پرسپولیس نیوز: مطابق انتظار مصاحبه محمدرضا اکبریان و اعتراف او به اینکه در بازی فصل گذشته برابر نفت آبادان به اشتباه گل استقلال را مردود اعلام کرده، واکنش تند آبی‌ها را به دنبال آورد.

مخصوصا در فضای کل‌کل‌های مجازی و در شرایطی که استقلال چند سال متوالی ناکام بوده، چنین اعترافی می‌تواند حکم بنزین روی آتش را داشته باشد. این عکس‌العمل‌ها از سوی مردم عادی و حتی برخی بازیکنان قابل فهم است، اما اینکه فرهاد مجیدی رسما داور بازی را متهم کند به اینکه ماموریت داشته تا به سود «یک تیم دیگر» عمل کند، باعث تعجب است.

مجیدی باید یاد بگیرد مرز بین ابراز ناراحتی و اتهام‌زنی را رعایت کند. اینکه داور مسابقه استقلال را گماشه کسانی بدانیم که مثلا قصد قهرمان کردن پرسپولیس را داشته‌اند، یک اتهام چندجانبه بسیار بزرگ است. اینجا هم شخص داور و سلامت اخلاقی او زیر سوال می‌رود، هم رقیب سنتی در مظان اتهام قرار می‌گیرد و هم برگزارکنندگان فوتبال ایران متهم می‌شوند به اینکه برای ذبح عدالت، تعمد و برنامه‌ریزی داشته‌اند. آیا مجیدی قادر است تنها گوشه‌ای از این اتهامات را ثابت کند؟ حتی پایین‌تر از این؛ آیا او حقیقتا در محکمه قلب و وجدانش به آنچه می‌گوید باور دارد؟

موضع‌گیری‌های شتاب‌زده، همیشه جزو خصایص اخلاقی و رفتاری مجیدی بوده است، اما حالا که او سرمربی شده و مواضعش بیش از گذشته رصد می‌شود، باید مطابق این جایگاه مهم رفتار کند. این درست نیست که او امروز علنا علیه احمد سعادتمند جبهه بگیرد و فردا به ملاقات او برود. طی همان چند هفته پایانی فصل گذشته هم که مجیدی سرمربی موقت استقلال شد، دیدیم که او مثلا در یک پست اینستاگرامی بی‌طرفی وزارت ورزش را زیر سوال برد و بعد از موج واکنش‌ها، مدعی شد منظورش وزارت خارجه بوده است! این قبیل شتاب‌زدگی‌ها نمی‌تواند از سوی سرمربی یک تیم پذیرفتنی باشد و بار حقوقی و شکایت به دنبال دارد و بیشتر شبیه مواضع فعالان اینستاگرامی است.

بدون شک اظهارات اخیر مجیدی هم در گروه همین واکنش‌های نامعقول دسته‌بندی می‌شود؛ وگرنه خود مجیدی اگر دقت کند می‌فهمد در دربی برگشت فصل گذشته یک پنالتی به سود استقلال اعلام شد که اگر به تور می‌نشست شاید معادلات کل فصل را تغییر می‌داد. این تازه در شرایطی است بازیهایی که داور سر تیم حریف استقلال را برید از جمله بازی با پارس جنوبی با دو پنالتی و یک گل سالم را نادیده بگیریم. نکته جالب این که در میان همین اعترافات رضا کرمانشاهی هم به گرفتن پنالتی اشتباه برای فولاد مقابل پرسپولیس اعتراف کرد که همان بازی تنها شکست تیم برانکو را رقم زد. بنابراین اگر اراده فوقانی برای موفقیت یک تیم خاص وجود داشت، ساده‌تر بود که داور آن پنالتی را نگیرد، نه اینکه نقد تهران به نسیه آبادان فروخته شود!