چهارشنبه ۲۳ بهمن (۱۳:۲۳)

مرجع خبری پرسپولیس :  رئیس کمیته داورن فدراسیون فوتبال گفت:‌ محسن ترکی داوری است که به قاطعیت، عدالت و بی‌طرفی معروف است.

مسعود عنایت در پاسخ به این سئوال که محسن ترکی برای قضاوت در دربی ۶۶ آماده و توجیه شده است؛ اظهار داشت: ترکی را برای قضاوت در دربی توجیه نکرده‌ایم. دفعات گذشته که داوران خارجی به ایران می‌آمدند هم توجیه نمی‌شدند. ترکی داور باسابقه‌ای است و فقط حکم قضاوت در این مسابقه را به او ابلاغ می‌کنیم.
وی درباره تیم داوری دربی تصریح کرد: تیم داوری را با توجه به رفاقت دیرینه و رابطه بسیار صمیمانه‌ای که بین آنها برقرار است انتخاب کردیم. ترکی ۸ سال است که در لیگ برتر قضاوت می‌کند و تجربه قضاوت در بازی‌های پر تماشاگر را دارد.
عنایت ادامه داد: کمیته داوران تمامی جوانب را برای سپردن این بازی به ترکی درنظر گرفته است. او به خوبی توانسته از بازی‌های پرسپولیس و استقلال بربیاید. همه می‌دانیم که ترکی به قاطعیت، عدالت و بی‌طرفی معروف است.

رئیس کمیته داوران با بیان اینکه نباید ذهنیت منفی در مورد حضور داور ایرانی در مسابقه پرسپولیس و استقلال وجود داشته باشد تصریح کرد: اینکه همه دنبال این هستند که آیا حضور داور ایرانی در دربی تبعات دارد اشتباه و فکر غلطی است. داوران در همه جای دنیا اشتباه می‌کنند و تماشاگران و مجموعه دو تیم باید بپذیرند که ممکن است در این بازی اشتباه داشته باشد.
عنایت با تاکید بر اینکه ترکی داور شناخته شده‌ای در آسیاست عنوان کرد: من از کفاشیان، تاج و از محمدی ممنون هستم که انتخاب دربی را به عهده کمیته داوران گذاشتند و ما را در محقق شدن این امر پشتیبانی کردند.
رئیس کمیته داوران با رد شایعه استفاده از داور چهارم امروز بازی ایران مقابل کره جنوبی در دربی گفت: به طور کلی چنین فکری با عقل جور در نمی‌آید. اگر چنین اتفاقی رخ دهد و ایران هم امروز بازی را مقابل کره ببرد فردا ممکن است همین تیم کره به این موضوع شک و به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کند.
عنایت با اشاره به اینکه استفاده از داور ایرانی در دربی بعد ۱۴ سال موفقیت نیست اظهار داشت: من این مسئله را موفقیت نمی‌دانم، مطمئنا روسای قبلی کمیته داوران دوست داشتند که این اتفاق رخ دهد اما این شرایط مساعد نبوده است.
رئیس کمیته داوران ادامه داد: ترکی مورد قبول دو تیم است اما من هیچ وظیفه‌ای نداشتم با مسئولان دو تیم تماس بگیرم و از آنها بخواهم که نسبت به این انتخاب نظر مساعد داشته باشند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)