مربی پیشین تیم ملی فوتبال معتقد است که پرسپولیس چون در لیگ باید کارش را دنبال کند باید از یک مهاجم کامل کننده برخوردار شود.

حسین فرکی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از بازی روز گذشته تیم پرسپولیس برابر النصر اظهار کرد: بازی می‌توانست بهتر از این‌ها باشد اما حواشی‌ای که در این بازی به خاطر بحث رونالدو بود و عدم حضور هواداران، در باخت تیم پرسپولیس بی‌تاثیر نبود.

وی گفت: در نیمه اول تا زمانی که هر دو تیم برابر بودند دو موقعیت برای النصر و یک موقعیت برای پرسپولیس ایجاد شد که متاسفانه نبود تماشاگر به پرسپولیس آسیب زد.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال در پاسخ به این پرسش که نامناسب بودن زمین چمن آزادی چقدر در کاهش عملکرد بازیکنان پرسپولیس تاثیرگذار بود؟ افزود: کیفیت زمین چمن برای هر دو تیم بود، البته بدشانسی‌ای که پرسپولیس در این دیدار داشت مصدومیت ترابی و اخراج سرلک بود که در ادامه بازی به این تیم آسیب زد. هر چند معتقدم نبض بازی در اختیار النصر بود و بهتر از پرسپولیس بازی می‌کرد در حالی که انتظار داشتیم این تیم چیزی از النصر کمتر نداشته باشد.

فرکی تصریح کرد: درست است که با ۱۰ بازیکن شرایط خوبی برای پرسپولیس رقم نخورد اما باید قبول کنیم که النصر فوتبال حرفه‌ای را دنبال می‌کند و هزینه‌هایی که صرف این تیم می‌شود قابل مقایسه با فوتبال آماتور ما نیست و هنوز در فوتبال داخلی مشکل داریم.

این پیشکسوت فوتبال با بیان این که بحث هوادار در موفقیت پرسپولیس نقش مهمی دارد، افزود: اگر پرسپولیس از شرایط میزبانی به خوبی استفاده می‌کرد و از وجود تماشاگر بهره‌مند بود وضعیت بهتری در این بازی داشت. به هر صورت در خارج از خانه بازی سختی خواهد داشت و باید در ادامه شرایط خود را بهتر کند.

وی اضافه کرد: آسیب دیدگی بازیکنان پرسپولیس در این دیدار بیش از هر چیزی صرف نظر از وضعیت نامناسب زمین چمن آزادی به چشم می‌خورد که خود نگران کننده است. این تیم چون در لیگ نیز باید کارش را دنبال کند باید از یک مهاجم کامل کننده برخوردار شود که نقش مهمی را در پرسپولیس ایفا خواهد کرد. امیدوارم پرسپولیس از این شرایط خارج شود تا در ادامه مسیر در کنار سایر تیم‌های شرکت کننده در جام باشگاه‌ها از اعتبار فوتبال ایران در آسیا دفاع کنند.

فرکی در پاسخ به این پرسش که ضعف اصلی پرسپولیس را بیشتر در چه پست‌هایی دیدید؟ افزود: ضعف اصلی پرسپولیس در خط حمله است. اگر در این دیدار اولین گل را به ثمر می‌رساند شانس زیادی برای پیروزی داشت در حالی که چنین اتفاقی تا پایان بازی رخ نداد. باید به این فکر بیفتد که در بازی‌هایش در لیگ قهرمانان آسیا حداقل یک گل بزند.

وی همچنین دیگر ضعف تیم پرسپولیس را نداشتن مهاجم خوب خارجی عنوان کرد و گفت: وقتی مهاجم خوب داخلی نداریم باید از وجود بازیکن خارجی بهره‌مند شویم و در این زمینه نباید زمان را از دست بدهیم چون این مساله تا امروز به پرسپولیس آسیب زده و شرایط خوبی را برای این تیم رقم نزده است. چهار هفته از رقابت‌های لیگ برتر سپری شده و الان در جام باشگاه‌های آسیا بازی می‌کند اما همچنان پرسپولیس نگران خط حمله یا مهاجم خوب است.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال با بیان این که از زمین لغزنده و ناهموار آزادی متعجب شده، افزود: من زمین چمن آزادی را خیلی وقت بود که ندیده بودم و در بازی روز گذشته پرسپولیس و النصر دیدم که چه شرایط بدی پیدا کرده است. این مساله برای فوتبال ما بد است در حالی که تیم‌های عربی بهترین و استانداردترین زمین‌های چمن را دارند.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که چقدر از فوتبال حرفه‌ای دور هستیم؟ تصریح کرد: صد درصد از فوتبال حرفه‌ای دور هستیم اما با این وجود با تمام مشکلات موجود نباید خود را دست کم بگیریم. باید نگاه کلی به فوتبال داشت و فضاها را اصلاح و درست کنیم. استعدادهای خوبی در فوتبال داریم که متاسفانه این استعدادها در زمین چمن مصنوعی که شبیه موکت است پرورش پیدا می‌کنند تا به استادیوم آزادی می‌رسند. ما از نظر بازیکن مشکل خاصی نداریم و بازیکنانی همچون طارمی و سردار آزمون جزو همین بازیکنانی هستند که در لیگ اروپا بازی می‌کنند. کشورهای حوزه خلیخ فارس یک سوم استعداد ما را ندارند اما چون از نظر امکانات و سخت افزاری شرایط خوبی دارند و هزینه‌های سنگینی برای جذب بازیکنان خارجی می‌کنند حرکت آنها رو به جلوست، در حالی که ما استعداد داریم اما بهای لازم را به آنها نمی‌دهیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)