی استقلال و پرسپولیس بدهکار است. همه باشگاه‌ها کم و زیاد این برند را دارند اما پرسپولیس در راس است و استقلال هم در کنارش تنه می‌زند.

عابدینی تاکید کرد: اعتقاد دارم روش واگذاری باید به شکل دیگری باشد. در خصوصی سازی، این قالب معنا پیدا نمی‌کند. از دوستان دولتی سئوالی دارم. سال ۹۹ سال بحران کرونا است. شب گذشته قیمت نفت آمریکا منفی شد. مگر در اقتصاد چنین چیزی را باور می‌کردیم؟ فروش نفت ما با معضل مواجه شده است. مالیات ما به نفت و سایر درآمدها تنه می‌زد که چرخشان پنچر شده است.

وی افزود: در این شرایط می‌خواهیم مثلاً دو باشگاه را هزار میلیارد تومان واگذار کنیم. کسی که می‌خواهد استقلال و پرسپولیس را بخرد از سال اول باید سالی صد تا (۱۰۰ میلیارد) خرج کند. بنگاه‌های اقتصادی که می‌توانستند اسپانسر شوند همه خودشان را کنار کشیدند. منافع بنگاه اقتصادی ایجاب می‌کند در سال ۹۹ سیستم را کوچک کنند و دوره خطر را پشت سر بگذارند. حالا و در این شرایط می‌خواهند دو باشگاه را واگذار کنند. در سال‌هایی که شرایطمان خوب بود این کار را نکردند. این به شوخی نزدیک تر است تا واقعیت عملی. دوستان باید به گونه‌ای دیگر تدبیر کنند که معضل جدیدی برای فوتبال ایجاد نشود.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: به نام مدیران پرسپولیس از سال ۹۰ تا ۹۹ نگاه می‌کردم. آنها برای خودشان پیشینه‌ای داشتند. در محافل عمومی آبرویی کسب کرده بودند ولی وقتی در مدیریت فوتبال قرار گرفتند همه دچار مشکل شدند. حتی بعضی از این مدیران دارای پرونده شدند و هنوز هم – به مراجع قضایی- می‌روند و می آیند. چرا چنین اتفاقی افتاده؟ چون چیزی که غالب است را نمی‌دانند. چون می‌گویند همین که فلان فوتبالیست مرا می‌شناسد یا فلان وزیر مرا قبول دارد کافی نیست. آدم‌های مدعی مدیریت در دو باشگاه زانویشان به زمین خورد. این باشگاه‌ها مدیریتی را می‌طلبد که از پیکره ورزش بالا بیاید.

عابدینی با اشاره به نقش موثر کریم باقری در کادر فنی پرسپولیس گفت: کریم باقری الان جزو محبوبترین های فوتبال است؛ چرا؟ چون همیشه بر اساس یک روال مدیریتی در سطحی که خودش فکر می کرده فعالیت کرده و پایش را فراتر نگذاشته است؛ تا جایی که بازیکن تیم رقیب (استقلال) می‌گوید اگر ما یک کریم باقری داشتیم موفق می‌شدیم. آقایان کار در استقلال و پرسپولیس الکی و خاله بازی نیست. مدیریت در ورزش سنگین و سخت است و باید آدم‌های آبدیده را در راس این باشگاه‌ها بگذارید.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)