فجر سپاسی و هوادار با پیروزی مقابل رقبای پایین جدولی خود، راه‌شان را برای صعود به لیگ برتر هموار کردند و بادران باز هم از صعود به لیگ برتر بازماند.

پس از قطعی برق ورزشگاه غدیر تهران و تأخیر در آغاز مجدد دیدار تیم‌های حاضر در کورس صعود به لیگ برتر، پرونده فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ لیگ دسته اول فوتبال با رقم خوردن نتایج زیر بسته شد:

ملوان بندر انزلی صفر – بادران یک
گل: حمید کاظمی (۹۰)
بادران در دقیقه ۲۴، یک پنالتی را توسط سید محسن حسینی از دست داد

هوادار یک – شهرداری آستارا صفر
گل: حسین صادقی (۵۹)
امین حقده در دقیقه ۱۴، پنالتی شهرداری آستارا را هدر داد

گل ریحان البرز صفر – فجر سپاسی شیراز ۳
گل‌ها: دانیال کردستانی (۹)، حمید نعمتی (۵۹ – پنالتی) و رضا آقابابایی (۴+۹۰)

با این نتایج، فجر سپاسی شیراز با ۶۰ امتیاز و تفاضل گل ۱۹+ در صدر جدول لیگ دسته اول فوتبال قرار گرفت و علاوه بر کسب قهرمانی مسابقات، به بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال صعود کرد. طلایی‌پوشان شیراز در فصل ۹۳-۱۳۹۲ به لیگ یک سقوط کرده بودند که این دوری پس از هفت سال به پایان رسید.

شاگردان رضا عنایتی در تیم هوادار هم با ۶۰ امتیاز و تفاضل گل ۱۶+ در جایگاه دوم جدول ایستادند و همانند فجر، فصل آینده را در لیگ برتر پشت سر می‌گذارند. بادرانِ ۶۰ امتیازی هم با تفاضل گل ۱۳+ و تنها به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به فجر و هوادار، برای پنجمین سال متوالی از صعود به لیگ برتر بازماند.

در پایان مسابقات این فصل تیم‌های گل ریحان البرز، نود ارومیه و چوکای تالش به لیگ دسته دوم سقوط کردند. تاکنون صعود شهرداری همدان و مس شهر بابک به لیگ یک قطعی شده و وضعیت دیدار پلی‌آف صعود به این رقابت‌ها مشخص نیست.

نتایج سایر دیدارهای هفته پایانی لیگ دسته اول فوتبال به این شرح است (دیدارهای خیبر خرم‌آباد – نود و آرمان گهر سیرجان – چوکا برگزار نشد):

قشقایی شیراز صفر – پارس جنوبی جم صفر
رایکای بابل ۲ – خوشه طلایی ساوه صفر
استقلال خوزستان صفر – مس کرمان یک
شاهین شهرداری بوشهر صفر – استقلال ملاثانی ۲

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)