پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: پرسپولیس کارش را انجام داده و در هر سال، فقط گرفتن جام مهم است که به پرسپولیس می‌رسد.

مجتبی محرمی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص شرایط کنونی تیم فوتبال پرسپولیس، دلایل قهرمانی سرخپوشان و شایعاتی که اطراف این تیم به گوش می‌رسد، به صحبت پرداخت که می‌خوانید:

یحیی برای پرسپولیس پیشرفت به ارمغان آورد
محرمی اظهار داشت: در ابتدا باید قهرمانی جدید یا به اصطلاح هواداران پوکر قهرمانی را به همه طرفداران پرسپولیس تبریک بگویم. این تیم با شخصیت یک قهرمان واقعی در حال شکستن رکوردهاست. یحیی گل‌محمدی هم بسیار خوب وعالی کار کرده و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای برای پرسپولیس رقم زده است. پرسپولیس می‌تواند در سه بازی آینده رکورد مدنظر خود را به دست بیاورد، ولی این اتفاق به شرطی رخ می‌‎دهد که در سه بازی بعدی، گل‌محمدی چه تفکری در مورد تاکتیک تیم در ذهنش داشته باشد و چگونه ترکیب تیمش را بچیند.

بازیکن بی‌کیفیت نمی‌بینیم
هافبک پیشین سرخپوشان پایتخت ادامه داد: پرسپولیس در این فصل قدرت تیمی خود را نشان داد و همین امر باعث شد تیم به قهرمانی برسد. مثلا در بازی با نساجی یا سایر رقبای قبلی، نمایش خوبی از این تیم دیدیم که نشان از تمرینات مستمر و تفکر جذاب کادرفنی داشت. بازیکن بی‌کیفیت در تیم نمی‌بینیم و مشخص است هماهنگی و اتحاد خوبی بین کادرفنی و بازیکنان شکل گرفته است. حتی دروازه‌بان خارجی هم عملکرد خوبی دارد. این فاکتورها، پرسپولیس را به یک قهرمان واقعی تبدیل کرده است.

بازیکنان جای هواداران را خالی کنند
محرمی تصریح کرد: قهرمانی پرسپولیس مدیون دعای خیر هوادران این تیم بود. امیدوارم بازیکنان، جای خالی هوادران را با کسب برد مقابل ذوب‌آهن در جشن قهرمانی پر کنند. البته فراموش نکنیم که ذوب‌آهن هم واقعا تیم خوبی است و مربی خارجی دارد و می‌تواند در آینده به شرایط خوبی در لیگ برسد، چون جایگاه آن‌ها با توجه به بازیکنانی که دارد، انتهای جدول نیست.

این حرف‌ها چیست که می‌زنند؟
شماره هشت تاریخ‌ساز سرخپوشان در مورد شایعاتی که پیرامون قهرمانی پرسپولیس به وجود آمد و برخی گفتند حمایت از سوی افراد سیاسی باعث ثبت چهارمین قهرمانی پیاپی این تیم شد، این طور پاسخ داد: این حرف‌ها چیست که می‌زند؟ اگر پرسپولیس قهرمان شده، با زحمت و تلاش کادرفنی، بازیکنان و البته حمایت بی‌دریغ پیشکسوتان و هوادارانش بوده. من نمی‌خواهم جواب این حرف‌ها را بدهم و دوست ندارم بیشتر در مورد این شایعات حرف بزنم، چون آن وقت ممکن است مسائلی را مطرح کنم که برخی ناراحت شوند.

بله، همه به ما کمک کردند تا قهرمان شویم!
وی افزود: افرادی که چنین شایعاتی می‌سازند، دنبال چه هدفی هستند؟ اصلا این طور در نظر بگیرید که همه افراد سیاسی به پرسپولیس کمک کرده‌اند که قهرمان شویم؛ با این حال، پرسپولیس کارش را انجام داده و در هر سال، فقط گرفتن جام مهم است که به پرسپولیس می‌رسد. پرچم تیم ما بالاست. آن زمانی که بعضی‌ها به رقیب ما کمک می‌کردند تا قهرمان شود، این حمایت‌ها خوب بود، امروز بد است؟ اگر امروز می‌گویند به پرسپولیس کمک شده تا قهرمان لیگ شود، پس باید قبول کنیم هر سال به یک تیم کمک شده تا به این عنوان برسد و همه قهرمانی‌های رقم خورده در لیگ برتر را زیر سوال ببریم. نه، این طور نیست و این شایعات نباید در فوتبال وجود داشته باشد.

می‌خواهند خودشان را شیرین کنند
محرمی گفت: کسانی این حرف‌ها را می‌زند که سال‌ها ناکام بوده‌اند و حالا می‌خواهند با چنین صحبت‌هایی، خودشان را نزد هواداران تیم خود، شیرین کنند. کم کاری همین افراد باعث شده تا باقی تیم‌ها به قهرمانی نرسند. تقصیر پرسپولیس نیست که در این سال‌ها به قدرت رسیده بلکه باقی باشگاه‌ها خوب مدیریت نشده‌اند و مربیانی که به آن تیم‌ها رفته، عملکرد درخشانی نداشته است. از این رو، پرسپولیس قدرت خود را حفظ کرده و قهرمان می‌شود. باقی حرف‌ها توسط افرادی زده می‌شود که می‌خواهند ناکامی خود را توجیه کنند.

اقدام کادرفنی پرسپولیس زیبا بود
این پیشکسوت محبوب فوتبال ایران، با تمجید از رفتار صحیح کادرفنی سرخپوشان در دعوت از پیشکسوتان به محل تمرین تیم طی ماه‌های اخیر اضافه کرد: فکر می‌کنم حضور پیشکسوتان در بطن باشگاه و محل تمرین به دعوت کادرفنی، کار بسیار زیبایی است. قدیمی‌های پرسپولیس می‌توانند هر روز در تمرین حاضر شوند و از نزدیک شاهد فعالیت بازیکنان باشند. این اقدام، کار بسیار زیبایی است که باعث می‌شود بازیکن از حمایت پیشکسوتان سود ببرد و پیشکسوتان هم با این تیم و باشگاه احساس غریبی نکنند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)