در حالی که هواداران از مدیران پرسپولیس انتظار حضوری قدرتمند در بازار نقل و انتقالات را داشتند، اما ظاهراً از عملکرد مسئولان باشگاه رضایت ندارند.

به نقل از خبرگزاری میزان، بعد از پوکر قهرمانی پرسپولیس هواداران سرخ‌پوش که از این رکورد بی‌نظیر حسابی سرمست بودند، انتظار فصلی درخشان دیگر را می‌کشیدند تا بازهم تیم محبوبشان را در قامت یک مدعی ببینند به‌خصوص با حضور یحیی گل‌محمدی در رأس این تیم بسیار به آینده خوشبین بودند.

اما طولی نکشید که با جدایی مهره‌های سرشناس و تاثیرگذارِ پرسپولیس، این روزهای خوب جای خود را به نگرانی‌ها و کابوس‌های بی‌پایان داد.

ابتدا مهدی ترابی یکی از ستاره‌های محبوب سرخ‌پوشان بود که ساز جدایی کوک کرد و با اتکا به بندهایی که در قراردادش وجود داشت به راحتی قراردادش را فسخ کرد و راهی لیگ ستارگان قطر شد‌؛ پس از آن نوبت علی علیپور آقای گل فصول اخیر پرسپولیس و مهاجم محبوب سرخ‌پوشان شد تا خبر جدایی‌اش نگرانی مضاعفی را به هواداران تحمیل کند.

علیرضا بیرانوند هم به عنوان ستون اصلی قفس توری پرسپولیس در اواخر فصل بر اساس قراردادی که با آنتورپ بلژیک بسته بود راهی این کشور شد تا سود خوبی نصیب باشگاه کند، هرچند که گل‌محمدی هیچگاه از این انتقال اظهار خرسندی نکرد.

*ناراحتی هواداران از وعده‌های توخالی دندانپزشکِ وزیر

انتقادات اصلی هواداران به رسول پناه که از او در محافل هواداری به کنایه به عنوان «دندانپزشکِ وزیر» یاد می‌کنند به عملکرد سرپرست مدیرعاملی باشگاه‌ در کارزار نقل و انتقالاتی است‌؛ هواداران معتقدند مدیریت باشگاه نه تنها نتوانسته جلوی جدایی ستاره‌های این تیم را بگیرد بلکه حتی در جذب گزینه‌های جایگزین نیز عملکرد قابل قبولی ارائه نکرده است.

تمام این اتفاقات در حالی رخ داده است که رسول پناه وعده حفظ ترابی و علیپور را داده بود، اما آنقدر در مذاکره با مهاجم محبوب سرخ‌ها تعلل کرد که مرغ از قفس پرید.

از سوی دیگر درحالی بازیکنان جدید با ارقامی جذب پرسپولیس شدند که پیشنهاد علیپور در مقایسه با این نفرات مبلغ چندان بالایی نبود، اما رسول‌ پناه آنقدر در پذیرش این پیشنهاد و مذاکره با علیپور تعلل کرد تا این مهاجم گلزن قید ماندن در پرسپولیس را بزند و به پیشنهادات دیگرش فکر کند.

موضوع بعدی که شاید به زوی دامن‌گیر پرسپولیس شود بحث تسویه با برانکو ایوانکوویچ، سرمربی محبوب هواداران پرسپولیس است.

برانکو که از محبوبیت بی حسابی نزد هواداران برخوردار است بعد از جدایی‌اش با طرح شکایت در فیفا درخواست پرداخت مطالباتش را کرد و این مهلت در حالی تا چند روز آینده به پایان می‌رسد که اگر رسول پناه نتواند این مبلغ را در وجه سرمربی سابق پرسپولیس واریز کند، باشگاه با چالشی بزرگ مواجه خواهد شد که حتی ممکن است منجر به بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه در مقطع حساس کنونی شود.

از سوی دیگر مدیریت باشگاه سایر پرونده‌های مطروحه در فیفا مانند بودیمیر و کالدرون را نادیده گرفته‌ است، به طوری که هر لحظه امکان چالشی جدید برای این باشگاه وجود دارد.

*ناتوانی در حمایت مالی از بازیکنان و تهدید به اعتصاب

از طرفی با وجود اینکه فصل فوتبالی عملاً به اتمام رسیده است، اما بازیکنان پرسپولیس هنوز موفق به دریافت ٢۵ درصد باقیمانده از مطالباتشان نشده‌اند به طوری که حتی طی این روزها چندین بار تهدید به استعفا کردند، اما گل‌محمدی و پیروانی با استفاده از رابطه خوبی که با بازیکنان دارند، مانع از این کار شدند.

از طرفی حامی مالی باشگاه با وجود نمایش‌های صوری هنوز نتوانسته آنطور که باید و شاید با تزریق منابع مالی، هواداران را راضی کند، بطوری که برخی منتقدان از این بخش به عنوان پاشنه آشیل مدیریت و باشگاه پرسپولیس یاد می‌کنند.

در هر حال انتظار هوادارانِ تیمی که در چهار فصل اخیر بر صدر فوتبال ایران تکیه زده‌ است و جام‌های قهرمانی را یکی پس از دیگری از چنگ رقبا ربوده‌ است از مدیریت باشگاه بسیار فراتر از آنچیزی است که رسول پناه به نمایش گذاشته است و شاید عملکرد اخیر وی در عدم توانایی در حفظ ستاره‌ها و ناتوانی در جذب بازیکنان جایگزین باعت افزایش انتقادات به «دندانپزشک وزیر» شده است.