پرسپولیس نیوز: معاون سازمان خصوصی سازی درباره وضعیت واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی گفت: عرضه اولیه سهام پرسپولیس و استقلال در هفته اول و دوم شهریور انجام شود.

ابوالقاسم شمسی در ارتباط با بحث واگذاری باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخشی خصوصی اظهار داشت: بحث خصوصی سازی چند سالی است که پیگیری می شود؛ منتهی با توجه به تکلیفی که در قانون بودجه سال قبل وجود داشت و صورتجلسه ای که شهریور ماه سال گذشته انجام شد، مشخص شد عملیاتی شدن آن در فرابورس امکان پذیر نیست. پس از آن جلساتی از مهرماه سال ۹۸ به صورت هفتگی در سازمان خصوصی سازی و وزارت ورزش برگزار شد. در جلسات بحث بر این بود که می خواهیم این دو شرکت را واگذار کنیم؛ نه اینکه شرکت را جدا بگذاریم و فقط برند و مجموعه ورزشی را واگذار کنیم.

شمسی با اشاره به وضعیت این دو باشگاه گفت: این دو شرکت زیان انباشتگی قابل توجه و سرمایه بسیار اندکی دارند و برای پذیرش در بازار سرمایه، نیاز به اصلاح ساختار مالی، شفاف سازی و رفع برخی ابهامات مالی بود. به همین منظور این جلسات برگزار شد و طبق برنامه زمانبندی که به تصویب هیأت واگذاری رسید، تمام سعی مان بر این است که در مرداد ماه پذیرش این دو شرکت را در بازار دوم فرابورس اخذ کنیم و ان‌شالله عرضه اولیه در هفته اول و دوم شهریور انجام شود.

وی، در پاسخ به این پرسش که آیا سازمان خصوصی سازی به دنبال آن چیزهایی که در گذشته تحت مالکیت این دو باشگاه بوده، رفته است یا خیر، بیان کرد: سازمان خصوصی سازی وظیفه ای دارد؛ وظیفه اش این است که اگر بنگاهی در فهرست شرکت های مشمول واگذاری قرار گرفت، اسناد و مدارک را از دستگاه ذیربط اخذ کند و صورت های مالی که ارکان و مجمع شرکت تصویب کرده اند را در اختیار قرار بگیرد و براساس آن پروسه واگذاری را انجام دهد.

معاون سازمان خصوصی سازی که با برنامه “صبح و ورزش” رادیو ورزش گفت‌و گو می کرد، ادامه داد: طبق بررسی هایی که بنده انجام داده ام، در تاریخ ۷/۸/۱۳۵۸ شورای انقلاب تصمیم گرفت کلیه دارایی های تاج (استقلال) به دولت برگردد. سابقه قبل تر هم بررسی کنیم، متوجه می شویم شیخان از سال ۲۹ تا ۵۷ مدیر باشگاه تاج بوده و درسال ۴۶ تصمیم گرفت که این باشگاه را دولتی خصوصی نگه دارد. یعنی اموال و درایی هایی که در مراکز استان ها و بعضی از شهرهای مهم داشته، تماماً مربوط به مالک اولیه نبوده و دولت در آن همکاری داشته است.

شمسی ادامه داد: مستندات این دو مجموعه ورزشی هنوز کامل نیست. تا زمانیکه مستندات کامل را اخذ نکنیم، ممکن است بحث افزایش سرمایه فقط از طریق این دارایی امکان پذیر نباشد. برند و علائم تجاری پرسپولیس ارزش گذاری شد و کارهای استقلال هم در حال انجام است.

وی، در پاسخ به این سوال که آیا تصور می کنید امسال خصوصی سازی هر دو باشگاه انجام شود، عنوان کرد: تمام سعی و تلاش ما و وزارت ورزش و جوانان این است که خصوصی سازی اتفاق بیافتد. ما برنامه ای را مشخص کردیم و طبق این برنامه بایستی نیمه اول پذیرش فرابورس انجام شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)