پرسپولیس نیوز: رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد، دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور در روزهای ۲۴ و ۲۵ مهر ماه برگزار خواهند شد.

سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال ایران درباره بلیت‌فروشی دستی دیدار گل ریحان – استقلال در چارچوب مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور اظهار داشت: تمام اصرار ما بر این بود که مسابقات لیگ برتر و بلیت‌فروشی بازی‌های تیم‌های لیگ برتری به سامانه الکترونیکی تجهیز شوند و بعد از آن برای تیم‌های لیگ یکی این اتفاق بیفتد. الان من در جریان کار ورزشگاه انقلاب هستم و می‌دانم که قرار است گیت‌گذاری این ورزشگاه صورت بگیرد، ولی با توجه به قرعه‌کشی در جام حذفی فرصت این کار تا بازی گل ریحان – استقلال نبود و در این مسابقه طبق روال گذشته بلیت‌فروشی دستی صورت می‌گیرد.

وی که با برنامه «تهران ورزشی» گفت‌وگو می‌کرد، درباره تغییر زمان برگزاری بازی‌ها گفت: ما ساعت برگزاری دو بازی شیراز را طوری برنامه‌ریزی کرده بودیم که زمان اذان بین دو نیمه بیفتد، ولی با توجه به اینکه سیستم روشنایی ورزشگاه حافظیه مشکل داشت، مجبور شدیم بازی‌ها را به ساعت ۱۵ بیاوریم. تیم نفت مسجدسلیمان هم برای اینکه بلیت برگشت گرفته بود درخواست تغییر زمان بازی را داده بود. در بازی پارس جنوبی – ذوب‌آهن هم به دلیل گرمای هوا در شهر جم دو تیم توافق کردند که بازی در ساعت ۱۸:۳۰ برگزار شود.

فتاحی درباره قرعه‌کشی مرحله بعد مسابقات جام حذفی (مرحله یک هشتم نهایی) تصریح کرد: مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جام حذفی در روزهای ۲۴ و ۲۵ مهر ماه برگزار می‌شود و قرعه‌کشی مرحله بعد هم آخر همین هفته انجام خواهد شد. طبق آیین‌نامه مسابقات اگر تیمی در مرحله قبل میزبان بوده، در مرحله بعد میهمان خواهد بود و اگر تیم‌ها شرایط‌شان یکسان باشد، مجبور هستیم قرعه‌کشی کنیم. به طور مثال سایپا که مقابل داماش گیلانیان میزبان بوده است، در مرحله بعد میهمان خواهد بود.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در مورد جریمه سرمربیان تیم‌ها به خاطر غیبت در نشست‌های خبری خاطرنشان کرد: ما دقیقاً به تمام باشگاه‌ها نامه زدیم و برابر بند ۵ ماده ۳۱ آیین‌نامه اجرایی همه‌ی سرمربیانی که در نشست خبری حاضر نشده بودند، جریمه خواهند شد. تاکنون سرمربیان تیم‌های پارس جنوبی، تراکتورسازی، استقلال، پرسپولیس، نفت مسجدسلیمان، فولاد خوزستان و سپاهان را جریمه کردیم. اولویت اول حضور سرمربی است و اگر مشکلی باشد و امکان حضور سرمربی نباشد با هماهنگی با سازمان لیگ مربی تیم می‌تواند در نشست خبری حضور پیدا کند.

وی ادامه داد: وقتی هواداران بلیت را با کد ملی و به طور الکترونیکی خریداری می‌کنند این موضوع خیلی می‌تواند به امنیت ورزشگاه‌ها کمک کند. از تمام برنامه‌های تلویزیونی، رادیویی و مطبوعات نیز تشکر می‌کنم که کمک می‌کنند این فرهنگ جا بیفتد. این کار برای رفاه حال تماشاگران است تا بتوانند برای تماشای بازی دقایقی قبل از بازی به ورزشگاه بیایند.

فتاحی درباره اینکه خبرنگاران طی نامه‌ای گله داشتند که در مسابقات فوتبال، افراد غیرمرتبط زیادی در جایگاه خبرنگاران حضور دارند، اظهار کرد: در این مورد دوستان ما در روابط عمومی در همه‌ی بازی‌ها کاملاً حضور دارند و این موضوع را رصد می‌کنند. یکی از اقدامات ما در این زمینه این بود که در بازی‌هایی مثل پرسپولیس – سپاهان که پیش‌بینی می‌شود، خبرنگاران زیادتری حضور داشته باشند کارت مکمل صادر کنیم تا مشکلات کمتر شود.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در پاسخ به این پرسش که «جریمه بازیکنان و مربیان تیم‌ها به حساب چه نهادی واریز می‌شود؟»، گفت: پول‌ها به حساب سازمان لیگ واریز می‌شوند. جریمه‌ها نه برای فدراسیون است و نه سازمان لیگ، بلکه برای باشگاه‌هاست. طبق قانون و با توجه به اینکه نهادهای نظارتی ورود کردند و از این به بعد هر شخصی حتی مدیرعامل باشگاه اگر جریمه شود باید شخصاً خود او مبلغ جریمه را واریز کند و فیش آن را تحویل دهد، چون دیوان عدالت این موضوع را بررسی و رسیدگی می‌کند.

وی درباره اینکه سازمان لیگ در برنامه‌ریزی‌هایش توجهی به برنامه‌های تیم امید دارد، گفت:‌ ما هر موقع فیفادی است، اردوهای تیم امید هم برگزار شده. آنها یک اردو از ۱۷ مهر تا ۲۳ مهر دارند. اردوی دیگری از ۱۸ تا ۲۹ آبان دارند و یک اردوی کلی هم از ۲۸ آذر تا ۱۷ دی دارند و بعد از آن از روز ۱۸ بازی‌های‌شان آغاز می‌شود. در گروه سختی قرار داریم، اما ایرانی‌ها ثابت کرده‌اند کارهای سخت را بهتر انجام می‌دهند. امیدواریم تیم ما از این گروه صعود کند و به المپیک برود.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال درباره این موضوع که سامانه بلیت‌فروشی الکترونیکی که در روز مسابقه پرسپولیس – سپاهان ساعت هشت صبح بسته شد و نارضایتی هواداران را در پی داشت، تصریح کرد: این مشکلی است که شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی مشغول رفع آن است و در زمان بین بازی و بسته شدن سایت اگر جا در ورزشگاه باشد مردم باید بتوانند بلیت بخرند. به طور مثال من در یکی از بازی‌های رئال دیدم در ساعات نزدیک به آغاز بازی بلیت ۶۰ یورویی ۳۰ یورو فروخته شد تا مردم بتوانند به ورزشگاه بیایند. این سیستم‌ها جدید است و زمان می‌برد تا فرهنگ آن جا بیفتد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)