مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس بااشاره به نتایج این تیم در هفته ابتدایی لیگ برتر گفت: ریتم فنی پرسپولیس همچون سالهای قهرمانی گذشته نیست.

حسین عبدی در گفتگو با مهر درباره میزبانی پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان در هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال گفت: مشکل اصلی پرسپولیس مربوط به ۵ دیدار ابتدایی و ۸ امتیازی که از آن گرفته اند نیست بلکه ایراد در شیوه بازی تیمی است که ۵ سال متوالی قهرمان شده است.

وی با اشاره به انتقاد هواداران و برخی پیشکسوتان از عملکرد سرخپوشان پایتخت گفت: واژه بحران برای شرایط فعلی پرسپولیس بسیار بزرگ است و فکر نمی‌کنم این تیم با مشکل جدی روبرو شده باشد. طبیعی است فشار روحی روی تیمی که مدام قهرمان می‌شود بالا برود. این تیم ضمن نیاز به انرژی مثبت باید نگرش فنی خود را کم اشتباه تر از همیشه کند.

کارشناس فوتبال ایران درباره تغییرات متوالی در ترکیب پرسپولیس تاکید کرد: مشکل اصلی در ریتم فنی این تیم است. شاید خیلی‌ها بگویند پرسپولیس برای انتخاب هافبک بازی ساز و بازیکنی که پشت مهاجم باید بازی کند مشکل دارد اما به نظرم این تیم از لحاظ استراتژی با مشکلات جدی روبرو است.

عبدی یادآور شد: سرعت تصمیم گیری برخی بازیکنان در لحظات حساس داخل زمین پایین است. کادر فنی پرسپولیس باید فکری برای بازی تأخیری بازیکنان خود کند.

وی درباره تأثیر مشکلات مدیریتی در نتایج هفته‌های ابتدایی پرسپولیس یادآور شد: سیستم باشگاهداری تیم‌هایی نظیر استقلال و پرسپولیس پر از ایراد است. آنها مواقعی خصوصی و گاهی هم دولتی محسوب می‌شوند. وضعیت یک بام و دو هوای فعلی هیچ کمکی به ساختار باشگاهداری فوتبال ایران نمی‌کند.

عبدی بار دیگر با اشاره به دیدار پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان گفت: بازی‌های قبلی این تیم را دیده ام و فکر نمی‌کنم صنعت نفت قدرت کافی برای گرفتن امتیاز از پرسپولیس را داشته باشد اما فکر می‌کنم باز هم پرسپولیس است که با تمرکز می‌تواند سه امتیاز را بگیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بازیکنان جدید پرسپولیس در ۵ هفته ابتدایی باید به فرم ایده آل و هماهنگی لازم می‌رسیدند. آنها باید قدر موقعیت فعلی را بدانند. کمتر بازیکنی فرصت کافی برای تکرار اشتباهات فردی و ماندن در ترکیب اصلی پرسپولیس را دارد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)