نورشرق رئیس کمیته تعیین وضعیت می گوید این کمیته استیناف بوده است که پرسپولیس را به پرداخت تقریبا ۸۰۰ میلیون به سوشا محکوم کرده است.

چندی پیش باشگاه پرسپولیس در پرونده شکایت سوشا مکانی به پرداخت ۸۰۰ میلیون تومان محکوم و پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه بسته شد. این در حالی است که کمیته تعیین وضعیت ابتدا پرسپولیس را به مبلغ ۱۴۵ میلیون تومان محکوم کرد ولی در نهایت کمیته استیناف بدهی سرخپوشان به مکانی را حدود ۸۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

جمشید نورشرق رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در گفتگو با برنامه ورزشگاه در این خصوص گفت: آقای سوشا مکانی عرض حالی در مورد قراردادهای فصول ۹۳-۹۴ و ۹۴-۹۵ به کمیته تعیین وضعیت داده بودند که بخشی از آن آپشن های قرارداد فصل اول و بخش عمده اش به مبلغ قرارداد فصل دوم که ۹۱۰ میلیون تومان بود و متقاضی ۷۹۵ میلیون تومان از قراردادشان بودند که به هر حال همکاران ما در کمیته تعیین وضعیت به این موضوع رسیدگی کردند و با توجه به مستنداتی که از سوی باشگاه پرسپولیس ارائه شده بود، کسوراتی که می بایستی به این مبلغ تعلق می گرفت را در نظر گرفتند و در نهایتا مبلغی را در حدود ۱۴۵ میلیون تومان را مورد استحقاق تشخیص دادند.

وی درباره لحاظ کردن ۶ ماه محرومیت سوشا مکانی نیز گفت: اعمال محرومیت در صلاحیت کمیته انضباطی است ولی مستندی از سوی باشگاه ارائه شد که عبارت بود از یک سند رسمی دال بر اجازه دادن به باشگاه برای کسر ۵۰ درصد از قرارداد ایشان که باشگاه پرسپولیس آن را اعمال کرده بود.

او گفت: ما این را در نظر گرفتیم ولی آنچه که برابر مقررات باید مدنظر باشد، این است که کمیته استیناف در مقام رسیدگی مجدد به پرونده ها این صلاحیت قانونی را دارد تا آرا را مورد بازبینی قرار بدهد و رای قطعی را کمیته استیناف صادر می کند که این کمیته سوشا مکانی را مستحق دریافت کل مبلغ مطالبه شده قرار داد و رای به مبلغ ۷۹۵ میلیون تومان داد.

سوشا مکانی پرسپولیس تهران

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)