مرجع خبری پرسپولیس : سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان به شاگردان جوانش در آستانه جدال با تیم ملی اسپانیا هشدار داد.

 

به نقل از روزنامه دی‌ولت، یواخیم لو گفت: بازیکنان من باید بدانند و درک کنند برخلاف جدال با آرژانتین که تنها یک فوق‌ستاره مثل لیونل مسی داشت، اسپانیا حریفی است که چندین لیونل مسی دارد و باید برای این منظور آمادگی کافی داشته باشند و تدابیر لازمه را در زمین اجرا کنند.
این مربی ۵۰ ساله و خوش‌فکر که تیمش در بازی نیمه‌نهایی با قهرمان اروپا دیدار خواهد کرد، افزود: در نقطه مقابل با آرژانتین، تیمی با اصول و منطق همچون اسپانیا حریف ما است. رقیبی که تحت تاثیر بازی احساسی نیست و با برنامه‌ای مدون و دقیق، به مبارزه با حریفانش می‌رود.
وی افزود: این تیم با مجموعه‌ای از بازیکنان برجسته دو تیم بزرگ این کشور یعنی رئال‌مادرید و بارسلونا،‌ مجموعه‌ای است کامل و پیچیده که تنها یک سوپراستار همچون لیونل مسی ندارد، بلکه شامل مسی‌های بیشماری است.
این مربی تاکید کرد: حریف اروپایی ما در دفاع بسیار با ثبات عمل می‌کند و مقابل این حریف اجازه نداریم در وقت حمله دچار اشتباه شویم و موقعیت‌ها را بیهوده هدر دهیم. در این تیم ژاوی و اینیستا موتور محرکه هستند که با حرکات دیگر ستارگان تیم از جمله داوید ویا، کارشان تکمیل می‌شود.
او ادامه داد: مقابل دو ستاره خط میانی آنها ماموریت‌هایی به شواین اشتایگر و خدیرا می‌دهیم و انتظار داریم در این نبرد، هافبک‌های ما برنده میدان شوند.
این بازیکن تصریح کرد: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. فکر می‌کنم با بازی مقابل اسپانیا،‌ دوستداران فوتبال جهان بازهم شاهد فینالی زودهنگام باشند، البته در رقابت‌های یورو ۲۰۰۸ آنها تیم بهتری نسبت به ما بودند و یک بر صفر در بازی نهایی آلمان را شکست دادند. شاید برخی به این جدال از دید انتقام نگاه کنند؛ ولی من دوست ندارم جنبه احساس به بازی دهم و بازیکنانم را تحت تاثیر بازی احساسی روانه این میدان کنم. بلکه تلاش خواهم کرد همچنان به مانند دیدارهای قبلی، ‌براساس برنامه مشخص روانه میدان شوند.
وی در مورد دو مهاجم شاخص دو تیم یعنی میروسلاو کلوزه و داوید ویا اظهار داشت: شکل کار این دو مهاجم نخبه با هم تفاوت می‌کند و نباید با هم قیاس کرد. ویا مهاجم گلزنی است که از کناره‌ها خوب حرکت می‌کند و پا به توپ می شود و در صدد گلزنی بر می‌آید. ولی کلوزه گلزنی است که بیشتر در عمق و مرکز خط دفاع استقرار دارد و بخوبی از فرصت‌های که برایش ساخته می شود استفاده می‌کند و در بازی هوایی نیز با تسلط است.
مصاف این دو تیم صاحب سبک برای عبور به بازی نهایی جام‌جهانی فرداشب مقارن ساعت ۲۳ در ورزشگاه موزس ماباهیدا دوربان انجام خواهد گرفت.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)