مرجع خبری پرسپولیس :  عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با ابراز تاسف برای سرپرست باشگاه پرسپولیس محرومیت این باشگاه و تراکتورسازی را قطعی دانست.

 

حسین عبداللهی در مورد اظهارات حبیب کاشانی سرپرست باشگاه پرسپولیس، مبنی بر اینکه رای کمیته انضباطی بدون امضای اعضا به باشگاه ابلاغ شده عنوان کرد: اگر دقت کرده باشید در نامه‌ای که کاشانی در تلویزیون نشان داد یک مهر برابر اصل در آن دیده می‌شد. در تمام آرای ابلاغی کمیته انضباطی به همین گونه است یعنی اینکه هیچ کدام از اعضا رای ابلاغی را امضا نمی‌کنند و آن را تنها با مهر کپی برابر اصل به طرفین دعوا ابلاغ می‌کنند.

وی ادامه داد: برای حبیب کاشانی که مدت‌هاست مدیریت این باشگاه را بر عهده داشته متاسفم. ایشان چندین رای از کمیته انضباطی را دیده‌اند که بدون امضا و فقط با مهر برابر اصل به باشگاه ابلاغ شده است.

 

عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با انتقاد دوباره از برخی از اظهارات دیگر حبیب کاشانی که امروز در یک برنامه ورزشی مطرح کرد گفت: ایشان ماده ۵ آئین نامه را به طور ناقص خواند و گفت زمانی که رئیس نباشد صدور و ابلاغ رای درست نیست. باید بگویم ادامه این ماده را کاشانی در تلویزیون نخواند. در ادامه ماده آمده است: رئیس یا معاون کمیته باید حضور داشته باشند و رای به امضای ۳ نفر از اعضا برسد. در مورد حکم محرومیت باشگاه پرسپولیس روغنی معاون کمیته انضباطی حضور داشت و ۳ عضو کمیته آن را امضا کرده‌اند. نمی‌دانم چرا کاشانی ادامه این ماده را نخواند.

 

 این قانون است حتی در دادگاه و محاکم قضایی نیز قاضی تنها داد نامه را امضا می‌کند و از آن کپی گرفته می‌شود و نسخه‌ای که به طرفین دعوا ابلاغ می‌شود بدون امضای قاضی و فقط با مهر برابر اصل است. در اینجا این مهر همان مفهوم امضا را دارد. کاشانی بهتر است بگوید کدام رای کمیته انضباطی که به باشگاه پرسپولیس ابلاغ شده امضا داشته است که امروز در رسانه پر مخاطب تلویزیونی چنین مسائلی را مطرح می‌کنند.

عبداللهی در مورد جریمه ۳۰ میلیون تومانی پرسپولیس گفت: در آئین نامه انضباطی مواد ۲۰ و ۲۱ سقف جریمه ۳۰ میلیون تومان تعیین شده است و برای این باشگاه‌ها سقف آن را در نظر گفته‌ایم.

عضو کمیته انضباطی در مورد اینکه شریفی رئیس این کمیته همواره اعتقاد داشت نباید تماشاگران را از حضور در ورزشگاه محروم کنیم، چرا اکنون چنین رایی صادر شده، تاکید کرد: پس از بازگشت شریفی به ایران در این مورد ایشان توضیح کامل را خواهند داد.

 

 ایشان همواره معتقد بود نباید هوادار را از حضور در ورزشگاه محروم کرد و باید باشگاه را جریمه کرد اما این تصمیم در برهه‌ای از زمان گرفته شد و زمانی که می‌بینیم این تنبیه اثری ندارد و در هفته‌ اول مسابقات لیگ چنان اتفاقات ناخوشایندی در ورزشگاه رخ می‌دهد تصمیم به محرومیت تیم‌ها گرفته می‌شود تا آنها بدون حضور تماشاگرانشان مسابقه بدهند. شاید اگر این اتفاقات در هفته اول لیگ نمی‌افتاد کمیته انضباطی چنین رای صادر نمی‌کرد.

 

وی ادامه داد: ظاهرا از مماشات کمیته انضباطی سوء استفاده شده و برخی تصور کرده‌اند هر کاری می‌خواهند می‌توانند در ورزشگاه انجام دهند اما ما با قدرت این رای را انجام خواهیم داد و پس از این نیز در صورت تکرار حوادث با همین شیوه با باشگاه‌ها رفتار می‌کنیم.

عبداللهی در پایان گفت‌وگو در مورد اعتراض ۲ باشگاه پرسپولیس و تراکتورسازی به رای صادره تصریح کرد: طبق آئین نامه محرومیت‌های تا ۲ جلسه قطعی و غیر قابل اعتراض است. این باشگاه‌ها می‌توانند فقط در مورد جریمه ۳۰ میلیون تومانی اعتراض کنند و اعتراض به بخشی از رای به معنی توقف اجرای آن رای نیست و محرومیت ۲ جلسه‌ای پرسپولیس و تراکتورسازی قطعی است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)