پرسپولیس نیوز: پرسپولیس می تواند در چهارمین فصل متوالی، قهرمانی مقتدرانه ای را در لیگ برتر تجربه کند که هرگز با برانکو ایوانکوویچ به آن نرسیده است.

سه قهرمانی متوالی پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ باعث شد تا بسیاری از هواداران و حتی کارشناسان فوتبال نگران روزهای پسابرانکو شده و برای این تیم دغدغه هایی داشته باشند.

سرخ‌ها که تا پای قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا نیز رفته بودند پس از کش و قوس های فراوان گابریل کالدرون را به عنوان جانشین برانکو انتخاب کردند تا این مربی بتواند رویای چهارمین قهرمانی در لیگ برتر را محقق کند.

کالدرون که پس از چند هفته ناموفق ابتدایی توانست بردهای متوالی با پرسپولیس به ارمغان بیاورد با محمدحسن انصاریفرد مدیرعامل وقت سرخ ها به مشکل خورد تا یحیی گل محمدی در نیم فصل زمستانی به عنوان جانشین او در پرسپولیس معرفی شود. سرمربی سابق پدیده مشهد که پس از هفت سال دوری از پرسپولیس با حاشیه های فراوان به جمع سرخپوشان پایتخت بازگشت تا بتواند با تیمی منسجم که متشکل از باتجربه ها و ملی پوشان است به پوکر قهرمانی برسد.

سرخ ها در دور برگشت بازی ها توانستند آماری فوق العاده از خود داشته باشند تا در پایان هفته بیست و یکم رقابت های لیگ برتر با ۴۷ امتیاز در صدر جدول قرار بگیرند.

تعطیلی رقابت های لیگ برتر به دلیل شیوع ویروس کرونا باعث شد تا فاصله ۱۰ امتیازی این تیم با سپاهان و تراکتور که هم امتیاز با یکدیگر در رده های دوم و سوم حضور دارند در چند ماه گذشته حفظ شده و سرخ ها برای رسیدن به چهارمین قهرمانی متوالی خود عطش ادامه بازی ها را پیدا کنند.

تمایل پرسپولیس برای ادامه رقابت های لیگ برتر نه تنها سبب می شود تا این باشگاه برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران به پوکر قهرمانی برسد بلکه می تواند آنها را در آستانه شکستن رکوردهای قهرمانی خود نیز قرار دهد.

پرسپولیس در فصل ۹۶-۹۵ با ۶۶ امتیاز به عنوان قهرمانی این مسابقات دست پیدا کرد. آنها در فصل ۹۷-۹۶ نیز ۶۴ امتیازی شده و در فصل ۹۷-۹۸ هم صاحب ۶۱ امتیاز تا سکوی قهرمانی لیگ برتر را فعلاً سرخ نگه دارند.

این در حالیست که پرسپولیس در حال حاضر ۴۷ امتیاز دارد و فاصله چندانی برای جمع کردن امتیازات مشابه با قهرمانی اش در سال های گذشته ندارد.

در صورتیکه یحیی گل محمدی بتواند در ۹ بازی باقیمانده رقابت های فصل جاری لیگ برتر، روند رویایی را حفظ کرده و تمامی امتیازات را برای این تیم جمع آوری کند خواهد توانست رکورد برانکو با پرسپولیس را نیز بشکند.

تیمی که بردن را خوب یاد گرفته است و در صورت کسب ۲۷ امتیاز باقیمانده به عدد ۷۴ می رسد تا سرخپوشان به قله ای برسند که هرگز توسط هیچ باشگاهی در لیگ برتر ایران رقم نخورده است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)