فرشاد پیوس، ستاره پیشین خط حمله پرسپولیس گفت: مهدی عبدی می‌تواند با تمرکز روی مسابقات و گلزنی خودش به کفش طلا هم فکر کند.

فرشاد پیوس بدون شک یکی از بهترین گلزن‌های تاریخ فوتبال کشورمان است. مهاجمی که علی دایی هم او را گلزن مادرزاد خوانده است. صحبت کردن با فرشاد پیوس در خصوص گلزنی‌های اخیر «مهدی عبدی» خالی از لطف نیست‌.

مهدی عبدی که چند هفته نتوانسته بود گل بزند بعد از باز کردن دروازه استقلال در دربی دوباره جلوی فولاد خوزستان موفق به گلزنی شد. در این رابطه صحبتی ندارید؟
من قبلاً هم گفته بودم مهدی عبدی با زدن اولین گل راه خواهد افتاد. او و همین‌طور آرمان رمضانی خیلی تحت فشار هستند و بازی در پرسپولیس یا استقلال این خاصیت را دارد. باید بتوانید این فشارها را تحمل کنید.

با بی‌محلی به انتقادات؟
بی‌محلی؟!

خودتان به مهدی عبدی گفته بودید…
من گفتم توجهی به برخی حرف‌ها در فضای مجازی نکند. اتفاقاً انتقاد سازنده خیلی هم خوب است. مهدی عبدی مهاجم توانمندی است و می‌تواند بیشتر از این هم بدرخشد.

گل‌های عجیب و قشنگی هم معمولاً می‌زند.
نشان‌دهنده شم گلزنی اوست. بازی کردن در پرسپولیس آسان نیست و من فکر می‌کنم با این دو گل مهدی عبدی می‌تواند بهتر از این هم بازی کند.

با خودش که صحبت می‌کردیم می‌گفت دوست دارد آقای گل لیگ برتر شود. آیا می‌تواند؟
چراکه نه؟ او می‌تواند آقای گل هم شود. در پرسپولیس شما موقعیت‌های زیادی برای گلزنی به دست می‌آورید چون همبازیان باکیفیتی دارید. مهدی هم می‌تواند با تمرکز روی مسابقات و گلزنی خودش به کفش طلا هم فکر کند.

در مورد آرمان رمضانی هم همین حرف را زده بودید؟
بله، به هرحال برای هر مهاجمی در هر تیمی زدن اولین گل خیلی اهمیت دارد. آرمان رمضانی هم از این قاعده مستثنی نیست و می‌تواند با زدن اولین گل از زیر فشارها خلاص شود. به نظرم او مهاجم خوش قد و قواره‌ای است که می‌تواند روی ضربات ایستگاهی به پرسپولیس کمک کند.

چند هفته‌ای است که یحیی گل‌محمدی از احمد نوراللهی به عنوان مهاجم کاذب استفاده می‌کند. شما با این تصمیم موافق هستید؟
آنچه اهمیت دارد تصمیم سرمربی است. یحیی گل‌محمدی مربی باهوشی است که خوب می‌داند چگونه از مهره‌هایش استفاده کند. احمد نوراللهی یک هافبک متمایل به کارهای دفاعی است اما در حال حاضر پرسپولیس با کمبود مهاجم روبه‌روست. اتفاقاً جلوی فولاد خوزستان عملکرد خوبی داشت و یک گل هم زد. بنابراین نمی‌توان از تصمیم یحیی گل‌محمدی ایراد گرفت.

خبر دارید داور بازی پرسپولیس و فولاد خوزستان عذرخواهی کرده است؟
به هرحال یک‌سری اشتباهات طبیعی است اما من نمی‌دانم چطور آن صحنه پنالتی اعلام شد؟ پرسپولیس بعد از آن پنالتی چند دقیقه وارد شوک شد و امیدوارم هرچه زودتر تکنولوژی VAR وارد کشورمان شود. اگر این فناوری خوب نبود کشورهای صاحب فوتبال از آن استفاده نمی‌کردند. به نظرم تنها راه کمک به داوری و کم شدن اشتباهات آوردن این فناوری به ایران است.