رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال اعتقاد دارد قانون این سازمان مبنی بر ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی، تبعاتی به دنبال خواهد داشت.

فریبرز محمودزاده درباره نحوه تصویب قانون ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی اظهار داشت: هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال باید این قانون را به عنوان رئیس مجمع تصویب کند. تاکنون کارشناسی‌ها در بدنه سازمان لیگ بوده و منتظر مصوبه هیئت‌رئیسه هستیم. ما در کمیته‌های مختلف مجری مصوبات هیئت‌رئیسه سازمان و فدراسیون فوتبال هستیم و منتظر می‌مانیم تا شاید چکش‌کاری شود.

وی درباره انتقادات از این قانون گفت: نظرات مختلفی وجود دارد که باید ببینیم قانون مد نظر چگونه در فدراسیون تصویب می‌شود. باید ببینیم نظرات مطرح شده توسط مربیان باشگاه‌ها، رسانه‌ها و کارشناسان چگونه ارسال خواهد شد.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ درخصوص احتمال ممنوعیت عقد قرارداد با بازیکنان داخلی به صورت ریالی تصریح کرد: ریال پول رایج کشور ماست و می‌توان قانونی در این باره تصویب کرد. هر قانون مخالفان و موافقان زیادی دارد و باید ببینیم کفه تزارو به کدام سمت است. ما باید منافع ملی کشور را هم در نظر بگیریم. می‌دانیم منع جذب مربیان و بازیکنان خارجی تبعاتی دارد، اما باید ببینیم چگونه به این نکته رسیدیم و چه فرآیندی طی شده که سازمان لیگ حاضر شده به موضوع ورود کند.

محمودزاده که با برنامه «تهران ورزشی» رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، با اشاره به وجود دلالی در فوتبال کشور بیان کرد: نباید از دلالی غافل شویم. همه می‌دانند اتفاقاتی در این رویه می‌افتد و دلالان گاهی در اوج بی‌عدالتی و بی‌انصافی، بازیکنی مصدوم را به تیمی می‌قبولانند. مدیران باشگاه گل‌گهر سیرجان، یک بازیکن را چند روز برای تست نگه داشتند و قراردادی امضا نشد، اما این پرونده در فیفا مطرح شده و می‌خواهند باشگاه را محکوم کنند. اینقدر برخی دلالان بلاهت به خرج می‌دهند و به باشگاه‌ها آسیب می‌زنند که باید موضوع را ریشه‌یابی کرد.

وی با بیان اینکه با ورود وزارتخانه‌های ورزش و اطلاعات، منافع عده‌ای به خطر می‌افتد، خاطرنشان کرد: در هر فضایی از جمله صادرات و واردات هم مشکلاتی وجود دارد. با این حال شک نکنید نهادهای ذی‌ربط می‌خواهند قوی عمل کنند و وارد موضوع می‌شوند.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ با اشاره به زمان مجاز تیم‌ها برای جذب بازیکن اظهار داشت: این زمان را به گونه‌ای طراحی کردیم که تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا آسیب نبینند. حضور بازیکن جدید در ادامه لیگ قهرمانان آسیا مجاز است و اسامی باید تا نهم یا دهم شهریور به AFC شوند. ما هم روز ششم شهریور را آغاز نقل و انتقالات اعلام کردیم تا نمایندگان ایران بتوانند بازیکن جدید بگیریم. ممکن است به هر دلیلی، دو ماه تا لیگ سال آینده وقفه ایجاد شود و ما به همین دلیل پایان نقل و انتقالات را روز ۲۹ آبان اعلام کردیم که تیم‌های در هفته‌های ابتدایی مسابقات سال آینده بتوانند بازیکن بگیرند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)