پرسپولیس نیوز: معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: جلوگیری از جذب بازیکن خارجی برای استقلال و پرسپولیس موقت است.

مهدی علی نژاد در حاشیه مراسم اهدای مدال ها ی قهرمانان به موزه ورزش اظهار داشت: امروز بخشی از فدراسیون ها اموالی را به موزه اهدا کرده اند که من هم حضور پیدا کرده ام.

وی درباره اینکه سرخابی ها نمی توانند بازیکن خارجی بگیرند عنوان کرد: ما به واسطه اینکه می خواهیم بحث های مالی را ساماندهی کنیم و هم جلوی حواشی را بگیریم، برای تعیین مالکیت ۲ باشگاه این تصمیم را گرفتیم که البته موقت است.

علی نژاد افزود: این موضوع شرایط را برای بازیکنان داخلی فراهم می کند. الان فصل نقل و انتقالات نیست. برخی‌ها از واگذاری در شهریور صحبت کرده‌اند اما باید بگویم ابتدا ۵ درصد در بورس ارایه می شود واگذاری ها تا شهریور به طور کامل نخواهد بود. از طرفی نقل و انتقالات شهریور است. البته در خصوص مربیان این ممنوعیت وجود ندارد.

معاون وزیر درباره خصوصی سازی سرخابی ها تاکید کرد: سه شنبه جلسه خواهیم داشت تا زیر ساخت ها برای خصوصی سازی انجام شود. بحث شفاف سازی و بدهی ها، مطالبات و … باید مشخص شود. با کارشناسان مربوطه کار جلو می رود و امیدوارم در بازه زمانی که گفته شده کار انجام شود.

علی نژاد درباره اینکه در بحث جذب بازیکن خارجی که ممکن است پای مدیران عامل هم وسط باشد، خاطرنشان کرد: حق انتخاب با کسی دیگر است، چون مربی پیشنهاد می دهد و کمیته فنی بررسی می کند و مدیر عامل امضا می کند. تصمیم ما موقت است اگر فضا اجازه دهد، نظارت بیشتری هم خواهد شد. هدف ما این است که به موضوعات حاشیه ای دامن نزنیم. ما دنبال پاک کردن صورت مسئله نیستیم اما برای ساماندهی گاهی لازم است تصمیم موقت گرفته شود.

معاون وزیر ورزش درباره پرونده ویلموتس عنوان کرد: فدراسیون فوتبال وقتی قرارداد بسته باید موضوعات حقوقی را بررسی کند. وکلایی استخدام شده اند ریز جریان را از فدراسیون بپرسید.

وی درباره اینکه تاج گفته ویلموتس با هماهنگی وزارت ورزش آمده، تصریح کرد: وزارت ورزش درباره جزئیات ورود نکرده و فدراسیون این قرارداد را بسته و باید پاسخگو باشد. شما رسانه‌ها چرا عجله دارید؟ مسیر دنبال می شود. شفر یک میلیون و ۷۰۰ هزار یورو ادعا کرده بود اما ۵۰۰ هزار یورو دریافت کرد. ویلموتس ادعایی کرده و کار در حال پیگیری است. شما قضاوت زودهنگام نکنید. طبیعی است فدراسیون اگر بازنده شود، خودش باید پرداخت کند.

علی نژاد درباره اینکه اگر دفاعیه ایران در پرونده ویلموتس رد شود، شما از تاج توضیح می خواهید، گفت: مثل اینکه شما رای را صادر کرده اید. هر وقت رای صادر شد، در این مورد حرف می زنیم.

علی نژاد درباره استعفای منزوی و انتخاب اعضای هیات مدیره سرخابی ها، عنوان کرد: استقلال هم ۴ عضو دارد، منزوی هم وظایف خودش را انجام می دهد او استعفا کرده اما تا پذیرفته شود او کارش را می کند. روزهای آینده خبرهای خوبی می شنوید.

وی درباره اینکه فوتبال در اساسنامه جدید یک نهاد عمومی غیردولتی است و باید از بودجه کمکی شما بهره مند شود، گفت: به فدراسیون فوتبال کمک شده، آنها نهاد عمومی غیردولتی هستند امیدواریم تا پایان هم همین طور طی شود. ما کمک های خوبی به فدراسیون داشته ایم.

وی درباره اینکه اگر فیفا قبول نکند چه تصمیمی خواهید گرفت، عنوان کرد: باید رایزنی کنیم ببینیم چرا قبول نمی کنند.

معاون وزیر ورزش درباره انتخابات فدراسیون فوتبال اظهار داشت: اواسط مهرماه باید انتخابات برگزار شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)