مهاجم پیشین تیم ملی اعتقاد دارد ایران با دراگان اسکوچیچ نتایج خوبی کسب کرده و باید با او در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حاضر شود.

ناصر محمدخانی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره برتری ۳ بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل سوریه در بازی‌های مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، اظهار داشت: قبل از این دیدار گفته بودم به سوریه دو، سه گل می‌زنیم و راحت بازی را می‌بریم. سوریه تیمی است که بازی فیزیکی و تخریبی انجام می‌دهد. چون زورشان به ایران نمی‌رسد به دنبال بازی تخریبی، خطا کردن و … هستند. سوریه تیمی نبود که بخواهد برابر ایران عرض اندام کند. امیدوارم بازی بعدی را ببریم و صعودمان به جام جهانی را قطعی کنیم.

وی در مورد عملکرد سرمربی کروات تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: حضور اسکوچیچ نمی‌تواند بدون تأثیر باشد. تیم ملی با اسکوچیچ، صاحب ۱۲ برد و یک تساوی شده است. درست است که ایران بازیکنان زیادی دارد که در خارج از کشور از جمله اروپا بازی می‌کنند، اما در همین دیدار با سوریه تیم ملی با وجود چند تغییر سازماندهی خودش را داشت. مربی در تمرینات تیمش را زیر نظر دارد و تاکتیک‌ها بر اساس آن می‌چیند. اسکوچیچ برای تیم ملی زحمت می‌کشد.

پیشکسوت فوتبال گفت: نباید به راحتی از عملکرد اسکوچیچ عبور کنیم. در بازی‌های دور اول همه می‌گفتند چطور ممکن است ایران چهار بازی‌ پایانی‌اش را ببرد و به مرحله دوم برود؟ چه کسی فکر می‌کرد ایران بتواند آن چند بازی را با پیروزی پشت سر بگذارد؟ می‌پذیرم که شانس هم دخیل است ولی اسکوچیچ برای تیم ملی زحمت می‌کشد. چرا نباید با اسکوچیچ به جام جهانی برویم؟

محمدخانی در ادامه گفت‌وگو درباره شرایط پرسپولیس عنوان کرد: وقتی ۴،۵ بازیکن تیمی جدا شوند، آن تیم ضربه می‌خورد و بازیکنان جانشین نیاز به زمان دارند تا هماهنگ شوند. خیلی‌ها گفتند پرسپولیس باید تا فینال آسیا صعود می‌کرد، ولی باید توجه کرد که نصف تیم جدا شدند. پرسپولیس در لیگ برتر بازی به بازی بهتر می‌شود و مطمئن باشید با چند امتیاز اختلاف قهرمان لیگ خواهد شد. تنها ۴ هفته از لیگ گذشته و جام را آخر فصل به تیم قهرمان می‌دهند.

وی با بیان اینکه هر تیمی فراز و نشیب دارد، خاطرنشان کرد: پنج دوره متوالی قهرمان شدن در لیگ برتر شوخی نیست و سابقه نداشته تیمی بتواند پنج دوره قهرمان شود. تیمی که پنج دوره متوالی قهرمان شده، نباید فراز و نشیب اندکی داشته باشد؟ پرسپولیس مطمئنا روی غلتک می‌افتد. من به این تیم خوش‌بین هستم و راحت قهرمان خواهد شد. تیم‌های سپاهان و استقلال هم مدعی هستند. تیم‌هایی مثل گل‌گهر سیرجان را باید در ادامه فصل دید. برخی تیم‌ها بدنسازی فشرده می‌کنند و در ابتدای فصل خوب نتیجه نمی‌گیرند، اما بعد در جمع مدعیان قرار می‌گیرند، برخی تیم‌ها سبک کار کرده و ابتدا خوب نتیجه می‌گیرند و سپس افت می‌کنند. گل‌گهر فصل گذشته چنین شرایطی داشت.

پیشکسوت فوتبال ایران و پرسپولیس گفت: امیر قلعه‌نویی در گل‌گهر خوب کار کرده، چون قرار گرفتن در بین پنج تیم برتر آن هم در دومین سال حضورش در لیگ برتر یعنی اینکه سرمربی‌ شق‌القمر کرده است. گل‌گهر نسبت به فصل گذشته پخته‌تر شده است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)