مرجع خبری پرسپولیس : علیرضا محمد مدافع راست سرخپوشان، امسال دومین سال حضورش در پرسپولیس را تجربه مى کند. محمد که سال قبل توانست در اکثر بازى هاى پرسپولیس در ترکیب ثابت سرخ ها به میدان برود امیدوار است در فصلى که فرصت چندانى به شروع آن باقى نمانده نیز بتواند حضور ثابت و مؤثرى در این تیم داشته باشد و عملکرد خوبى از خود به نمایش بگذارد. مدافع راست پرسپولیس که پس از اردوى سرخپوشان در ترکیه با مشکل مصدومیت مواجه شده بود پس از پشت سر گذاشتن برنامه هاى ویژه، تمرین گروهى خود را در جمع سایر همبازیانش آغاز کرده است. در آستانه شروع فصل و استارت سرخپوشان در لیگ نهم با محمد تماس گرفتیم تا از هر درى با او صحبت کنیم. گفت وگوى ما با وى را بخوانید:
به نظر مى رسد مصدومیتى را که با آن مواجه شده بودى پشت سر گذاشتى؟
مشکل چندان زیادى نبود. یک اسپانسم عضلانى ساده بود که با انجام تمرین سبک و برنامه هاى ویژه اى که برایم در نظر گرفته شده بود برطرف شد. الان حدود ۲ روز است در تمرین گروهى شرکت مى کنم و خدا را شکر با مشکل جدیدى روبرو نشده ام.

شرایط پرسپولیس را در آستانه استارت لیگ و شروع فصل تا چه حد مى دانى؟
خوشبختانه تیم از شرایط خوبى برخوردار است. قبل از سفر به ترکیه یک سرى تمرین ویژه داشتیم و در ترکیه نیز برنامه هاى بدنسازى را پشت سر گذاشتیم و تقریباً به مرز آمادگى ایده آل رسیده ایم. ضمن اینکه با اضافه شدن سرمربى جدیدمان انگیزه و روحیه مان مضاعف شده تا بتوانیم با تمام قوا خود را براى یک شروع پرقدرت آماده کنیم.


اما خیلى ها معتقدند تأخیر پرسپولیس در شروع تمرین، جذب بازیکن، انتخاب سرمربى و… باعث مى شود تیم نتواند حداقل شروع پرقدرتى داشته باشد؟

من با این نظر و عقیده موافق نیستم. درست است نسبت به یکى، دو تیم دیرتر کارمان را شروع کرده ایم اما برنامه فشرده اى که در روند آماده سازى تیم داشتیم به نوعى تأخیرمان را جبران نموده و فکر نمى کنم از نظر بدنى و فنى مشکلى براى هماهنگى موجود داشته باشد. در مورد تأخیر در معرفى سرمربى نیز باید بگویم مجموعه باشگاه در تلاش بود گزینه مناسبى را براى هدایت تیم معرفى کند که فکر مى کنم انتخاب خوبى هم داشتند.

پس معتقدى که کرانیکار مى تواند در پرسپولیس موفق شود؟
من شناخت دقیقى از این مربى ندارم اما کارنامه قبلى این مربى نشان مى دهد او در تیم هاى قبلى اش نتایج قابل قبولى گرفته، ۳ دوره قهرمانى در لیگ کرواسى و حضور در کادر فنى تیم ملى کرواسى در جام جهانى نشان مى دهد این مربى به لحاظ فنى توانایى هاى زیادى دارد و فکر مى کنم در پرسپولیس هم بتواند موفق باشد البته با توجه به اینکه به تازگى به ایران آمده باید براى نشان دادن توانایى ها و برنامه هاى فنى اش به او زمان داد و نباید از او در روزهاى اول حضورش در پرسپولیس انتظار کارهاى فوق العاده داشت.

با پایان فصل نقل و انتقالات فکر مى کنى پرسپولیس توانسته تیم خوبى را ببندد و راهى مسابقات کند؟
ما در آغاز فصل چند بازیکن خوب را از دست دادیم که سال قبل زحمات زیادى براى پرسپولیس کشیده بودند اما چند مهره اى را که جذب کرده ایم نیز جزو بهترین هاى فصل قبل تیم هاى خود بوده اند و در مجوع فکر نمى کنم تیم بدى بسته باشیم. تنها مسأله اى که فکر مى کنم کمى نگران کننده باشد مشکل ناهماهنگى است که این مسأله هم تا حدود بسیار زیادى برطرف شده است در مجموع من به آینده این تیم خیلى خوشبین هستم.

سال قبل پرسپولیس ۳ جام را در بهترین شرایط از دست داد و این نگرانى وجود دارد امسال نیز تیم در نتیجه گیرى با مشکل مواجه شود؟
ما نباید با این دیدگاه کارمان را شروع کنیم. از فصل قبل تنها یک خاطره تلخ و تجربه ناموفق براى ما باقى مانده که از آن درس عبرت گرفته ایم. جذابیت فوتبال به غیرقابل پیش بینى بودن آن است. شما مطمئن باشید تمام تلاش من، بقیه بچه ها و اعضاى باشگاه این است که با یک همدلى و اتحاد فقط به موفقیت فکر کنیم و اشتباهاتى که سال قبل ما را از رسیدن به قهرمانى دور کرد را دیگر تکرار نکنیم و اجازه ندهیم اتفاقات سال قبل و ناکامى هاى آن بار دیگر تکرار شود.

در فصل گذشته یکى از بازیکنان تقریباً ثابت در ترکیب پرسپولیس بودى براى فصل آتى چه برنامه اى دارى؟
مطمئن باشید سعى و تلاشم را دوچندان کرده ام تا بتوانم ضمن حضور در ترکیب ثابت پرسپولیس مهره اى مؤثرتر از فصل قبل باشم. با توجه به نفرات جدیدى که براى فصل جدید جذب کرده ایم رقابت فشرده اى براى حضور در ترکیب ثابت در همه پست ها به خصوص خط دفاعى داریم که همه ما با توجه به اینکه همه با هم رفیق هستیم رقابت فشرده اى داریم تا بتوانیم جاى ثابتى در ترکیب تیم به دست آوریم. من سال قبل پس از اینکه نمایش خوبى در پرسپولیس داشتم توانستم به تیم ملى هم دعوت شوم که متأسفانه به دلیل مصدومیت شانس حضور در ترکیب تیم ملى را از دست دادم. امسال جدا از ادامه حضور ثابت در ترکیب پرسپولیس پیراهن تیم ملى را نشانه رفته ام.


پس باید منتظر نمایش فوق العاده از علیرضا محمد باشیم؟
شک نکنید. ثابت مى کنم هم لیاقت حضور ثابت در پرسپولیس را دارم هم پوشیدن پیراهن تیم ملى را. هر چند براى رسیدن به بزرگترین آرزوى ورزشى ام که حضور در جام جهانى بود باید چند سال صبر کنم اما مطمئن باشید آنقدر خوب کار مى کنم تا بتوانم ۴ سال دیگر به این آرزوى بزرگم برسم

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)