فرزاد آشوبی پیشکسوت پرسپولیس گفت: یحیی گل محمدی کیفیت خودش را در این سال‌ها بارها و بارها نشان داده اما آنچه بیشتر به گل محمدی ضربه زد وضعیت بازیکنان تیم بود.

فرزاد آشوبی، بازیکن اسبق تیم های پرسپولیس و تراکتور در گفت‌وگو با خبرورزشی، درباره دیدار پیش روی شاگردان یحیی گل محمدی در تبریز، همچنین بازی قبلی مقابل سپاهان، حمله برخی پیشکسوتان به سرمربی پرسپولیس اظهاراتی را مطرح کرد:

از بازی با سپاهان شروع کنید. پرسپولیس را مقابل تیم نویدکیا چطور ارزیابی کردید؟

پرسپولیس مقابل سپاهان روز خوبی نداشت. به ویژه اینکه در نیمه اول سپاهان موفق شد مدل همیشگی اش را در قالب تیمی به اجرا بگذارد و شرایط خوبی را برای خودش رقم بزند. اما در نیمه دوم شرایط تغییر کرد و پرسپولیس بهتر شد اما این کافی نبود.

چطور؟

با توجه به اشتباهاتی که بخشی از آنها فردی است پرسپولیس ضربه خورد. ضمن آن که پرسپولیس در خط حمله آن برش کافی و زهر لازم را ندارد که البته دستش هم خالی است. مصدومیت عیسی آل کثیر از یک طرف و جدایی شهریار مغانلو در ابتدای فصل مزید بر علت شد تا این تیم در نوک خط حمله توان کافی را نداشته باشد.

تمیروف چطور؟

این بازیکن با اینکه در نیم فصل جذب شد ولی نتوانست انتظارات را برآورده کند. معمولا وقتی در نیم فصل بازیکن خارجی جذب می‌شود باید انتظارات را برآورده کند.

در صحبت هایتان گفتید اشتباهات فردی به پرسپولیس ضربه زد. در این باره بیشتر توضیح می‌دهید؟

فکر می‌کنم حامد لک در دیدار مقابل سپاهان سومین و چهارمین اشتباه تاثیر گذار فردی خودش طی این فصل را تکرار کرد. ضمن اینکه در جلو هم موقعیت های متعددی توسط بازیکنان از دست می‌رود.

بعد از شکست پرسپولیس به سپاهان و مسجل شدن قهرمانی رقیبش، حملات زیادی به یحیی گل محمدی شد. شما با این حملات موافقید یا نه؟

خیر! من موافق این موضوع نیستم. آقای گل محمدی در این مدت کیفیت خودش را بارها و بارها نشان داده و آنچه بیشتر به او و پرسپولیس ضربه زد بازیکنان خوبی بودند که در ابتدای فصل از تیم جدا شدند… و در نقطه مقابل مهره های جذب شده نتوانستند خواسته‌های کادر فنی را برآورده کنند. البته علی نعمتی تا حد زیادی به پرسپولیس کمک کرد اما خب این کافی نبود.

 

پرسپولیس این هفته باید در تبریز به مصاف تراکتور برود. در این باره صحبتی دارید؟

قطعاً بازی جذابی خواهد بود. به پرسپولیس با تمام انگیزه خودش برای کسب عنوان نایب قهرمانی به میدان می‌رود. قطعاً از دست رفتن مقام قهرمانی در این لیگ سخت نمی‌تواند خیلی برای پرسپولیس آزاردهنده باشد ضمن اینکه باید حالا با حداکثر توان ظاهر شود تا به عنوان دومی‌برسد و نایب قهرمانی را به دست بیاورد.

با نزدیک شدن سپاهان به پرسپولیس این موضوع چقدر اهمیت پیدا می‌کند؟

قطعاً وقتی شما فصل را با رده دومی‌به پایان برسانید قطعا خیلی بهتر از عنوان سومی‌است. نایب قهرمانی در لیگ برتر ایران با این تیم های سر سخت قطعاً کار کمی‌نیست. پرسپولیس باید با تمام قدرت در سه بازی آخر حضور پیدا کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)