فرناندو گابریل هافبک برزیلی و سابق پرسپولیس می‌گوید در جام جهانی طرفدار کشورش و ایران است.

فرناندو گابریل یکی از خارجی‌های خوبی بود که در لیگ برتر برای پرسپولیس به میدان رفت. این‌هافبک تکنیکی و خوش استایل که در لیگ چهاردهم برای پرسپولیس بازی می‌کرد، خیلی زود نزد هواداران پرسپولیس محبوب شد ولی در پایان همان فصل توسط برانکو که به تازگی هدایت پرسپولیس را در دست گرفته بود، از این تیم کنار گذاشته شد.

با وجود اینکه گابریل مدت کوتاهی در پرسپولیس حضور داشت، علاقه زیادی به این تیم دارد و می‌گوید همه بازی‌های پرسپولیس را دنبال می‌کند و منتظر یک فرصت برای بازگشت است. فرناندو در خصوص شرایط پرسپولیس در این فصل گفت و گویی انجام داد و البته کمی‌هم مرور خاطرات کردی صحبت‌های هافبک برزیلی سابق پرسپولیس را در ادامه می‌خوانید.

این روزها چه می‌کنی؟

خب من درحال حاضر در فوتبال امارات مشغول بازی هستم و شرایط بسیار خوبی هم دارم. من و خانواده ام از زندگی در امارات راضی هستیم و مشکلی وجود ندارد. من در سال‌های اخیر همیشه سعی کردم آمادگی خودم را حفظ کنم تا بتوانم یک روزی دوباره به پرسپولیس برگردم.

تو فقط یک نیم فصل در پرسپولیس بازی کردی، ولی هرموقع صحبت از این تیم می‌شود، با هیجان زیادی در موردش حرف می‌زنی و همواره از علاقه خود برای بازگشت به پرسپولیس گفتی. دلیل این موضوع چیست؟

دلیلش علاقه زیاد من به پرسپولیس و هوادارانش است. بعد از جدایی از پرسپولیس چند تیم عوض کردم ولی حال و هوای آن را نداشت. خاطرات پرسپولیس را همیشه در ذهن خودم مرور می‌کنم و این تیم در قلب من جای دارد. چه خودم و چه همسرم زندگی در تهران را دوست داشتیم. برای ما شهری خوب و پر از خاطره بود. در این چند سال هم نتایج پرسپولیس و قهرمانی‌ها را دنبال می‌کردم و بابت آنها هم خیلی خوشحال بودم.فصل قبل هم مثل هواداران از اینکه تیم نتوانست قهرمان شود، ناراحت شدم.  واقعیت این است که وقتی در جایی مثل پرسپولیس بازی می‌کنید سخت است که دیگر آن را فراموش کنید. هواداران پرسپولیس هم هنوز به من لطف دارند. پیام‌های محبت آمیز می‌دهند. انگار هنوز بازیکن پرسپولیس هستم و این برای من جالب است و باعث شده تا این ارتباط عاطفی را حفظ کنیم.

من عاشق پرسپولیس و هوادارانش هستم و بزرگترین آرزوی فوتبالی من بازگشت به این تیم است. قطعا تا روزی که فوتبال بازی کنم، منتظر پیشنهاد پرسپولیس می‌مانم و دلم می‌خواهد در پرسپولیس به فوتبالم پایان دهم.

تو بازی‌های خوبی در پرسپولیس انجام دادی و ارتباط خوبی با هواداران داشتی. شاید همین موضوع باعث شد تا محبوب شوی. به نظر خودت چرا در آن مقطع برانکو تو را نخواست و تو مجبور به جدایی شدی؟

من دوران فوق العاده ای در پرسپولیس داشتم و همه می‌دانند چقدر به این تیم علاقه دارم. همه چیز خوب پیش می‌رفت ولی وقتی در اواخر فصل برانکو سرمربی پرسپولیس شد در انتهای فصل قصد داشت بازیکنان مدنظر خودش را به تیم بیاورد و مرا نخواست. به همین دلیل من و پرسپولیس قرارداد جدیدی امضا نکردیم و من هم بدون مشکل جدا شدم.

فوتبال حرفه ای همین است و من هم قواعد فوتبال حرفه ای را بلدم. هر سرمربی سلیقه خودش را دارد و برانکو هم من را نخواست.

از برانکو به خاطر جدایی ات ناراحت نیستی؟

من عاشق این بودم که در پرسپولیس به فوتبالم ادامه دهم ولی از برانکو ناراحت نیستم. فوتبال حرفه ای همینطور است و هر مربی حق دارد بازیکنانش را خودش انتخاب کند. از جدایی ام ناراحت شدم چون در پرسپولیس خوشحال بودم ولی از برانکو خیر. برانکو توانایی‌هایش در مربیگری را به خوبی نشان داد و به نظرم یکی از بهترین مربیانی بود که در پرسپولیس کار کرد.کارنامه او و جام‌هایی که با پرسپولیس کسب کرد، مشخص است و نیازی به تعریف من ندارد.

نکته جالب در خصوص تو این است که هنوز هم با هواداران پرسپولیس در ارتباط هستی. در این مورد صحبت کن .

علاقه من به هواداران و آن‌ها به من مشخص و کاملا دوطرفه است. من خیلی وقت‌ها با هواداران در صفحه شخصی ام در اینستاگرام صحبت می‌کنم.

آنها بیشتر اوقات عکس و فیلم از دوران حضورم در این تیم برایم ارسال می‌کنند که خاطرات خوبی زنده می‌شود و حس خوبی از دریافت آن عکس‌ها دارم. واقعا لذت بخش است که پس از چند سال این هواداران هنوز به یادم هستند. آنها در دنیا بی‌نظیرند و خیلی دوستشان دارم.

بازی‌های این فصل پرسپولیس را دنبال کردی؟

بله من همیشه اخبار و دیدارهای پرسپولیس را دنبال می‌کنم چون علاقه زیادی به این تیم و هوادارانش دارم. پرسپولیس بخش مهمی‌ از زندگی من است و این تیم همیشه در قلب من باقی خواهد ماند. شاید باورتان نشود ولی من یک اپلیکیشن دارم که برنامه بازی‌ها و نتایج بازی‌های مختلف را در آن دنبال می‌کنم. پرسپولیس را در این اپلیکیشن به عنوان تیم موردعلاقه خودم انتخاب کردم تا موقع بازی‌های این تیم به من اطلاع رسانی شود و از نتایج باخبر شوم.

به نظرم پرسپولیس خریدهای فوق العاده ای انجام داد و می‌بینید که با قاطعیت صدرنشین است و نتایج بسیار خوبی گرفته است. برای تیم محبوبم آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم در ادامه فصل هم موفق باشند.

بهترین بازیکن این فصل پرسپولیس چه کسی بود؟

همه بازیکنان خوب بودند ولی لوکادیا فوق العاده بود. او نشان داد چه فوتبالیست باکیفیتی است و گل‌هایی بسیار مهم و زیبایی برای پرسپولیس به ثمر رسانده است. به نظرم لوکادیا خیلی در ادامه فصل به پرسپولیس کمک خواهد کرد و گل‌های زیادی را به ثمر خواهد رساند.

به نظرت پرسپولیس می‌تواند در این فصل قهرمان شود؟

قطعا قهرمان می‌شود. پرسپولیس بهترین تیم ایران است و مدعی اصلی قهرمانی به حساب می‌آید. پرسپولیس چیزی برای قهرمانی کم ندارد و در پایان فصل جام قهرمانی را از استقلال پس خواهد گرفت.

خیلی‌ها معتقدند که پرسپولیس و استقلال مدعیان جدی قهرمانی هستند و دربی در سرنوشت قهرمانی تاثیرگذار است. نظرت در این رابطه چیست؟

بله دربی خیلی مهم است و قطعا ۳ امتیاز آن بازی برای قهرمانی خیلی تاثیرگذار خواهد بود. با این حال من فکر نمی‌کنم استقلال رقیب جدی برای پرسپولیس در راه قهرمانی باشد و تیم محبوب من به راحتی آب خوردن و پرگل دربی را خواهد برد. پیشبینی من از دربی برد ۳ بر صفر پرسپولیس است.

خاطره ای از بازی در دربی بزرگ تهران داری؟

بهترین خاطره من برد دربی است. خب اینکه استادیوم پر از تماشاگر بود و جای خالی وجود نداشت، بسیار هیجان انگیز بود. دیدن کلی تماشاگر در ورزشگاه همیشه برای من انگیزه فوق العاده ای به حساب می‌آمد. خوشحالم در دربی که بازی کردم، پرسپولیس برنده بازی شد و هواداران خیلی خوشحال بودند. یادم می‌آید تا مدت‌ها در مورد دربی و برد در آن بازی حرف می‌زدند که برای من جذابیت داشت و خاطره بسیار خوبی بود.دربی مهم ترین بازی در فوتبال ایران است و من امیدوارم در این فصل پرسپولیس بتواند رفت و برگشت استقلال را شکست دهد.

از همبازیان سابقت در پرسپولیس با کسی در ارتباط هستی؟

بله احمد نوراللهی دوست عزیز من است. با او بعضی اوقات حرف می‌زنم و در امارات هم او را دیدم. احمد یکی از بهترین بازیکنان ایران است و خیلی خوشحالم در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی کرده است و الان هم یکی از بازیکنان مهم تیم ملی ایران به حساب می‌آید. به غیر از احمد با طارمی‌هم ارتباط دارم و می‌دانم چه درخشش فوق العاده ای در پورتو دارد.

فکر می‌کردی طارمی‌روزی تبدیل به همچین فوتبالیست بزرگی شود؟

من کنار مهدی بازی کردم و او دوست خوب من است. همان موقع متوجه شدم مهدی چه استعدادی دارد و مطمئن بودم می‌تواند کارهای بزرگی انجام دهد. برایش خیلی خوشحالم که توانسته در فوتبال اروپا جایگاه خوبی پیدا کند و امیدوارم همین روند را ادامه بدهد. واقعیت این است من اصلا از درخشش مهدی در پورتو و تیم ملی ایران سورپرایز نشدم چون می‌دانستم روزی او فوتبالیست بزرگی خواهد شد.

نظرت در خصوص حضور ایران در جام جهانی چیست. فکر می‌کنی ایران یکی از سورپرایزهای جام باشد؟

بله ایران توانایی این را دارد تا خیلی‌ها را در جام جهانی سورپرایز کند. فوتبالیست‌های باکیفیتی در تیم ملی ایران حضور دارند و آن‌ها تیم خوبی را تشکیل دادند. تیم ملی ایران در گروه راحتی قرار ندارد ولی می‌تواند اتفاقات مهمی‌را رقم بزند و نتایج خوبی بگیرد. من بعد از برزیل طرفدار تیم ملی ایران هستم و دوست دارم در جام جهانی ایران نتایج بسیار خوبی بگیرد.

به نظرت ستاره‌های ایران در جام جهانی چه کسانی خواهند بود؟

مهدی طارمی‌، احمد نوراللهی، علیرضا بیرانوند و سردار آزمون مهره‌های تاثیرگذار تیم ملی ایران هستند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)