مرجع خبری پرسپولیس : دبیر کمیته آموزش فدراسیون فوتبال گفت: جهت اعطای مدرک مربیگری درجه A برای علی دایی استثناء قائل شدیم تا مرتضی محصص با حضور در باشگاه پرسپولیس از او امتحان بگیرد.

 

غلامرضا جباری در این خصوص می گوید: AFC اعلام کرده که از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ تمام مربیان باید مدرک A آسیا را داشته باشند، ما هم برای اینکه در آینده به مشکل برنخوریم از سازمان لیگ خواستیم که این قوانین را اجرا کند.

 

آقای دایی در مرحله اول کلاس که مرحله تئوری بود شرکت کرد و چون ما در تاریخ برگزاری مرحله دوم کلاس جابجایی انجام دادیم و آقای دایی هم برنامه‌اش را طبق برنامه اولیه ما تنظیم کرده بود نتوانست به‌خاطر سفری که به آلمان داشت در کلاس‌ها شرکت کند.

 

اشکال از ما بود که تاریخ برگزاری کلاس را جابجا کردیم، به همین دلیل برای آقای دایی که از برنامه‌ریزی ما متضرر شده بود استثنا قایل شدیم و قرار است آقای محصص با حضور در باشگاه پرسپولیس عملکرد او را بررسی کرده و نمره‌اش را بدهند.»

پس وقتی فدراسیون برای دایی استثنا قایل می‌شود چرا به مربیانی نظیر فریبا با داشتن مدرک B اجازه حضور روی نیمکت را نمی‌دهد؟ جباری پاسخ این سوال را هم اینطور می‌دهد: «آقای فریبا مدرک C دارد اگر ایشان مدرک B داشت به عنوان مربی می‌توانست روی نیمکت استقلال بنشیند اما آقای تارتار و آقای دایی مدرک B داشتند و مدرک A را هم قرار بود بگیرند.

همانطور که گفتم به‌خاطر جابجایی کلاس‌ها نتوانستند در کلاس عملی شرکت کنند و ما هم به همین خاطر برای آنها استثنا قایل شدیم. آقای محصص در این زمینه با AFC هم صحبت کرده ،آنها امتحان گرفتن در باشگاه را بلامانع دانستند شاید برای اولین بار این کار انجام شود اما افتخارآفرینانی مثل آقای دایی که بهترین گلزن جهان بودند این حق را دارند.»

طبق صحبت‌های این مقام مسوول فدراسیون فوتبال با رایزنی با AFC قرار است برای اولین بار امتحان عملی مربی را در باشگاهش بگیرند.

 

 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)