پرسپولیس نیوز: تیم فوتبال پرسپولیس دومین شکست متوالی خود در لیگ برتر را مقابل سایپا متحمل شد تا برای دومین بار جشن قهرمانی‌اش به تعویق بیفتد.

تیم‌های پرسپولیس و سایپا از ساعت ۱۸:۴۵ امروز (پنجشنبه) در چارچوب هفته بیست‌وششم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با نتیجه ۲ بر یک به نفع شاگردان علی دایی به اتمام رسید.

آرمان رمضانی در دقیقه ۲۲ و امید خالدی در دقیقه ۲۵ گل‌های سایپا را به ثمر رساندند. علی علیپور هم در دقیقه ۷۴ از روی نقطه پنالتی برای پرسپولیس گلزنی کرد. این در حالی است که گل اول تیم سایپا با تماشای تصاویر تلویزیونی در شرایط آفساید به ثمر رسید.

پرسپولیس با یک امتیاز این دیدار می‌توانست قهرمانی خود را در لیگ شانزدهم مسجل کند و چهار هفته مانده به پایان لیگ برتر جشن قهرمانی بگیرد، اما با این شکست جشن قهرمانی‌اش باز هم به تعویق افتاد. در صورتی که ذوب آهن فردا مقابل تراکتورسازی برنده شود پرسپولیس قهرمان لیگ هفدهم می شود.

ترکیب پرسپولیس: بوژیدار رادوشوویچ، شجاع خلیل‌زاده، حسین ماهینی، محسن ربیع‌خواه، صادق محرمی، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان، احمد نورالهی (شایان مصلح – ۸۵)، سیامک نعمتی، گادوین منشا (محمد انصاری – ۶۵) و علی علیپور.

ترکیب سایپا: حامد فلاح‌زاده، رضا علیاری، محمد دانشگر، آرش رضاوند، مهدی ترابی (ایوب کلانتری – ۶۵)، علی قلی‌زاده (رضا جعفری – ۸۶)، مهرداد کفشگری (روزبه شاه‌علیدوست – ۶۳)، رضا اسدی، امید خالدی، آرمان رمضانی و ساموئل سارفو.

اشکان خورشیدی کار قضاوت این دیدار را برعهده داشت. او به سیامک نعمتی و حسین ماهینی از پرسپولیس و رضا علیاری و رضا علیاری از سایپا کارت زرد نشان داد.

نیمه اول

دقیقه ۴: ضربه منشا از زاویه بسته بعد از برخورد به مدافع سایپا برگشت.

دقیقه ۶: سیامک نعمتی به‌خاطر تکل روی پای مهدی ترابی با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه ۸: ارسال صادق محرمی از سمت راست در شلوغی محوطه جریمه به هیچ‌کدام از بازیکنان پرسپولیس نرسید تا توپ در دهانه دروازه سایپا از منطقه خطر دور شود.

دقیقه ۱۱: ضربه پای چپ و از راه دور علی قلی‌زاده از کنار دروازه پرسپولیس به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

دقیقه ۱۵: پاس در عمق مهدی ترابی زودتر از مهاجم سایپا، در آغوش دروازه‌بان پرسپولیس قرار گرفت.

دقیقه ۲۲: چند پاس خوب از بازیکنان سایپا در نهایت با پاس در عرض علی قلی‌زاده برای آرمان رمضانی تکمیل شد تا او هم با ضربه بغل پای خود گل اول تیمش را وارد دروازه سایپا بکند.

دقیقه ۲۵: حرکت انفرادی خوب علی قلی‌زاده زمینه‌ساز گل دوم سایپا شد. قلی‌زاده یک تنه توپ را از بیرون محوطه جریمه برداشت و بعد از جا گذاشتن دو بازیکن پرسپولیس با یک پاس رو به بیرون دروازه خالی را در مقابل امید خالدی قرار داد تا او هم با ضربه سر خود گل دوم سایپا را به ثمر برساند.

دقیقه ۳۰: علی علیپور با یک ضربه سر محکم توپ را به تیر دروازه سایپا کوبید و توپ برگشتی هم در اختیار فلاح‌زاده قرار گرفت.

دقیقه ۳۲: بازیکنان پرسپولیس با چند پاس کوتاه و روی زمین توپ را برای محسن مسلمان کاشتند، اما ضربه پای چپ این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۳: ارسال کوتاه خالدی از سمت راست در شرایطی مناسب از مقابل پای علی قلی‌زاده عبور کرد.

دقیقه ۴۴: علی قلی‌زاده روی یک ضدحمله صاحب توپ شد، اما ضربه پای چپ او از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیاد از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

نیمه دوم

دقیقه ۴۹: ضربه آرام و زمینی علی علیپور از پشت محوطه جریمه را دروازه‌بان سایپا درازکش روی زمین مهار کرد.

دقیقه ۵۰: علی علیپور این‌بار از فاصله حدوداً ۲۵ متری به سمت دروازه سایپا شلیک کرد، اما فلاح‌زاده توپ را به کرنر فرستاد. ضربه کرنر هم در تیر دوم روی سر شجاع خلیل‌زاده فرود آمد، اما ضربه سر شیرجه‌ای او با فاصله خیلی کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۳: ضربه نمایشی منشا به شکل تماشایی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۴: ضربه فنی و از راه دور مهدی ترابی راهی به دروازه پرسپولیس پیدا نکرد.

دقیقه ۵۸: اشکان خورشیدی به رضا علیاری از سایپا کارت زرد نشان داد.

دقیقه ۶۰: ضربه آزاد محسن مسلمان از بالای دروازه سایپا راهی اوت شد.

دقیقه ۶۳: روزبه شاه‌علیدوست جایگزین مهرداد کفشگری در ترکیب سایپا شد.

دقیقه ۶۵: گادوین منشا در پرسپولیس جای خود را به محمد انصاری داد و ایوب کلانتری هم به‌جای مهدی ترابی مصدوم به زمین آمد.

دقیقه ۷۰: فشار حملات پرسپولیس نتیجه‌ای جز به دست آمدن یک کرنر برای این تیم نداشت. کرنر ارسالی مسلمان را احمد نوراللهی قصد داشت به کنج دروازه بفرستند، اما فلاح‌زاده توپ را دفع کرد. در ادامه، خود نوراللهی با یک ضربه فنی در شرایطی نامتعادل توپ را از کنار دروازه سایپا به بیرون زد.

دقیقه ۷۳: رضا اسدی از داور کارت زرد گرفت.

دقیقه ۷۴: ساموئل سارفو روی سیامک نعمتی مرتکب خطای پنالتی شد. علی علیپور پشت توپ قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت فلاح‌زاده گل اول پرسپولیس را به ثمر رساند تا اختلاف به حداقل برسد.

دقیقه ۸۳: ضربه آزادی که احمد نوراللهی از فاصله ۲۰ متری زد، به تیر افقی دروازه سایپا برخورد کرد.

دقیقه ۸۴: احمد نوراللهی جای خود را در ترکیب پرسپولیس به شایان مصلح داد.

دقیقه ۸۶: علی قلی‌زاده از زمین بیرون آمد و رضا جعفری جایگزین او در ترکیب سایپا شد.

دقیقه ۲+۹۰: ضربه محکم علی علیپور را دروازه‌بان سایپا دفع کرد.

دقیقه ۴+۹۰: ایوب کلانتری با کارت زرد داور جریمه شد.