در پاسخ به تهدید سرخابی ها

مرجع خبری پرسپولیس : رئیس سازمان لیگ برتر فوتبال گفت: باشگاه‌هایی می‌توانند حق بلیت‌فروشی را در اختیار داشته باشند که دارای ورزشگاه اختصاصی باشند اما پرسپولیس و استقلال اینگونه نیستند.

عزیز محمدی درباره تهدیدهای اخیر دو باشگاه پرسپولیس و استقلال مبنی بر اینکه اگر حق بلیت فروشی به این دو باشگاه واگذار نشود از لیگ کنار می کشند، تصریح کرد: هر چیزی قانونی دارد و این دو تیم نمی‌توانند از لیگ کنار بکشند. آنها خودشان می دانند که چه تصمیمی می خواهند بگیرند و اگر تصمیم به کناره گیری دارند خودشان می دانند.
وی درباره آیین نامه لیگ درباره بلیت فروشی اظهار داشت: در کتابچه سبز آیین نامه لیگ درباره رابطه باشگاه ها با سازمان لیگ در ماده ۲و ۴ آمده کلیه بلیت فروشی توسط سازمان لیگ به کمک هیات های فوتبال انجام می شود. یعنی هیات هایی که در آن جا فوتبال انجام می شود به سازمان لیگ کمک می کنند تا بلیت فروشی انجام شود.
رئیس سازمان لیگ در ارتباط با تعیین قیمت بلیت عنوان کرد: قیمت بلیت ها با پیشنهاد سازمان لیگ و تصویب فدراسیون فوتبال مشخص می شود. کلیه هزینه های ورزشگاه برگزاری مسابقه، داوری و … از محل درآمد بلیت فروشی و توسط سازمان لیگ پرداخته می شود.

محمدی افزود: مانده درآمد نیز به این ترتیب خواهد بود که ۱۰ درصد سهم فدراسیون برای توسعه فوتبال در سطح کشور، ۵ درصد سهم هیات برگزار کننده مسابقات و ۵ درصد هم سهم سازمان لیگ خواهد بود. همچنین ۵۰ درصد سهم تیم میزبان و ۳۰ درصد سهم تیم میهمان است.
وی تاکید کرد: سازمان لیگ موظف است ظرف مدت ۱۵ روز بعد از مسابقه کلیه پرداخت های مربوطه را انجام دهد. این آیین نامه سازمان لیگ است و اگر بخواهیم در آن تغییری انجام دهیم برای دو تیم خاص نمی توانیم این تغییر را داشته باشیم و باید نظر کل باشگاه ها را در نظر بگیریم. این تغییر باید کارشناسی شده و در هیات رئیسه مصوب و بعد اجرایی شود.
محمدی در ارتباط با اینکه گفته می شود در جلسه مدیران باشگاه ها در محل AFC به حق بلیت فروشی به باشگاه ها تاکید شده، گفت: من در این جلسه بودم و چنین تاکیدی را ندیدم. آیین نامه فعلی از زمان صفایی فراهانی نوشته شده و هنوز تغییری نکرده است. ما توانستیم ایرادات نقل و انتقالات آن را اصلاح کنیم. نمی گویم این آیین نامه ایراد ندارد اما باید به صورت قانونی دست به تغییر بزنیم. قطعا تاکیدات کنفدراسیون آسیا را ترجمه می کنیم و آن را با شرایط خود تطبیق می دهیم.
رئیس سازمان لیگ با اشاره به اینکه شرایط دو باشگاه پرسپولیس و استقلال متفاوت است، خاطرنشان کرد: بلیت فروشی در استان تهران با سایر شهرستان ها فرق می کند. اینجا باید نظر شورای تامین استان را هم بدانیم. مثلا برای دربی میزان بلیت فروخته شده و چگونگی نحوه فروش را باید با ارگان های مربوطه هماهنگ کنیم.
وی درباره اعتراض دو باشگاه پرسپولیس و استقلال نسبت به ناچیز بودن مبلغ پرداخت شده؛ یادآور شد: تعداد بازی های انجام شده مشخص است. ضمن این که در همه بازی های این دو تیم ۴۰ الی ۵۰ هزار تماشاگر نرفته است و در مواقعی که نتیجه نگرفته اند تعداد کمتری به ورزشگاه رفته اند. تمام هزینه های انجام شده در امور مالی فدراسیون فوتبال مشخص است. سازمان لیگ به دو باشگاه اعلام کرده که می توانند نمایندگان مالی خود را به فدراسیون بفرستند تا این هزینه ها را چک کنند.
محمدی اضافه کرد: به عنوان مثال آنها اجاره ای که باید به ورزشگاه آزادی بپردازند را در نظر نمی گیرند. همین استقلال سال گذشته برای هر بازی باید ۱۵ میلیون تومان به مسئولان ورزشگاه آزادی پرداخت می کرد. امسال هم باید ۱۸ میلیون تومان بپردازد. این اجاره بها را یا باید آنها پرداخت کنند یا سازمان لیگ از محل درآمد بلیت ها باید بپردازد.
رئیس سازمان لیگ در پاسخ به این سئوال که در مجموع اعتراض این دو باشگاه تا چه حد قانونی است، گفت: باشگاه هایی می توانند حق بلیت فروشی را در اختیار داشته باشند که ورزشگاه از خودشان داشته باشند. نه اینکه بعضی کارها را سازمان لیگ انجام دهد. نمی خواهم درباره موضع گیری هایی که شده حرفی بزنم. ما در ماه رمضان هستیم و بهتر است در این ماه جلوی زبان خود را بگیریم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)