بازیکن اسبق پرسپولیس گفت: حضور نسبتاً موفق استقلال در لیگ امسال باعث شده دوباره مسابقات گرم شده و هیجان به رقابت‌های لیگ برتر برگردد، چون که…

امیرحسین فشنگچی بازیکن اسبق پرسپولیس در گفتگو با خبرورزشی، در آستانه دیدار دربی نود و هشتم درباره شرایط این روزهای پرسپولیس و نقاط قوت تیم استقلال اظهاراتی را مطرح کرد:

دربی ۹۸ را چطور پیش بینی می کنید؟

برد در این مسابقه برای پرسپولیس خیلی حساس است و فکر می‌کنم اگر می‌خواهد قهرمان شود باید از این بازی سربلند و پیروز بیرون بیاید. چون مساوی به هیچ دردش نمی خورد و دوباره همان ۶ امتیاز اختلاف بین پرسپولیس و استقلال باقی می ماند.

فکر می‌کنید این موضوع تا چه اندازه برای کادرفنی جدی باشد؟

قطعاً آنها با نمایش یک فوتبال هجومی دربی را آغاز می کنند. کادر فنی پرسپولیس حتماً نقاط ضعف و قوت استقلال را در نظر گرفته و برخلاف استقلال که حس می کنم محتاط بازی کند، پرسپولیس در حضور تماشاچیانش و در بازی که میزبان است قطعاً برای برد به میدان خواهد رفت.

قبول دارید در این چند بازی گذشته پرسپولیس گلهای بدی خورده؟

ما نمی توانیم اشتباهات فردی یک بازیکن را به حساب همه تیم بگذاریم.

منظورتان حامد لک است؟

بله. نمی‌توانید این گونه به یک تیم نگاه کنید. ضمن اینکه همین حامد لک هم گذشته فوق العاده خوب و درخشانی در پرسپولیس داشته و به محض اینکه به پرسپولیس آمد در بازی‌های آسیایی آنقدر درخشید که به او لقب هشت پا داده بودند. فورواردها هم جلوی دروازه هفت متری خالی توپ را بیرون می زنند ولی کسی به آنها حرفی نمی زند، اما یک اشتباه دروازه‌بان به چشم می آید. به هر حال او هم بازیکن است و تحت استرس و فشار روحی و روانی گاهی نمی‌تواند تمرکز صددرصد داشته باشد.

فکر می‌کنید لک در دربی بازی کند؟

امیدوارم اینگونه باشد. او باید برگردد و شرایط خوبش را به رخ بکشد. حامد پسر منطقی و یک بچه کاملاً روحی روانی و احساسی است. او هنوز همان حامد لک است و شک ندارم در دربی می‌تواند بهترین بازی خودش را نشان دهد.

نقطه قوت استقلال را کجا می‌دانید؟

نمی‌توانم بگویم نقطه قوت! چون استقلال در این فصل “به صرفه” فوتبال بازی می کند. یعنی می آید تا گل نخورد و یک گل بزند و بازی تمام شود. اکثر بازی هایشان با نتایج یک بر صفر بوده. نقطه قوت استقلال این است که روی تک موقعیت های شان بهترین استفاده را می کنند. در حالی که شاید پرسپولیس در هر بازی دو یا سه برابر استقلال موقعیت خلق کند ولی استفاده درستی از آنها نمی‌شود.

درباره پرسپولیس چه صحبتی دارید؟

فکر می‌کنم بازی پرسپولیس با صنعت نفت با اینکه با باخت این تیم همراه شد اما با حضور مهاجم جدید ازبکستانی ثابت شد قوای تازه‌ای در خط حمله این تیم به وجود آمده است. یک فوروارد سرعتی که می تواند به خوبی استارت بزند و خودش را از مدافعان جدا کند. فکر می کنم او در دربی برای پرسپولیس گل می زند.

وحید امیری و مهدی ترابی تا چه اندازه در دربی می توانند سرنوشت ساز باشند؟

در چند سال اخیر وحید امیری و مهدی ترابی ۷۰ درصد بار بردهای پرسپولیس را به دوش می کشند چه مستقیم و چه غیرمستقیم. ولی من می‌خواهم بگویم این روزها احسان پهلوان هم که مدتی در افت بود حالا به اوج خودش برگشته و او هم در دربی می تواند تعیین کننده باشد.

رامین رضاییان چطور؟

رامین رفته‌رفته همان بازیکن مطلوب و مورد نظر کادر فنی می شود. نمی توان به هیچ عنوان چنین بازیکنی را نادیده گرفت. او تجربه جام جهانی را دارد. یک فوتبالیست دربی باز و باتجربه که به درد این بازیها می خورد و می تواند با یک ارسال، ورق بازی را برگرداند.

پیش بینی تان از این دربی چیست؟

امیدوارم پرسپولیس برنده شود. ولی نکته جالب در این فصل این است که استقلال توانسته نتایج نسبتا خوبی بگیرد و لیگ را گرم کند. ما هر سال در این زمان و حدوداً ۴ یا ۵ هفته مانده به پایان لیگ دیگر می‌دانستیم پرسپولیس قهرمان شده و لیگ برایمان هیجانی نداشت اما استقلال آمده و امسال به لیگ هیجان داده است. امیدوارم پرسپولیس از همین بازی استارت قهرمانی ششم را بزند تا این رکورد را هم به نام خودش ثبت کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)