پرسپولیس نیوز: شیوع ویروس کرونا، کار را به جایی رسانده که شاید پایان لیگ برتر ایران در فصل نوزدهم اعلام شود.

اواخر لیگ نوزدهم درگیر حواشی غیر قابل پیش‌بینی شد. ویروس کرونا که با سرعت در جهان شیوع پیدا کرده، باعث شده لیگ برتر ایران که روزهای حساسی را پشت سر می‌گذاشت، تعطیل شود. البته کسی دقیقا نمی‌داند این تعطیلی موقتی خواهد بود یا به خاطر مشکلات موجود، از ادامه برگزاری مسابقات جلوگیری می‌شود.

پیش از این، مسئولان کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرده بودند، لیگ برتر ایران که ٢١ هفته را پشت سر گذاشته، تا ١۴ فروردین سال ٩٩ تعطیل خواهد بود و از آن تاریخ دوباره بازی‌ها از سر گرفته می‌شود اما بیماری کرونا کار را به جایی رساند که زمزمه‌های تعطیلی کلی لیگ به گوش برسد. برخی بر این باورند که شاید ویروس کرونا تا اواخر اردیبهشت‌ ماه جامعه را درگیر خود نگه دارد. حال اگر قرار باشد لیگ برتر فوتبال ایران بعد از برگزاری ٢١ هفته به پایان برسد، نتیجه ٩ هفته پایانی چطور خواهد شد؟

برای اعلام پایان لیگ بعد از ۲۱ هفته، چند راهکار وجود دارد. اگر ۹ هفته آخر به صورت فشرده برگزار نشود یکی از راهها اعلام تیم صدرنشین به عنوان قهرمان است؛ چنان که اکنون در لیگ برتر انگلیس مطرح شده است و بیشتر تیم‌های انگلیسی هم با آن موافق هستند. راه دیگر، تعطیل کردن لیگ و حذف تمام امتیازهاست به صورتی که لیگ نوزدهم عملا نادیده گرفته شود که این مورد قطعا با اعتراض هواداران پرسپولیس روبرو خواهد شد. راه دیگر این است که نتایج ٩ هفته پایانی نیم فصل نخست، در نیم فصل دوم هم برای تیم‌ها اعمال شود. یعنی اگر تیمی در نیم فصل نخست برابر رقیبش با نتیجه ٢ بر یک به پیروزی رسیده، همین نتیجه در دیدار این دو تیم در نیم فصل دوم اعمال شود.

اگر قرار باشد این تصمیم اجرایی شود، باید دید با توجه به نتایج نیم فصل نخست، ترتیب تیم‌های بالای جدول در پایان چطور خواهد بود. بر این اساس، با توجه به نتایج تیم‌ها در ۹ هفته پایانی نیم‌فصل نخست و دیدار رفت استقلال و فولاد (بازی برگشت دو تیم قبل از شیوع کرونا به تعویق افتاده بود) نیمه بالای جدول لیگ برتر نوزدهم در پایان این چنین خواهد بود:

پرسپولیس ۶٩ امتیاز

استقلال ۶٠ امتیاز

سپاهان ۵١ امتیاز

صنعت نفت آبادان ۵١

تراکتور ۵٠ امتیاز

فولاد ۴٩ امتیاز

شهرخودرو ۴٨ امتیاز

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)